Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rahid

Wii Sports

Polecane posty

Dział mamy opustoszały, a ja, jako dumny posiadać Nintendo Wii chciałbym napisać parę słów. Otóż Wii Sports to gra dołączana do konsoli, więc zapewne pierwsza z jaką przeciętnemu graczowi będzie dane się zaznajomić. Niestety, zdecydowanie przeciętnemu - produkcja jest typowym casualem.

Jak nazwa wskazuje tematem gry są sporty. Kierować będziemy Mii - wytworzonymi przez nas postaciami, których wygląd możemy modyfikować. Grafikę, choć nie posiada ona wszystkich fotorealistycznych bzdetów i jest odrobinę cukierkowa, da się znieść. Gra przede wszystkim pokazuje potęgę wii-lota, dzięki któremu bohater na ekranie telewizora będzie wykonywał te same ruchy co gracz. Krótko mówiąc - jeśli twórcy mieli na celu upewnić klienta, iż opłacało się kupić konsolę - to zdecydowanie "Mission Accomplished"

Do dyspozycji dostajemy 5 gier, w które możemy grać samemu, jak i ze znajomymi:

- Golf - Najspokojniejsza z dyscyplin. Chodzi o to, żeby pokierować piłkę do dołka smile_prosty.gif. Poprzez naciśnięcie paru przycisków wybieramy kije, zmieniamy przypuszczalny tor lotu oraz sprawdzamy warunki (wiatr, nachylenie terenu). Potem nie pozostaje już nic innego jak porządny zamach wii-lotem.

- Kręgle - Ciekawie zrealizowane. Jeśli jest się w większej grupie osób - najlepszy wybór. Chwytamy kulę w dłonie, za pomocą przycisków dokonujemy poprawek w ustawieniu. Kiedy wszystko jest już perfekcyjne wykonujemy zamach wii-lotem.

- Baseball - Przechodzimy powoli do "aktywniejszych" dyscyplin. Naszym zadaniem jest (w zależności od aktualnego położenia) odbicie piłki kijem najmocniej jak nam się uda lub rzucenie jej tak, by pałkarz nawet nie zauważył, że leciała. Odbijanie opiera się głównie na wyczuciu dobrego momentu, a przy rzucaniu najważniejsze jest wybranie dobrej techniki i porządny zamach.

- Tenis - Wg. wielu najlepsza z gier zebranych w tym zestawieniu. Zasad nie trzeba tłumaczyć. Ciekawostka - nie poruszamy się sami - robi to za nas AI. Gracz ma za zadanie jedynie odbijać lecące piłki (na początku jest dość prosto, ale później...)

- Boks - Najbardziej męcząca z dyscyplin. Dosłownie. Naszym zadaniem jest oczywiście dokopanie przeciwnikowi, w taki sposób, by się nie pozbierał. W naszym "arsenale" znajdziemy mamy gardę, uderzenia w brzuch, w głowę oraz uniki. Dobra kombinacja szybko pozbawi przeciwnika połowy paska życia. Jeden mecz trwa trzy rundy po 2 minuty, jednak już pierwsza walka może wykończyć fizycznie gracza.

Teraz parę słów ode mnie: Wii Sports naprawdę mi się spodobał. Kiedy spotkasz się z kilkoma osobami - zdecydowanie opłaca się odpalić Wii i zagrać. W przypadku braku partnera do zabawy tracimy niestety spory procent przyjemności*. Profesjonalni gracze nie znajdą tutaj żadnego większego wyzwania, choć osobiście miałem problem z trudniejszymi przeciwnikami na ringu. Jak na grę, którą otrzymujemy przy zakupie konsoli - naprawdę trzyma poziom.

Po raz kolejny przepraszam za chaotyczność.

*Tak, wiem. To zdanie jest dwuznaczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jako szczęśliwy posiadacz Wii odświeżę temat :D

Zacznę od oceny ogólnej (nie będę opisywał jak się gra bo zrobił już to Rahid)

Dla mnie gra nadaje się tylko do zapoznania się ze sterowaniem i na imprezy. Do zapoznanie się ze sterowaniem dlatego, ze gra jest dość łatwa (chyba, ze ktoś chce mieć ze wszystkich dyscyplin 2000ptk.), a na imprezę ponieważ świetnie się gra z inną osobą.

Teraz opinia o poszczególnych grach:

- tenis- dla mnie najlepsza gra do grania z kimś. Samemu może się znudzić mimo niezłego sterowania.

- golf- przyjemna gra do odprężenia się. Niestety nic więcej (bo czego więcej można oczekiwać?).

- kręgle- po prostu kręgle. Świetne do grania z inną osobą.

-boks- najbardziej męcząca gra. Daje mnóstwo satysfakcji z wygranej z mocniejszymi przeciwnikami. Całkiem nieźle gra się z drugą osobą.

-baseball- według mnie najnudniejsza z dyscyplin. Mnie osobiście nie kręci odbijanie piłki a następnie łapanie jej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...