Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kafarek15

Baza danych do programu "budżet rodzinny"

Polecane posty

Hej

Mam za zadanie stworzyć program pt "budżet rodzinny" I zastanawiam się czy lepiej/prościej jest zrobić bazę danych w accesie i importować ją do projektu w Visual Studia Express czy może jakoś inaczej to zorganizować..

Budżet rodzinny czyli przychody, wydatki, saldo, opłaty stałe plus jakieś wykresy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co konkretnie chcesz osiągnąć, jakie masz wymagania oraz w jakim języku piszesz.

Z bazami accessa się nie bawiłem, ale napewno da się do nich dostać poprzez ODBC.

Jeśli chcesz się pobawić, to może warto rzucić okiem na bibliotekę SQLite, która realizuje bazę danych grając rolę serwera, a dane zapisując do jakiegoś pliku na dysku (bardzo dobre do np. programów katalogujących).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stworzyć program, który będzie wyliczał budżet rodzinny. No wiesz klikam wyskakuje okienko z pytaniem co chcę zrobić

Tu dokładny opis programu:

SYMULACJA KOMPUTEROWA EFEKTYWNEGO ZARZĄDZANIA BUDŻETEM RODZINNYM

Informacje WE:

1.    Jak liczna jest rodzina,
2.    Czy są dzieci (jaki jest wiek dzieci),
3.    Czy pracują oboje małżonkowie, czy mają stałą pracę
4.    Czy posiadają jakieś zasoby finansowe, w jakiej wysokości,
5.    Czy są jakieś kredyty do spłacenia,
6.    Czy mają własne mieszkanie, czy wynajmują,
7.    Czy mają samochód,
8.    Jaki jest przeciętny koszt utrzymania jednej osoby (jaki koszt utrzymania dziecka, jaki osoby dorosłej) ? czyli jaki jest minimalny miesięczny wydatek na utrzymanie rodziny,
9.    Czy dzieci często chorują, czy uczą się.

Informacje WY:

1.    Graficzne przedstawienie w każdym miesiącu ile się zaoszczędziło w danym miesiącu,
2.    Decyzja, czy pojechać na urlop, czy spłacać mieszkanie, czy kupić nowe mieszkanie,
3.    Czy podjąć kredyt, aby kupić samochód, bo potrzebny jest on do pracy,
4.    Czy w planach jest zwiększenie rodziny,
5.    Możesz wydać pieniądze na prywatne kształcenie,
6.    Możesz wydać pieniądze na prywatne leczenie,
7.    Możesz zaryzykować i część pieniędzy zainwestować na GPW,
8.    Żona może sobie pozwolić, żeby nie pracować,
9.    Można kupić domek letniskowy.

i właśnie nie wiem jak się do tego zabrać. To mam być symulacja komputerowa. Chciałbym wiedzieć czy zrobienie bazy danych w accesie i import do visual studio ułatwi mi sprawę, czy nic nie da.. Język to c++ i net.framework

I Visual studio ma opcje importu bezposrednio z plikow accesa nie trzeba sie bawic w nic.

Sorki, że tak namieszałem, ale wykładowca podawał sam tytuł tylko, a teraz zobaczyłem ze takie wytyczne zamiescil jeszcze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja wyjściowa "4. Czy w planach jest zwiększenie rodziny," mega lol. Osiągnąłeś pułap powiększenia rodziny, chcesz zainwestować ? ;)

Tak całkiem serio, czemu baza danych ? Chcesz w ten sposób ułatwić sobie przechowywanie danych ? Czy na przykład liczysz na to, że wykorzystasz accessa do generacji raportów ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sql'a znasz ??

Obsługa bazy z poziomu c++ sprowadza się do wysyłania poleceń do serwera. Czyli coś typu

sql.query("select x from y where z = g");

Raczej nie jest trudne, trzeba tylko umieć zbudować zapytanie. Jeśli znasz sql, to zbudowanie bazy z poziomu aplikacji nie jest problemem.

Do serwerów DB często dołączona są aplikacje administracyjne, które pozwalają na modyfikację baz. Postgress pod windowsa ma na pewno. To samo MS SQL Server 2000 (z późniejszych nie korzystałem) i Oracle (choć tego to ja raczej nie polecam do zastosowań domowych).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...