Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cygan

Telewizor pod konsole do 1600 zł

Polecane posty

Cześć i czołem,

Szukam telewizora pod konsole ps4 Slim do plus/minus 1600 zł. Przekątna jaka mnie interesuje to 43 cale. Nie musi być 4k.

Moje typy to:

Philips 43PUS6262/12 z ambilight, fajny bajer czy raczej zbędny?

oraz

Samsung UE43MU6102

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od rodzaju gry - w multi, ścigałkach i szybkich shooterach będzie przeszkadzać. Nie widziałem opinii żeby ten model miał duży lag (choć nie twierdzę że to nie prawda), ale jeśli w trybie Game ma Leo Bodnar powyżej 50 ms, albo przy pomiarze aparatem powyżej 40 ms to raczej weź tego Samsunga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało jest telewizorów z matrycą powyżej 60 Hz. Bo i nie bardzo ma to sens - większość audycji jest w 23.97 albo 29 klatkach podciąganych w górę do równych wielokrotności. 24 jest niefortunne, 30 fps to każda klatka wyświetlona dwa razy, więc jest gładko. Czasem można trafić na materiał z 60 fps, wtedy jest 1:1 i też jest ok.  Potem temat jest już śliski, bo 100Hz to nie wielokrotność i niektórzy mówią że obraz bardziej szarpie. Dopiero 120 jest znów "równe" (24*5=120, 30*4=120, 60*2=120) ale o takie jeszcze trudniej. Nie znalazłem takich do 1700 złotych, może uda się znaleźć używany.
Ale to są wszystko subiektywne niuanse, matryce LCD i OLED zmieniają tylko część obrazu, więc migotanie jest niezauważalne, a ewentualny ghosting jest wywołany czasem reakcji, a nie częstotliwością odświeżania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to działa, dzięki za wyjaśnienie.

Przeglądałem jeszcze trochę i znalazłem kolejne dwa modele:

Philips 43PUS6501 oraz Samsung UE43MU6102.

Chyba większej różnicy między nimi nie ma... Philips by trochę mój budżet, który chciałem przeznaczyć przekroczył..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli input lag z wynikiem około 120 rozumiem odpada? :) W takim razie  Philips 43PUS6262/12 nie może być. Chyba modele od LG mają najniższe input lag. Np. ten model LG 43UJ635V ma mieć 12ms. 

A ten model PHILIPS LED 43PUS6703/12? Ewentualnie Samsung UE43MU6102?

A jak sprawa wygląda z odświeżaniem? Wiem, że do oglądanie sportu im więcej tym lepiej, aczkolwiek w tym przedziale ciężko znaleźć model z wysokim odświeżaniem...

Panowie, co wybrać doradźcie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...