Jump to content
mateusz(stefan)

Dragon Age (seria)

Recommended Posts

Wszystko fajnie, tylko żeby to wypaliło. Bioware ma za co przepraszać i co udowadniać.

Wygląda na to, ze Szara Straż szykuje swój triumfalny powrót po tym, co zrobiono z nimi w Inkwizycji. Dostaniemy też pewnie ten szkielet jako kompana. O ile się nie mylę to pewnie będzie jakiś czarownik z Nevarry. Ciekawe jest jeszcze zapewnienie, że tym razem nie będziemy mieli mocy (i jak tu walczyć z Solasem?), czyli zapewne, od zera do bohatera (podobnie jak z Hawkiem w DA2).

W dniu 14.09.2020 o 08:21, kin1313 napisał:

Davrin to zapewne nasz kompan i Szary Strażnik. Ciekawostka, że głos podkłada mu aktor, który podkładał głos pod Javika w Mass Effect 3.

Skoro aktorzy głosowi już nagrywają swoje kwestie, to może produkcja gry jest na dalszym etapie niż sądziliśmy,

W dniu 26.08.2020 o 11:37, Arlekin napisał:

A ja wcale nie jestem zwolennikiem obierania kierunku na coraz większe światy. Często jest tak, że początkowy zachwyt przeradza się w rozczarowanie gdyż po kilku-kilkunastu godzinach okazuje się, że gra nie oferuje niczego ciekawego poza wątkiem głównym. Grałem w Oddysey i wcale nie cieszy mnie informacja o wielkości świata Valhalli. Problem tam był taki, że pośród masy słabych zadań pobocznych łatwo było pominąć te, które rozwijały się w ciekawą przygodę bo zaczynały się niepozornie. W drugą stronę zdarzało się, że zadanie zapowiadające się ciekawie okazywało się zwykłym dostarczeniem listu i odebraniem zapłaty. Inkwizycja była o wiele bardziej otwarta od Origins i wcale nie można jednoznacznie stwierdzić, że wychodziło to na dobre. Osobiście lubię otwarte światy i zawsze marzyłem o tym by pierwszy Fable był bardziej otwarty. Jednak dużo tu zależy od kierunku jaki obiorą twórcy. Mi bardziej odpowiada otwarty świat z Red Dead Redemption 2 niż z Assassin's Creed Oddysey. Rozmiarowo pewnie mniejszy i mający mniej aktywności ale za to lepiej przemyślanych. 

Po przemyśleniu wszystkiego, byłbym jednak zadowolony z samego Minrathous (plus kilka pobocznych rejonów takich jak Las Arlathan, Nevarra i może Kal-Sharok). Powinni stworzyć ogromne, żyjące swoim życiem miasto i niech tam dzieje się 80% akcji. To w końcu najstarsza ludzka osada. Niech skupią się na razie tylko na tym, bo jeszcze pamiętam jakie klaustrofobiczne i żałosne było Val Royeaux z Inkwizycji (plus reszta pustkowi).

W dniu 12.11.2020 o 07:49, Dandyl napisał:

Warto kupić Dragon Age: Origins - Ultimate Edition na Steamie? Podobno do działania potrzeba też Origina, co jest w porządku, ale widziałem w sieci, że ktoś wspominał o jakichś problemach ze stabilnością. A może to były problemy z Inkwizycją.

ja żadnych problemów nie uświadczyłem, ale w FA:O pocinałem dość dawno. może zależy od OS'a?

W nowej książce BioWare Stories and Secrets from 25 Years of Game Development pojawił się rozdział o Dragon Age 4. Można tam natrafić na kilka wskazówek.

62fe090402a9544b7c5b9975ac094bce978a52dcEm439_SXMAA2wl_?format=jpg&name=small

Pod powyższym obrazkiem jest napisane:

"The Evil Gods have Thedas in their sights and only heroes can stop them. The shadows of the past stir, and new heroes must rise to fight them."

Bogowie w liczbie mnogiej?

Spoiler

Elficki panteon, jak nic! Ta tutaj to pewnie Ghilain'nan.

Wygląda na to, że Bioware inspiruje się demonicznymi lub boskimi istotami, występującymi w utworach H.P. Lovecrafta.

W dniu 18.11.2020 o 08:30, Antek1998 napisał:

ja żadnych problemów nie uświadczyłem, ale w FA:O pocinałem dość dawno. może zależy od OS'a?

Może. W każdym razie zaryzykuję, ale wstrzymam się do 'czarnego piątku'.

@kin1313 To, że zaczynają rzucać nam jakieś okruchy pewnie znaczy, że niedługo poznamy tytuł. 4.12 to Dragon Age Day, a kilka dni później są The Game Awards, więc może wtedy.

Varric powraca po raz trzeci, a sam Tevinter wygląda zaiste cyberpunkowo i magicznie.

508f20dbadc38a335420dd063678903f3fc14275

da-section-bg-franchise-hub-vga-awards-x

Nowe malowidło ścienne mówi nam więcej niż sam trailer.

Spoiler

Odwrócone postacie (na górze) to zapewne bliźniacy Falon'Din i Dirthamen. To być może oznacza dwie plagi jednocześnie, jeśli Evanuris mają jakiś związek ze Starymi bogami.

Edited by kin1313

Czy ktoś jeszcze  był zachwycony Dragon Age Origins a później przez zmiany w mechanikach odbił się od Inwkizycji? Mnie niestety ostatnio to spotkało. Nie rozumiem decyzji o odejściu od klasycznego, taktycznego systemu walki na rzecz czegoś co ma zbliżać się do zręcznościowego ale w praktyce bardziej kojarzy się z czymś na wzór Diablo czy gier MMO. Liczyłem, że "czwórka" wróci do korzeni ale niestety z informacji wynika, że jeszcze bardziej pójdzie w stronę zręcznościowej walki. Ogólnie lubię rpgi ze zręcznościową walką jak Wiedźmin czy Skyrim ale uważam też, że nie powinno się wszystkiego pchać w tą stronę. Tym bardziej, że przecież nie ma teraz konkurencji na tym polu. Ok, Pilarsy czy Tyrrany mają taki system walki ale brakuje mi w nich pełnego 3D , możliwości zbliżenia na postacie i bardziej filmowego ujęcia dialogów. W Pillars of Eternity grało mi się bardzo przyjemnie ale jednak brakowało mi skupiania się na wypowiadanych kwestiach i możliwości obserwowania reakcji przeciwników/towarzyszy bo to wszystko rozgrywało się e tekście, którego momentami było bardzo dużo. Cieszyłem się więc na wieść o nowym Baldur's Gate i wydawało mi się, że to będzie właśnie tego typu gra. A tu znowu turowy system walki.... ehhh. Nie wiem czemu ale kompletnie odbijam się od rpga w którym jest turowy system walki oparty na magii i broni białej. w takim XCOMie gdzie była broń palna nie przeszkadzał mi on w dobrej zabawie. Ale już przez niego odbiłem się od Divinity. 

3 godziny temu, Coryn napisał:

Poczytałabym tą książke ❤️

Podobno można kupić (na razie) tylko w sklepie insignis. Wstawiłbym link, ale to pewnie podpada pod jakiś punkt regulaminu o reklamowaniu. :)

Książka jest niezła. Fanom uniwersum Dragon Age na pewno się spodoba i trochę umili oczekiwanie na czwartą część. Szkoda, że nie dodają mapy Thedas.