Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Patryczeq

Laptop do gier, 5500 zł

Polecane posty

Witam,
Za tydzień planuję złożyć zamówienie na laptopa i postanowiłem poradzić się Was o radę przed zakupem.

  • Cena. Chciałbym ograniczyć budżet do 5500 zł. Wyjątek to znacząca różnica w wydajności w zakresie +/- 500 zł.
  • Główne zastosowanie. Komfortowe granie w najnowsze produkcje.
  • Rozmiary. 15,6" zdecydowanie mi wystarczy.
  • Mobilność. Laptop będzie mi służył głównie na delegacjach, ale często będzie w zasięgu zasilania, więc czas pracy na baterii nie jest aż tak istotny. Wydajność > Mobilność
  • System operacyjny. Laptop musi być koniecznie z Windowsem na pokładzie.

Chciałbym kupić maszynę, która będzie mi służyć przez najbliższe kilka lat. Wstępnie celowałbym w coś z GTX 1060 6GB, 16 GB RAM, HDD + SSD. Moja propozycja, którą rozważałem to:

https://www.x-kom.pl/p/436145-notebook-laptop-156-msi-gl62mvr-i7-7700hq-16gb-1tb240-win10x-gtx1060-ips.html
 

Ciekawi mnie również kwestia procesorów z nowszej generacji, czyli Intel Core i7-8750H. Czy warto dopłacać te 700-800 zł za podobną konfigurację z nowszym procesorem? Nie będę ukrywał, że poza samą wydajnością bardzo istotna jest dla mnie również stabilność sprzętu w zakresie chłodzenia i chciałbym uniknąć zjawiska Thermal Throttling'u.

Laptopa będę prawdopodobnie kupował w sklepie X-KOM.

Za wszelkie propozycje szczerze dziękuję.
Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę poczytać trochę o tym Acerze.
W międzyczasie zacząłem czytać o poprzednio zaproponowanym przeze mnie modelu MSI i podobno lepiej zainwestować w serie "GP" niż "GL". Podobno jakość wykonania jest lepsza i chłodzenie działa lepiej. Jednak w przypadku tej lepszej serii przekroczyłbym budżet (jestem jeszcze w stanie to znieść).

Mowa dokładnie o tym modelu: https://www.x-kom.pl/p/436378-notebook-laptop-156-msi-gp63-i7-8750h-16gb-1tb240-win10x-gtx1060.html

Jak myślicie, warto dopłacić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, seria GL jest dość "budżetowa" jeśli chodzi o mocniejsze lapki od MSI. GP to taki "średniak", wyższa półka to modele "GT" z najlepszym wykonaniem i z reguły rozbudowanym układem chłodzenia (przez co te lapki są też bardziej "klocowate"), ale tutaj ceny są z reguły zawrotne, chociaż czasami da się coś dorwać na wyprzedaży za fajne pieniądze. No ale teraz już raczej będzie ciężko gdy wjechały modele z nowymi CPU.

W każdym razie - czy warto dopłacić? Jeśli potrzebujesz lapka w tym momencie i nie chcesz kadłubków, to chyba wyjścia za bardzo nie ma. Ewentualnie można wziąć tego tańszego MSI, ale jeśli to ma być sprzęt na lata, to raczej bym dopłacił do GP. Albo zostaje Acer, który jednak będzie m.in. sporo gorzej wykonany i cieplejszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dirian Zgodnie z Twoimi uwagami prawdopodobnie wybiorę dokładnie to: https://www.x-kom.pl/p/436378-notebook-laptop-156-msi-gp63-i7-8750h-16gb-1tb240-win10x-gtx1060.html
Chyba nie znajdę w tym przedziale cenowym niczego lepszego.
Wydaje się idealny pod względem parametrów, a jego wady według testów (bateria, trackpad, średnia jakość dźwięku) mają dla mnie drugorzędne znaczenie.

A takie pytanie przed samym odbiorem laptopa, co polecasz w kwestii testów tego laptopa w celu sprawdzenia czy nie jest uszkodzony? Seria testów we 3DMark i porównywanie z wynikami z neta? Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, by wyłapać jak najszybciej ewentualne usterki?
No i co z undervoltingiem? Warto przeprowadzić już w pierwszych dniach korzystania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej odpalić po prostu jakąś wymagającą grę i pograć kilka godzin, sprawdzając czy nie występują jakieś anomalie. Benchmarki nie są do końca miarodajne, szczególnie w przypadku laptopów - wyniki potrafią być mocno rozstrzelone z uwagi m.in. na różne systemy chłodzenia czy dystrybucję energii (przez co procki i karty pracują z różnymi taktowaniami), itp.

Co do undervoltingu - generalnie można. Nie wiem jednak jak te 6-rdzeniowe procki reagują na UV, bo przez kilka ostatnich miesięcy byłem nieco odcięty od branży, więc musialbyś poczytać na forach. W przypadku lapków sporo względem spadku temperatur daje też zmiana oryginalnej pasty termoprzewodzącej na CPU i GPU na coś porządnego, no ale to zabawa wiążąca się z rozbieraniem laptopa i zdejmowaniem układu chłodzenia, więc przy nowym lapku raczej średnio się chce to robić :P Ale jakbyś miał w planach to dopytaj MSI czy nie stracisz przez to gwarancji (może są tam jakieś plomby - u mnie w Lenovo śmiało można było taką operację przeprowadzić).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...