Skocz do zawartości
mateusz(stefan)

Dragon Age (seria)

Polecane posty

@up: [spoilery z DA2]

Po rebelii magów z Kirkwall kolejne Kręgi zaczęły się buntować. Pod koniec książki Dragon Age: Rozłam wybucha rewolucja w Orlais. Poszukiwacze Prawdy, do których należą w DA2 Cassandra i Leliana odłączają się wtedy od Zakonu i formują Inkwizycję. Jej rolą jest początkowo ogarnąć burdel z magami i templariuszami methinks, ale jak Zasłona pada, to priorytety się zmieniają.

Jakoś mniej więcej. Dokładnie nie pamiętam, bo Rozłam czytałem już jakiś czas temu. Odsyłam do artykułu na DA wiki: http://dragonage.wikia.com/wiki/Inquisition

A Szarzy Strażnicy? Robią swoje, tłuką pomioty po tunelach. Plaga się skończyła. Robienie nowej byłoby a) nudne, bo to już było b) gwałtem na lore - Dawni Bogowie budzą się bardzo rzadko.

Swoją drogą, czytał ktoś The Masked Empire? Chyba się odmóżdżę przy tej lekturze w wakacje, ale chciałbym wiedzieć, czy trzyma chociaż poziom Rozłamu.

BTW, wygląda na to, że BioWare wreszcie w Inkwizycji chce poświęcić smokom tyle miejsca, ile powinny mieć biorąc pod uwagę nazwę.

Wiele gatunków, specjalna mechanika na walkę ze smokami (coś w rodzaju... hitboksów, atakowanie skrzydeł smoków ma mieć inne skutki niż nóg), mają mieć różne AI i rozwalać otoczenie.

Brzmi dobrze.

http://uk.ign.com/articles/2014/04/22/how-dragon-age-inquisition-improves-dragon-combat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w DA2, nawet przeszedłem. Jednak książek z gier unikam jak ognia bo przeważnie sa tak marne, że szkoda gadać. Mniejsza o większość.

Czasem smoki nie były w DA jednostkowe?

A co tutaj jest do ogarniania? Albo czegoś nie kumam albo templariusze mieli kill switche niemalże przy każdym kręgu jakby magowie się zbuntowali, co widać w pierwszej części

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei zupełnie nie tęsknię za wątkiem grey wardenów i blight-u : tak jak nie tęsknię w ogóle za "jedynką", jak do niej wracam myślą bierze mnie na ziewanie - za to chętnie wezmę fabułę o inkwizycji i magach - coś a'la dwójka, jedni chcą kontroli drudzy chcą być wolni, nie ma dobrej strony, zwroty akcji - ech, wezmę, ale ostrożnie i raczej nie w dniu premiery - chociaż wspominam, że tak samo mówiłem o dwójce, a wziąłem jeszcze parującą z półki, i dobrze, bo była przynajmniej fabularnie rewelacyjna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem smoki nie były w DA jednostkowe?

Dawni Bogowie byli (7 w ogóle istniało, 5 zabitych w Plagach). High dragons,

takie jak Flemeth

, są bardzo rzadkie. Ale pomniejsze smoki już taką rzadkością nie są.

A co tutaj jest do ogarniania? Albo czegoś nie kumam albo templariusze mieli kill switche niemalże przy każdym kręgu jakby magowie się zbuntowali, co widać w pierwszej części

Nie przypominam sobie żadnego killswitcha. Templariusze mieli krew magów, dzięki której mogli wyśledzić apostatów, specjalne zdolności do powstrzymywania magów, żeby z nimi walczyć i Prawo Likwidacji, dzięki któremu mogli dokonać na nich masakry i dalej być ok w oczach prawa. Ale zabijanie zawsze odbywało się na miecze i błyskawice.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem na najnowszą część strasznie napalony i na 100% nabędę swój egzemplarz gry już w dniu premiery. Najbliższe miesiące zapowiadają się miodnie - Risen 3, później właśnie Dragon Age i Wasteland 2 a w 2015 Wiedźmin 3 oraz Pillars of Eternity (choć zanim w to zagramy upłynie jeszcze trochę wody w Wiśle). Jeszcze gdzieś tam po drodze Mass Effect 4. Oj, będzie w co grać smile_prosty.gif

Edytowano przez seba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Friston

Zgadza się, jednak jak jeden krąg został opanowany przez demona templariusze praktycznie z marszu zabunkrowali magów w środku. W czasie grania w jedynkę w tej lokacji nie odniosłem żadnego wrażenia, że templariusze sobie nie radzą albo, że jak przyjdzie co do czego to nie zostanie kamień na kamieniu z wieży a ziemię posypią solą.

Stąd trochę dziwne mi się wydaje to sicko.

Poza tym gdyby bunt magów sie udał co by im to dało? Wszyscy templariusze by na nich polowali a to w sumie sa antycastery, społeczeństwo by się od nich jeszcze bardziej odsuneło i nie mieli by nic. Do tego nie rozumiem dalej sensu powyływania inkwizycji skoro wystarczy spuścić templariuszy ze smyczy a oni najpewniej by szybko zrobili porządek z magami. W przeciwieństwie do nich, rycerze się szkolili na własnie taki scenariusz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aliven

Inkwizycja miała zamiar rozwiązać konflikt w miarę pokojowo. Siły templariuszy po wydarzeniach w DA2 stały się niezwykle ekstremalne w swoich działaniach, gdyż chcą wymordować magów co do jednego. Zważywszy, że nie wszyscy magowie się buntowali, co było przedstawione w dwójce, a celem templariuszy była kontrola magów, likwidacja była ostatecznością.

Za to przypadek Kręgu w DA:O świetnie pokazał, że nawet podczas buntu magów wciąż są członkowie Kręgu skłonni do rozmów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może spojlery.

Warto też pamiętać, że Inkwizycja istniała już wcześniej, a to jest jej reaktywacja. W dodatku to początkowo inkwizytorzy walczyli z magią i heretykami dopóki nie dołączyli do Zakonu, stając się Poszukiwaczami Prawdy (Traktat Nevarski). Pod koniec Rozłamu Wielki Poszukiwacz Lambert oficjalnie rozwiązuje traktat, powołując do życia Inkwizycję. Wydaję mi się, że nie tyle chodzi tu o pokojowe rozwiązanie sprawy, bardziej o apolityczność. Inkwizycja jest niezależna, a templariusze są podporządkowani Zakonowi, który zaczyna mieć problemy ze względu na wojnę domową w Orlais.

@aliven Magowie mogą sobie poradzić z templariuszami, bo są od nich potężniejsi. Ale żeby lepiej to zrozumieć najłatwiej byłoby przeczytać Rozłam, który jest w sumie naprawdę dobrą książką. EDIT: Templariusze przez swoją zależność od Zakonu muszą pomagać wojskom Cesarzowej w walce z buntownikami, co zdecydowanie utrudnia polowanie na apostatów. W dodatku wśród templariuszy są tacy, którzy nie chcą zabijać magów (i nie jest ich nawet mało), Inkwizycja ma nie mieć takich oporów.

@Fristron

Flemeth to trochę inna sprawa, ona nie jest smokiem, tylko potrafi przyjąć taką postać

Edytowano przez Dersei
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Friston

Zgadza się, jednak jak jeden krąg został opanowany przez demona templariusze praktycznie z marszu zabunkrowali magów w środku. W czasie grania w jedynkę w tej lokacji nie odniosłem żadnego wrażenia, że templariusze sobie nie radzą albo, że jak przyjdzie co do czego to nie zostanie kamień na kamieniu z wieży a ziemię posypią solą.

Stąd trochę dziwne mi się wydaje to sicko.

Skoro skończyłeś dwójkę, to powinieneś dobrze wiedzieć, że templariuszom nie zawsze idzie tak gładko.

@Dersei: Nie? Ops, zawsze mi się wydawało, że to jest na odwrót - smok, który może przyjmować ludzką formę. Ale może tylko sobie coś ubzdurałem, odnoszę wrażenie, że wiesz, o czym piszesz. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fristron Ogólnie to kwestia jest dosyć ciekawa. Morrigan mówi w Witch Hunt mniej więcej: "Ona nie jest magiem ani plugawcem, nie jest nawet człowiekiem", teoretycznie mogłaby być smokiem, ale te nie są w świecie DA szczególnie inteligentne. Ogólnie mówi się, że Flemeth przybiera postać high dragona, która zresztą (w DA2, ale w DA:O chyba jeszcze nie mieli na Flemeth pomysłu) różni się od innych smoków, o ile pamiętam kolorem i tymi rogami na łbie. Z tego co pamiętam to umiała też zmieniać się w ptaka, ale to chyba nie jest pewne, bo Morrigan mogła skłamać. No i na pewno umie kontrolować Głusze Korcari tzn. drzewa i pewnie inne rośliny. Podsumowując: nie jest człowiekiem, a smokiem rzeczywiście może być, ale w takim wypadku mocno różni się od innych :)

Swoją drogą poza high dragons (np. ten przy Urnie) spotykamy też inne smaki w różnym wieku: smoczęta, młode smoki, dorosłe smoki itd. i są jeszcze skażone smoki i ten duchowy z Przebudzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Dersei dobrze mówi. W sumie są trzy strony konfliktu:

Magowie, którzy chcą niezależności

Boska, która jest gotowa pójść z magami na ustępstwa

Zakon/Poszukiwacze Prawdy z Lambertem na czele, który jest samodzielny i najchętniej wszystkich magów by zabił.

Inkwizycja wraz z Lelianą podlega chyba Boskiej? Poprawcie mnie jeśli się mylę.

W dodatku Wojna domowa w Orlais, a i mroczne pomioty na pewno gdzieś tam się przewiną.

Odnośnie towarzyszy to gdzieś tam słyszałem, że jedna postać będzie właśnie z Rozłamu. Cole na trailerze nie widzę, Rhysa też, więc kto?

No i pani w kapturku - Leliana? I Grey Warden?

Edytowano przez matusiak97
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, zapomniałem o tych innych smokach. Mea culpa. Jednak dalej bym wolał aby było ich jak na lekarstwo w tejże grze, niż jako chłopcy do bicia lvl2 :P

Flemeth sobie toć hodowała nowe powłoki jak była za stara - wątpię aby smoki tego potrzebowały... IMO to po prostu wiedźma i tyle.

Cały zresztą wątek Morrigan i Flemeth mi się średnio podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie towarzyszy to gdzieś tam słyszałem, że jedna postać będzie właśnie z Rozłamu. Cole na trailerze nie widzę, Rhysa też, więc kto?

No i pani w kapturku - Leliana? I Grey Warden?

Jest Cole, http://img2.wikia.no...Inqisitiosn.jpg, czwarty z lewej. Oczywiście na razie nie jest to pewne. Leliana będzie na 99% (czwarta z prawej), Szary Strażnik to ten pierwszy z prawej, ale to najpewniej nie jest nasz z DA:O.
Zakon/Poszukiwacze Prawdy z Lambertem na czele, który jest samodzielny i najchętniej wszystkich magów by zabił.

Ogólnie to Lambert nie żyje. Cole zabił go pod koniec Rozłamu.

Flemeth sobie toć hodowała nowe powłoki jak była za stara - wątpię aby smoki tego potrzebowały... IMO to po prostu wiedźma i tyle.

Cały zresztą wątek Morrigan i Flemeth mi się średnio podoba.

To z hodowaniem powłok to nie była prawda, tylko domysły Morrigan. "Tylko wiedźma" to nie jest na pewno. Ale podejrzewam, że ta kwestia rozwiąże się dopiero w następnych grach, nie w Inkwizycji. Btw kwestia gustu mnie się ten wątek podobał, co pewnie jest też związane z moją sympatią do Morrigan:) Edytowano przez Dersei
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dodałem w tamtym poście smile_prosty.gif Wszystko wskazuje na to, że to jest Cole. Zresztą przecież jego niewidzialność nie była stała, po drugie walczył sztyletem, a nie magią.

@SilentBob Bioware stworzyło aplikację Keep, w której będzie można odtworzyć decyzję z poprzednich części. Wynika to ze zmiany silnika.

Edytowano przez Dersei
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie Dragon Age Keep. Aplikacja do tworzenia save. Zaimportować się nie da, bo Frosbite.

@dursei

No tak ale pod koniec Rozłamu

Lambert przeczytał jakąś tam modlitwę i Cole zniknął, bo niby okazał się demonem. A na koniec, przed zabójstwem Lamberta mówi: "Cole istniał naprawdę", czyli tak jakby to już nie był on. I w dodatku mówi "istniał".

Edytowano przez matusiak97
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pani w kapturku - Leliana? I Grey Warden?

Leliana (zwróć uwagę na pancerz), chociaż mało podobna do tej oryginalnej.

Morrigan mówi w Witch Hunt mniej więcej: "Ona nie jest magiem ani plugawcem, nie jest nawet człowiekiem", teoretycznie mogłaby być smokiem, ale te nie są w świecie DA szczególnie inteligentne.

Pamiętam, że w DA:O twierdziła, iż Flemeth to plugawiec. Widocznie zmienili koncept.

Mam tylko pytanie - czy wiadomo już, czy można będzie zaimportować save z Dragon Age 2? Będzie miał on jakiś wpływ na cokolwiek?

Jak napisali przedmówcy, będzie do tego odpowiedni program, zaś czy będzie miało wpływ "na cokolwiek" - skoro można będzie ustawiać nawet takie detale, jak poparcie dla naszej postaci na Zjeździe Możnych (o ile dobrze pamiętam) w DA:O, to raczej tak.

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że w DA:O twierdziła, iż Flemeth to plugawiec. Widocznie zmienili koncept.

W DA:O pewnie nie zastanawiali się wiele nad Flemeth, miała być po prostu tajemnicza. Morrigan twierdzi z przerażeniem, że odkryła prawdę o Flemeth i że jest ona niebezpieczna. Prosi Strażnika by z nią walczył, no ale Szary oczywiście nie musi się zgodzić :)

Właśnie pojawiły się nowe informacje. Do tego otwarcia Szczeliny doszło podczas spotkania przywódców Magów i Zakonu, a jak wiadomo tylko Inkwizytor przeżył, kolejny powód wybuchu walk politycznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, z jednej strony nawet mógłbym się trochę podhajpować na trójkę - ostatnia zajawka zdaje się chyba potwierdzać, że Inkwizycja może być nawet najlepszą częścią Dragon Age - a z drugiej jak przypomnę sobie, że przynajmniej dwa inne cRPGi czekają na moim dysku twardym od jakiegoś roku albo dwóch na ich finalne ukończenie (choć w przypadku Skyrima to raczej kwestia ukończenia głównego wątku ^_^) to zaczynam się obawiać iż zwyczajnie nie będę miał czasu/okazji aby się w nią odpowiednio wgryźć. Choć kto wie, jakoś do produkcji BioWare'u mam chyba... ten... sweet tootha. Tak czy inaczej najnowszy trailer, nawet jeśli w typowo hollywoodzkim stylu, to imo zdecydowanie na propsie - piękne widoki, zapowiedź - mam nadzieję - fajnych batalii, scenka z możliwie wszystkimi kompanami... Jest dobrze :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...