Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Pirat171

Jaką vistę wybrać - 32 czy 64 bitową?

Recommended Posts

To zależy od paru czynników. Ja powiem o pamięci RAM. Vista 32 bity obsłuży do 4 GB pamięci RAM. Z tym, że jeśli np. twoja karta graficzna ma 512MB pamięci, to już RAMu komputer będzie widział tylko 3,5 GB. Więc zsumuj ile masz RAMu w kompie (RAM+pamięć karty graficznej) i jeśli wyjdzie ci, że masz ponad 4GB, warto zastanowić się nad wersją 64bitową. Weź też pod uwagę czy za jakiś czas nie będziesz chciał rozbudować kompa o dodatkowy RAM.

Link to comment
Share on other sites

Ja używam wersji x64 i nie narzekam, w laptopie mam 4 GB ram a "goły system" z zainstalowanymi aplikacjami których codziennie używam zabiera 1, 17 GB ram, ale Vista ponoć tak ma ;) . Działa on bardzo płynnie. Przy wyborze OS zwróć uwagę właśnie na to co mówił mój poprzednik, czyli na to czy będziesz miał w przyszłości bądź masz ok 4 GB ram. Wersja 64 bitowa działa ponoć trochę szybciej niż 32 bitowa, nie ma w niej większych problemów z aplikacjami 64 bitowymi (jedyny problem mam z programowaniem w tym systemie, a dokładniej pisaniem w Asemblerze, ale to da się obejść, używam innego kompa z XP-kiem :) ). To chyba tyle o 64 bitowej, z 32 nie mam za dużego doświadczenia ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest reader
Mam 4 gb ramu i 512 mb ramu na karcie... A wszystkie programy i gry smigaja na viscie 64bitowej?

Wszystkie. sam uzywam... a jeśli coś nie działa - tryb zgodności (2 kliknięcia) i po problemie.

Wszystko będzie grało tylko mogą być problemy z niektórymi sterownikami.

To raczej też da się załatwić - na stronach producentów sprzętu są w większości wersje x64 driverów, chyba, że sprzęt jest naprawdę stary (sprzed epoki Visty).

Link to comment
Share on other sites

Jedynym problemem jaki może sprawiać Vista x64, to to, że parę programów więcej może na niej nie działać, a działają one na wersji 32-bitowej. Poza tym wszystkie argumenty przemawiają za wersją 64 bitową. Tzn. szybkość, stabilność, zarządzanie pamięcią itp.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...