Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Theriuss

2 Monitory 144hz

Polecane posty

Hej, posiadam dwa monitory 144HZ (XL2411Z) i grafikę RX480, monitory posiadają tylko HDMI i DVI, a na karcie mam 2xDP, 2xHDMI i 1xDVI.

Tutaj pojawia sie problem, jak podepne 1 monitor dvi->dvi to jest wszystko ok, ładnie śmiga, ale jak chciałem podłączyć drugi, to kupiłem kabel reklamowany jako "Dual Link DVI -> DisplayPort", obydwa złącza obsługują 144hz@1080p, więc stwierdziłem iż problemu nie będzie.

Ale jest - nie mogę wybrać z listy 144hz na tym kablu. 

Czego powinienem użyć? innego kabla? przejściówki Aktywnej? 

Dzięki serdeczne, pozdrawiam,

Adrian.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem monitor jakimś zwykłym kablem HDMI, i nadal do wyboru max 1080p@60hz. Kable mają jakiekolwiek znaczenie? Jaki powinienem kupić? Na pewno wejścia i mojego kabla i monitora wspierają 1080@144hz  (ew. 120hz)? Wybaczcie, kompletny lajkonik ze mnie pod tym kątem :p


Dzięki bardzo!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden monitor DVI-DVI, i jest 144. Na karcie zostały 4 porty, 2 HDMI i 2 Displayporty, nie mam pojęcia które wersje - karta to MSI RX480 4gb Gaming X. Nie wiem co dalej robić, czy kupić żeby mieć 144 na drugim :/

Słyszałem również na wpinaniu drugiego monitora w Płytę Główną i operowaniu nim ze zintegrowanej grafiki. Jest to możliwe? W jaki sposób to działa? Osiągnę 144hz? Będą oba działały jako dwa ekrany, nie powielone? zadziała Eyefinity? Przy grach wspierających natywnie 1< monitorów będę w stanie grać na dwóch?

P.s mam i5-6600k i MSI B150m Night Elf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję Konwertera aktywnego, nie ma czegoś takiego jak konwertery pasywne Dual-Link (są tylko single-link, jest to fizycznie nie możliwe), a tylko DL przeniesie 144hz@1080p. Konwertery aktywne to drogi i skomplikowany kawałek technologii, także najpierw powinienem czytać, a nastepnie kupować.

Tak jakby ktoś kiedyś w przyszłości potrzebował i natknął się na temat :P

Do zamknięcia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...