Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

V0ldemort

Monitor WQHD do GTX1070Ti

Polecane posty

Witam serdecznie,
jestem w trakcie kompletowania zupełnie nowego PCta (do gier). Niestety, na mojej półce z CD-Actionami brakuje dokładnie jednego z tego roku i jest to numer 02/2018, tak, dokładnie ten z megatestem monitorów. O ile na bebechach się mniej więcej znam, to monitory to dla mnie trochę czarna magia, tak więc prosiłbym o ocenę tego, którego znalazłem, i może o jakieś sensowniejsze propozycje.
Szczegóły:
Cena: mniej więcej do 1500zł;
Rozdzielczość: WQHD 2560x1440;
Rozmiar: 24-25 cali;
Zastosowanie: Gry i filmy, z naciskiem na gry, i to gry wszelakie, od LoLa przez FPSy i RPGi aż po strategie Paradoxu;
Komputer:
    GPU: ASUS GTX 1070 Ti CERBERUS 8GB;
    CPU: i5 8600K;
    RAM: 2x8GB 3000 MHz CL15;
    --- nie wiem, czy coś jeszcze ma znaczenie, jeśli tak to uzupełnię;
Złącza: chyba bez znaczenia, moja karta ma i DP, i DVI, i HDMI;
Matryca: no i tutaj jest mój główny problem; z jednej strony materiały marketingowe krzyczą AAA, 1MS, 144HZ, GAMING MONITOR, a z drugiej słyszałem, że matryce TN mają beznadziejne odwzorowanie kolorów.; jestem raczej z tych co wolałby, żeby jego zakupiony za ciężkie pieniądze 1070Ti renderował prześliczne obrazki w 60FPSach, miast średniej jakości w 144, stąd też skłaniałem się ku IPS.

Opierając się na tej specyfikacji znalazłem monitor Dell U2518D WQHD UltraSharp z matrycą IPS. Ale jako że jestem bardzo niepewny tego wyboru zwracam się o pomoc tutaj. Nie wiem na ile "beznadziejne" naprawdę są matryce TN i nie wiem, jak dużą różnicę zrobi mi 1ms/144Hz w trakcie gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Dell co wybrałeś będzie ok, ale musisz pogodzić się z tym, że zapewne będzie miał problemy z nierównomiernym podświetleniem (na czarnym tle). Widać to w zasadzie tylko na ciemnym tle, więc przeszkadza głównie podczas oglądania filmów. Niestety tyczy się to także wielu znacznie droższych ekranów i jest kwestią szczęścia, zależną od tego na jaki egzemplarz trafisz.

Co do TN - no nie ma co ukrywać, matryca TN oznacza najczęściej niezbyt ciekawe odwzorowanie kolorów. Jeśli chodzi o ekrany 144 Hz, to jeśli grasz dużo w sieciowe strzelanki, to jest to przydana opcja. Ile ci to da? To najlepiej samemu porównać - na mnie np. aż takiego wrażenia te 144 Hz nie robi, ale są osoby, co są w stanie się za to pociachać :P

 

Swoją drogą, jeśli kompa jeszcze nie złożyłeś, to obecnie w cenie GTX 1070 Ti z reguły można dorwać GTX 1080. No i procesor - raczej wolałbym wziąć i7 8700, niż i5 8600k. Dodatkowe wątki z i7 bardziej się przydadzą na dłuższą metę, niż możliwość podkręcenia 8600k.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz typowo gamingowy monitor to polecę Ci iiyama G-MASTER Red Eagle. Ma 24'' więc dokładnie tyle, w ile celujesz, fullHD i odświeżanie 144Hz. Sam go mam i szczerze, jak na taką cenę to jestem zaskoczony jakością, bardzo ładnie jest. Jeszcze masz w tym momencie promocję i możesz go wyhaczyć za 1100zł.

 

Zobacz sobie: https://iiyama-sklep.pl/315-monitory-dla-graczy-iiyama-g-master-iiyama-g-master-gb2488hsu-b3-red-eagle-24-1ms-144hz-freesync-fullhd-gwarancja-zero-pixeli-4948570115228.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...