Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

JayL

Stary komputer się resetuje

Polecane posty

Mój starszy ma taki oto, niezbyt skomplikowany problem - komp się resetuje. Raz od razu po włączeniu, innym razem trochę pochodzi. Żadnych gier, nic, tylko programy biurowe, bo i tylko do tego się ten komp nadaje. Co może być tego przyczyną? Raczej nic się nie powinno przegrzewać - żadnego podkręcania, od nowości nic nie wymieniane, obudowa zdjęta.

Konfig:

AMD Athlon ok. 2GHz [dokładniej nie pamiętam]

GeForce 2 MX440

256MB RAM

Zasilacz 230W

Więcej niestety nie wiem. A więc - co może powodować te restarty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JayL

Co do zasilacza to te "230W" mówi mi, że prawdopodobnie zczytałeś nie tą naklejkę co trzeba przy okazji dorzucając prawidłową jednostkę mocy, dlatego lepiej by było jakbyś dokładniej podał producenta i model. Wracając do Twoich problemów, a w szczególności di zawieszania się od razu po włączeniu to jak u Ciebie wygląda chłodzonko na procesorze, znaczy czyste czy może jest całe zawalone kurzem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój starszy ma taki oto, niezbyt skomplikowany problem - komp się resetuje. Raz od razu po włączeniu, innym razem trochę pochodzi.(...)

Miałem identyczny problem. Moj komp resetował sie , niemal przy kazdym uruchomieniu gry ( 1,6 duron, 512 RAM i radek 9200- to byly czasy :P )

Bywalo tez czasem tak, ze jak dysk twardy zaczal pracowac, to natychmiast komp samoczynnie wylapal reseta.

Oczywiscie pomogla wymiana zasilacza na ten o wyzszej mocy. Proponuje kupno nowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to miałem i był to problem zasilacza. Mój kumpel miał i okazało się że miał w środku kompa pełno kurzu i się klinowało wszystko i przegrzewało. Jak komp jest blisko kaloryfera to też mogą być podobne problemy (przegrzanie którejś części)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...