Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

M4TEK

Tworzenie nowego projektu w Visual Studio 2008 Express Edition

Polecane posty

Witam,

zabrałem się za naukę C++ i na starcie pojawił się problem...

Nic nie wiedziałem o językach i programowaniu w ogóle więc jeszcze nie kupiłem żadnej książki na ten temat ale zacząłem czytać e-booka "Od zera do gier kodera".

W tym megatutorialu wykorzystywane jest Visual studio 7.NET czy jakoś tak.

Ja pobrałem ze stronki microsoftu VS 2008 EE (to jest darmowe czy ja mam tylko jakieś demo?).

i tak się zaczęło... i się skończyło.

w tutku jest taki tekst:

"Nadaj swojemu projektowi jakąś dobrą nazwę (...) wybierz dla niego katalog i kliknij OK.

Po krótkiej chwili ujrzysz następne okno ? kreator (...) Tenże egzemplarz służy dokładnemu dopasowaniu parametrów projektu do osobistych życzeń. Najbardziej interesująca jest dla nas strona zatytułowana Application Settings ? przełącz się zatem do niej."

Nie mam w tej mojej wersji żadnego kreatora...

dalej:

"Wybierz więc pozycję Console application na liście Application type. Dodatkowo zaznacz też opcję Empty project ? spowoduje to utworzenie pustego projektu, a oto nam aktualnie chodzi."

tego też nie mogę nigdzie znaleźć, a bez tego ten tutorial jest dla mnie bezużyteczny. (chyba?)

zamiast tego po kliknięciu New Project jest po prostu parę linijek jakiegoś tekstu... program jest gotowy do pisania...(chyba?)

Gdzie znajdę tę opcje Console Application? Czy jest ona w ogóle dostępna w mojej wersji?

Sorry, że założyłem nowy temat ale tu jest tyle tych wątków, że nie wiedziałem gdzie to dać... :)

przy okazji dałem taką nazwę, że kolejni forumowicze ze swoimi problemami będą mogli tu pytać i zdobywać wiedzę... (chyba?). :)

z góry dzięki!

Nazwę tematu zmieniłem.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odpaleniu środowiska wybierasz menu File -> New -> Project. W ten sposób odpalisz wspomniany kreator.

W ten sposób stworzysz sam projekt. Później musisz jeszcze dodać plik (lub pliki jeśli projekt będzie większy) źródłowy, w którym będziesz pisał kod.

Najprostsza droga to kliknąć w okienku "Solution Explorer" (te po lewej) na katalog "source files" prawym klawiszem myszy, wybrać Add -> New Item, po czym wybrać C++ File.

Tak, VS 2008 EE jest darmowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...