Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Scooby910

Dwa XP na jednym dysku twardym i wybór

Recommended Posts

Witam

Dzisiaj zainstalowałem sobie 2 Windows XP na 1 dysku twardym w razie gdyby z jednym (na którym pracuje) coś się stało to mógłbym wejść na drugi i odzyska dane. Już wcześniej tak miałem, lecz wtedy systemy instalował kolega i chodzi o to, że przy starcie systemu wyskakiwało coś takiego, że mogłem wybrać który system włączy a teraz nie mam tego i mimo wszystko uruchamia się pierwszy z rzędu i tu moje pytanie jak to zrobić, by móc wybrać system. Jeśli ktoś mógłby opisać krok po kroku jak to zrobić byłbym bardzo wdzięczny. Także jak to zrobić w przypadku Visty. Pisane troche zawile i na szybko ale mam nadzieję, że zrozumiecie:)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

A podczas instalacji tego systemu stworzyłeś osobną partycję? Aby można było wybrać który system uruchomić musisz mieć każdy na osobnej partycji. Partycję tworzysz podczas wyboru miejsca na którym ma być zainstalowany system :)

Link to comment
Share on other sites

Musisz wyedytować plik boot.ini. Opis jak edytować ten plik masz na stronie: http://support.microsoft.com/kb/289022/pl . Sprawdź, czy timeout nie jest ustawiony na 0, jeśli jest, to zmień tą wartość na jakąś większą. Sprawdź też ile systemów masz wymienionych pod linijką [operating systems], jeśli dwa, to znaczy, że wszystko jest OK, jeśli jeden, to będziesz musiał ręcznie dodać jeszcze jeden.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...