Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

czarek1122

Supreme Commander: Forged Alliance, slowdown

Polecane posty

Witam. Kupiłem ostatnio tę grę. Grałem kiedyś już w nią, więc chyba z nostalgii. Lecz występuje ciągle w niej odrażający problem. Mianowicie, podczas grania customa już po jakich 10 minutach gra zaczyna strasznie zwalniać. Jest możliwość przyśpieszenia rozgrywki lecz nie zmienia to niczego. W efekcie sekunda w grze trwa 5-10 sekund w rzeczywistości. Poszperałem trochę w internecie i wiem, że jest to spowodowane tym, że mechanizm gry wykorzystuje tylko jeden rdzeń z procesora, a nie wszystkie dostępne. Czytałem, że program Core Maximaizer pomaga to rozwiązać, lecz więcej komentarzy było, że jednak nie. Że jest to swoiste placebo, które nic nie zmienia. Czy macie rozwiązanie tego problemu? Czy może ktoś napisał mod który usprawnia mechanikę gry? 

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kiedyś już w nią grałeś, jak rozumiem bez problemów, to czemu teraz nagle w grze miałby się pojawić jakiś bug, którego wcześniej nie było? Trochę to dziwne nie sądzisz? Kiedy ostatni raz czyściłeś komputer w środku? Mi to wygląda na przegrzewanie się kompa i w efekcie zwalnianie gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba bzdury z tym wykorzystywaniem jednego rdzenia - twórcy SupCom, jeśli dobrze pamiętam, chwalili się, że ich dzieło potrafi korzystać z możliwości wielordzeniowych procesorów. Z tego, co pamiętam ze starego forum CDP, to jest to pospolity problem w skirmishu i winne tu są tzw. "wycieki pamięci" (patrz C&C Generals, cierpi z tego samego powodu). Nic na to nie poradzisz, bo to po prostu błąd programistów i patch na to musiałby wyjść, a na to nie ma co liczyć. To jak z Unity Engine - albo się godzisz z tym, że działa jak działa albo omijasz szerokim łukiem gry na tym zrobione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...