Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

Nowy layout CDA 04/09

Polecane posty

Natomiast mi ramka z oceną końcową podoba się dużo bardziej niż poprzednia. Kolory po prawej stronie moim zdaniem wyglądają lepiej niż po lewej. Bardzo podoba mi się też czcionka cyfry oceny i jej zielona otoczka. Na plus liczę także zmianę plusów i minusów z kółek na kwadraty, w sumie niby nic, ale wygląda lepiej.

W tej ramce jest tylko jeden minus, a mianowicie kolory. Powinny być takie "żywe" jak w tej poprzedniej i powinno być ich więcej, bo z tego co zauważyłem to teraz są chyba tylko do oceny 9, czyli tak jakbyście dziesiątek już w CDA nie przewidywali.

Ramka z stopniem zaawansowania bety też jak najbardziej zalicza się u mnie do zalet, tak jak i reszta zmian w czasopiśmie. Można powiedzieć, że nowy layout jest dużo lepszy od poprzedniego, że przydały się takie zmiany. Tylko te kolory powinny być zmienione.

Takie moje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że nie spodziewałem się tego, że będzie nowy layout. (Sam nie wiem czemu).

Jednak muszę przyznać, że od razu spodobała mi się nowa szata graficzna. Spodobał mi się też pomysł z systemem PEGI.

Małe a cieszy.

Cóż, stary "wystrój" mi się przejadł, zatem nowy przywitałem bardzo dobrze. I jest okay ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Kathai, znaczki PEGI są świetne.

Osobiście powiększyłbym czcionkę oceny gry oryginalno - językowej przy polonizacji i taki motyw zrobiłbym przy ocenianiu dodatków (ile właśnie dostała podstawka)

Czy dobrze rozumiem, że skala oceniania jest teraz max 9? Wolę tak jak było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosmetyczne zmiany, ale generalnie na DUŻY PLUS

Na szczególny plus zasługują działy

COVER DVD - GRAFIKI: "W SKRÓCIE", oraz "PEŁNA WERSJA"

- DODANIE INFORMACJI w którym numerze znajdowała się RECENZJA, oraz DEMO

RECENZJE - Wprowadzenie informacji PEGI

A na MINUS - BRAK WYRÓŻNIENIA - TEMAT NUMERU. Tamten napis był DUŻY I PIONOWY, także rzucał się w oczy nawet

przy pobieżnym kartkowaniu. W końcu sami wyróżniliście ten dział, a teraz stał się taki powszedni.

- Te nieszczęsne TABELKI OCEN. Patrząc na numerację stron, paski u góry, oraz zakładki boczne odniosłem wrażenie że są takie NOWOCZEŚNIEJSZE. W lepszym stylu, a tabelki odwrotnie. Tzn. te nowe bardziej pasują do poprzedniego stylu, a poprzednie bardziej pasują do tego nowego.

Chyba, że o to chodziło, żeby się wyróżniały. :) Wtedy PISMO - RETRO, a TABELKI - NEW STYLE, a teraz na odwrót.

Na okładce zauważyłem, że przy płytkach "2 DVD" zniknął napis: "RAZY WIĘKSZE" czyżby te DVD nie były większe, niż norma przewiduje?? Więc co za różnica, czy dwie ZWYKŁE, czy JEDNA DWA RAZY WIĘKSZA PŁYTA. - taki szczegół.

No i dzięki za SETERRA bardzo się przydało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według mnie można by zmienić znaczek jakości CDA. Fajny to on był, ale teraz wygląda na nieco przestarzały. Wiem, że się czepiam, ale takie jest moje zdanie.

Znaczek jaksoci to JEDYNY element pisma, ktory jest taki sam jak w 1 nr... tak z sentymentu go mamy. Kiedys probwalismy zmieniac na inne... ale doszlismy do wniosku, ze tradycja sie liczy...

Stopka jest juz poprawiona - jest teraz nieco inngo koloru, kolorki w "teczach" sa zywsze, dodano 10 poziom w "teczy pionowej" (wczesniej bylo 9, bo dla 10 planowalismy osobna stopke, teraz co prawda 10 tez bedzie wyrozniona ale juz w obrebie tej samej stopki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczek jaksoci to JEDYNY element pisma, ktory jest taki sam jak w 1 nr... tak z sentymentu go mamy. Kiedys probwalismy zmieniac na inne... ale doszlismy do wniosku, ze tradycja sie liczy...

To może jakiś drobny retusz jak w przypadku logo jakiś czas temu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem gdzie to napisać wieć dam tutaj jako że temat pokrewny jakby.

Mianowicie chodzi mni o konkurs na okładke CDA. Przydało by się jakbyście udostępnili render waszego logo w dobrej rozdzielczości!! Poszukiwania na google nic nie dały :confused:. Jeszcze co do rozdzielczości to jaka ma być rozdzielczość naszej okładki?? Czy mamy załączyc materiały z jakich korzystaliśmy przy pracy??

Myśle że to wszystko:) Prosze o odpowidź.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji tych okładek.

jak już konkurs się rozstrzygnie (od razu mówię, że nie zabieram się za niego, ponieważ nie mam talentu) i już będziecie wiedzieli którzy z forumowiczów zrobili najładniejsze to proponuję tak.

Na przyszłość podrzucać im wszystkie materiały (to znaczy to co MUSI się znaleźć na okładce) na odpowiednio wiele czasu przed. Następnie niech oni robią swoje projekty, po czym wystawić GOTOWE do SZYBKIEGO głosowania. My głosujemy którą okładkę chcemy i wtedy do druku.

Byłby to swoisty PRECEDENS, bo żadne pismo jeszcze tego nie zrobiło.

Nie wiem jak wygląda wybór okładek w tej chwili ale domyślam, się że też nie jest tworzona w jeden dzień.

Wiec jak już macie na 100 % wiadome co będzie w piśmie i co ma się znaleźć na okładce, wysyłacie materiały grupie wybranych osób. Oni mają kilka dni. Po czym jednodniowe szybkie głosowanie i gotowe.

Jedyną wadą takiego rozwiązania, jest pokazanie konkurencji na kilka dni przed drukiem, co znajdzie się w piśmie. Czy to DYSKWALIFIKUJE CAŁY POMYSŁ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowego laya... nie zauważyłem. Znaczy że dobry jest ;) Tips: jak już jest zamieszczany znaczek PEGI, to a) większy b) przy ocenie lub w innym, lepiej widocznym miejscu. I na upartego - to literki w zadach i waletach, tfu, wadach i zaletach mogłyby być większe (no cóż poradzę, że ślepy jestem, i tak noszę teleobiektywy i dużo nie pomagają)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak miałem sentyment do starej dobrej stopki. Ta jest taka jakaś... niewyraźna. :) Trochę mnie to denerwuje, no, ale przyzwyczaję się. Tamta wydawała mi się jakaś lepsza. W każdym razie podoba mi się stopień zaawansowanie bety. Najpierw nie zaczaiłem o co chodzi, ale doznałem olśnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ramka" oceny nie jest taka zła, wydaje się być nieco odświerzona od poprzdnika-czki, fakt do najwyraźniejszych nie należy, ale chyba ocenę widać więc nie jest źle... ;)

Ogólnie fajny pomysł żeby właśnie w drodze urodzin zmienić coś w cda;)

Choć pisząc ten post nawinął mi się taki pomysł, żeby kiedyś cda miało wygląd wersji najstarszych numerów kiedy to pismo miało początek, ale to tylko moja sugestia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, taki styl retro bardziej. Fajnie by to wyglądało, gdybyś ktoś to naprawdę fajnie zrobił :)

Pozdrawiam

Wystarczył mi błyskawiczny rzut oka na archiwalne numery z mojego zbioru i mówię: NO WAY ;p

Layout był wówczas naprawdę paskudny, względem tego, co mamy dzisiaj.

Co do stjuningowanego layoutu:

- stopka poprzednia podobała mi się nieco bardziej - obecny gradient wygląda zbyt prostacko jak dla mnie, font oceny też był bardziej elegancki i lepiej współgrał z resztą.

- kształt rameczek na nr strony/etykietki działu - za dużo imho tych podcięć, ponownie gradienty są takie 'obuchem w łeb'

- stopka przy betach, info PEGI - bardzo fajne pomysły i dobrze wprowadzone.

Ogólnie bieżący styl jest fajny, nie całkiem w moim guście, ale rozumiem, że nie do końca ten target, ma być kolorowo i bombastycznie... Wciąż wyglądacie najlepiej na polskim rynku pecetowym (choć muszę zerknąć na Engarde, z tych i innych względów ;)).

Może dałoby się jednak jeszcze podnieść nieco spójność tak w obrębie działów (recenzje - czasem te customowe ramki są doprawdy paskudne) jak i między nimi (tutaj bez przesady, wiadomo, że mają się poszczególne sekcje wyróżniać).

Aby zilustrować o co mi chodzi podam może 2-3 przykłady pism z polskiego rynku, co prawda z innych branż, które imho w udany sposób łączą odpowiednią spektakularność, spójność i elegancję formy zarazem: Machina i Top Gear, Przekrój.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...