Skocz do zawartości
mateusz(stefan)

Dragon Age (seria)

Polecane posty

Szczerze mówiąc to nic rewelacyjnego ten filmik nie pokazuje, ot trzy rasy do wyboru (tu już się chyba nic nie zmieni) i tylko trzy klasy, tutaj możliwe jest że zwyczajnie nie pokazano wszystkich, ale jeśli jest inaczej to ich liczba rozczarowuje...

Nowość to tworzenie portretu, jednak to raczej taki bajer. Podoba mi się za to mimika postaci, podobnie jak w ME wygląda bardzo fajnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię - ale niech tę grę wydaje w naszym kraju CD Projekt, a nie bandyckie EA. Jeśli to drugie, to po prostu będe omijać i pluć na tę grę z daleka. Czemu? Znając życie - 140 złotych, tanie pudełko DVD, płytka z grą, szmatka instrukcji, i możliwośc 3krotnego zainstalowania gry! ŁAAAŁ!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego ostatniego na pewno nie będzie ponieważ EA głośno ją zapowiada jaką pierwszą gre bez DRM-ów odkąd zaczeli je wciskać. Swoją drogą żeby zaczeli się tym aż chwalić że ta gra NIE MA DRM-a? Zwłaszcza że tak wcześniej go zachwalali.

Edytowano przez Kawalorn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki idą z opinią publiczną. Byłoby głupotą chronić system który i tak nie działa a dodatkowo zbiera ciężkie lanie w opini publicznej. EA, tak? No to mogę tę grę kupić przy premierze bo i tak nie stanieje przez pare lat ;P. CnC Generals (EA) teraz kosztuje 50 zł, gra ma już 6 lat....

Edit. Co najmniej....

Edytowano przez Sciass
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się doczekać, preorder zamówiony :)

Ale, mam jedno ale - czy twórcy NIE PRZESADZILI z brutalnością? Nie mam nic przeciwko ostrzejszym motywom, ale: http://www.youtube.com/watch?v=fBR0w-89j3A 0:22 to lekka przesada... taką ilością krwi można by wykarmić wszystkie głodujące wampiry świata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grze, przez jej filmowość, dość prostą mechanikę, dynamiczność i widowiskowość, bliżej do Mass Effect niż klasyków gatunków

Źródło: Insimilion

To ja podziękowałem... gry nie kupię na pewno.

CnC Generals (EA) teraz kosztuje 50 zł, gra ma już 6 lat....

A Tiberian Sun 40. ;']

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kilka filmików i muszę przyznać że były one dość widowiskowe ale ten cały Dragon Age śmierdzi mi Władcą Pierścieni, co to jest żeby jeden gość wbij w środek pola walki i wykosił bez żadnej rysy pół armii wroga :huh: nie przypomina wam to czegoś, nie że wzoruję się tylko na tym było tego wiele więcej ale dużo by tu wymieniać.Tak czy inaczej będzie to pewnie dość niezła gra ale moim zdaniem jak na tę chwilę, zobaczymy po premierze, jest to taki Władca Pierścieni w innym wydaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się cholernie podoba że ta gra będzie taka niegrzeczna, taki Neverwinter2 trochę mnie irytował swoją łagodnością.

Tylko trochę jestem zniesmaczony tym jak bardzo chwalą się wątkami miłosnymi zawartymi w grze, o krasnoludzie transwestycie chciałbym nie wiedzieć.

Może ma to za zadanie dodać trochę humoru grze ale wolałbym dobre dialogi, może jakieś zabawne zdarzenia, no ale nie dom dla różnorakich zboczeńców...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już się nie mogę doczekać tej gry. Uważam, że to będzie hit, który trafi bez problemu na 1 miejsca. Widać, że będzie bardzo ładna grafika, jak i sama fabuła ma być super. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze 350 godzin rozrywki, co stanowi powalającą liczbę, bo nigdy jeszcze się nie spotkałem z gra co by tyle oferowała. Myślę, że ta gra będzie naprawdę udana :banana: :smile:

Ps: Ta emotka pasuje do tej gry: :mage:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja podziękowałem... gry nie kupię na pewno.

A ja, po odpaleniu gry na Polconie, bardzo się do produkcji przekonałem. Jest radośnie przyjemna i (tak!) wybitnie filmowa. Problem w tym, że jej filmowość jest zaletą, a nie wadą. Dzięki temu dostajemy ładnie i naturalnie wykonane rozmowy, które są zdecydowanie atrakcyjniejsze niż drętwo stojące ludziki w innych grach cRPG.

Tworzenie postaci: trzy rasy, trzy klasy. Pytanie: czy ktoś wcześniej zapowiadał większą ilość? Hm... Nie. Jak już jednak wybierzemy sobie te dwie rzeczy (i pochodzenie, którego w tej wersji nie można było wybierać dowolnego na rasę/klasę -> jestem pewny, że tak już zostanie), to mamy wybór umiejętności, których lista już jest większa zdecydowanie (zrobione w stylu KotORa choćby).

Grałem tylko w prolog, bo nie chciałem spędzić całego Polconu na geekowaniu przy gierce. Początek jest zależny od pochodzenia i rasy, więc krasnal wyląduje w swoim rodzinnym mieście, a człowiek szlachcic będzie się gryzł ze swoją rodzinką w typowo ludzkim otoczeniu. Każda maruda niech się mocno krzesła chwyci, bo napiszę coś szalonego. Przez zdecydowaną większość mojej zabawy (długa nie była w sumie ;P) rozmawiałem! Prowadziłem konwersacje! Dyskutowałem! Dzięki filmowości znanej z Mass Effecta cały ten proces wygląda naturalnie, a chwile spędzone z ludzką rodzinką dawały niesamowicie przyjemny klimat.

Co by tu jeszcze... A! Walki! Baldur pełną parą ew NWN pełną gębą. Wszyscy już chyba wiedzą, z czym to się będzie jadło, więc w szczegóły wchodzić nie będę. Wspomnę tylko, że przyjemniej biega się wsadem, a nie klika myszką. No i po każdym starciu wszyscy są tak mocno umazani we krwi, jakby przed chwilą w niej pływali, a nie walczyli. Śmiesznie to wygląda.

Żeby nie było -> już po początku widać, że gra ambitna nie będzie. Problem w tym, że klasyk Baldur też ambitny nie był, dając w zamian epicką historię. Tu też się na to zanosi, a jak mam dodatkowo widowiskowość i filmowość, to dlaczego mam płakać? Lubię dobre kino, ale świetnej i rozrywkowej fantastyki na dużym ekranie nie ma zbyt często, więc dlaczego nie miałbym odpalić Dragon Ejdża? ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze, to po 'ostatnich' informacjach dotyczacych tej gry dochodzilem do wniosku, ze ona za bardzo stara sie byc 'dorosla' przez co wychodzi kicz z Mansonem w tle...

Co do podobienstwa do ME...srsly, kto uwazal, ze bedzie inaczej? Podobnienstwa do klasykow gatunku widoczne sa chyba tylko w oprawie. Ta wyglada mocno przecietnie(przynajmniej z tego co widac na trailerach).

Walka ma byc tak archaiczna jak w 'klasykach'(BG, NWN)? Bardzo to malo pocieszajace, wolalbym porzadna walke turowa i dobrymi animacjami(ktore moga byc 72351x bardziej 'filmowe', niz real-time).

Jednak Bio ma to do siebie, ze sila ich gier jest klimat. Ten w Dragon Age narazie wyglada przecietne(wnioskujac z trailerow), bo jest przeciazony kiczowata 'dojzaloscia', oraz slabym humorem(krasnal transwestyta?). Co prawda z tego co mowice sama gra pod tym wzgledem prezentuje sie lepiej niz zwiastuny.

Zatem co? Pozostaje (prawdopodobnie)klimatyczny i filmowy slasher.

Aha, jeszcze mam pytanie do dialogow:

Czy sa one rozwiazane w 'najbardziej kretynskim systemie jaki czlowiek wymyslil', czyli 'rosyjska ruletka' z Mass Effect, czy moze jest stara dobra 'sciana tekstu'?

EDIT:

No i po ostatnich przygodach z patchem do ME oraz nowym DLC do tegoz, mam spore obawy o wsparcie EA dla DA...

Edytowano przez TheNatooratx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm mi tam się "rosyjska ruletka" może nie tyle co podobała, co nie powodowała frustracji. Szczególnie fajna była ta z Fahrenheit, gdzie mieliśmy określony czas (kilka sekund) na wybranie odpowiedniej opcji. Dlatego też nie uważam że było to jakoś kretyńskie (jedynie interpretacja niektórych zwrotów w ME była) Co prawda najlepsza będzie ściana tekstu (ale tylko taka na wzór Tormenta)

Mam tylko nadzieje że do tego potworka wyjdzie szybko jakiś mod zmniejszający ilość krwi, bo z tego co widzę to jak na razie każdy jest zrobiony z lateksu i napełniony czerwoną zupką... Kiedy się twórcy gier RPG nauczą że krew nie dodaje grze fajności, a jedynie uwstecznia rozgrywkę i kpi z intelektu graczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście trochę przesadzają z krwią, ale... W najnowszym Falloucie kończyny fruwały jak jaskółki, a postrzał między oczy urywał głowę u szyi - a zbytnio to nie przeszkadzało.

Nie rozumiem też posądzania Dragon Age o bycie slasherem. To klasyczne RPG, z rozwojem postaci, rozbudowanymi dialogami, itd. Duża ilość walk jest wpisana w ten gatunek.

Zgadzam się za to z jednym - że cena ( znając standardy EA ) będzie niebotyczna, a DLC raczej nie będzie jakimiś super kampaniami - wróżę zestawy mieczyków, łuków i ubranek, żeby było na co pieniądze wydawać...

Edytowano przez Montinek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gram.pl Dragon Age w pre-orderze kosztuje niecałe 120 zł... więc może nie będzie tragedii pt. "2 paczki". Ale mimo wszystko chciało by się takiego DA móc kupić za standardowe jeszcze nie tak dawno 99 zł. Mimo wszystko, z niecierpliwością czekam na tą grę, z wielką nadzieją że wspomnienie Baldur's Gate'a ożyje kiedy włączę Dragon Age.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym Falloucie kończyny fruwały jak jaskółki, a postrzał między oczy urywał głowę u szyi - a zbytnio to nie przeszkadzało.

Przeszkadzało i to strasznie! Pierwszy mod jaki zainstalowałem usuwał możliwość dekapitacji i amputacji kończyn za pomocą broni lekkiej. Latające kończyny to po prostu głupi pomysł.

120zł to całkiem standardowa cena, więc może i nawet się skuszę. Ale najpierw, czekam na recenzję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł do tego tematu troll.Znudziło ci sie już plucie na Bioware w temacie o Mass Effecie?Bo widze że przestawiłeś się teraz na beszczelna i głupią krytyke Dragon age.Skoro ci sie nie podobaja klasczyne RPGi przestaw się na japońskie.Tam masz czystą naiwność i kiczowate światy i postacie.

Nie wiem po co cały czas wchodzisz do tematów gier Bioware i je beszczelnie krytykujesz ,tak samo newsami .Skoro ci ich gry nie odpwiadaja to po prostu w nie ,nie graj.Skoro ci sie nie podoba że Bioware nazywane jest królem gatunku RPG ,to po prostu to olej.A nie wyładowuj swojego gniewu

w tematach o ich grach .I jeszcze raz nie podba się ?To nie graj i nie pisz bzdur.Dragon age ,slasher?Dobry żart.

A co do Dragon age na gre czekam z niecierpliwością ,mój sobisty numer 1 w tym roku.I niestety znów gra RPG roku,a może nawet gra roku.Ale tu chyba przeważy dzieciarnia grająca MW 2 i AC2 ,uważająca te gry za arcydzieła.

Kolego, skończ z takimi postami, bo wylecisz. Na razie widzę, że to Ty usiłujesz tu wywołać flejma i obrażasz innych. Jak ktoś tu robi za trolla, to Ty. - Pzkw

Edytowano przez Pzkw VIb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zapowiada się hit, a raczej Hit. Jak do tej pory nie zawiodłem się zbytnio na grach Bio. "Rosyjska ruletka" moim zdaniem jest całkiem fajnym rozwiązaniem, byle nie było jak w ME, że z góry wiesz jakie odpowiedzi są neutralne a jakie przeznaczone dla "aniołka' czy "drania" po ich rozmieszczeniu na okręgu.. :down: . Nie mam nic do ostrej walki i brutalności w RPGach i uważam, że wcale nie uwstecznia to jakoś rozgrywki tylko ją urealistycznia byle by twórcy pamiętali, że przeciętny człowiek nie ma 20 hektolitrów krwi.. Co do erotyki, to jak dla mnie równie dobrze może jej nie być. Mam wrażenie, że twórcy troche rzeczywiście na siłe udoraślają swoją gre. Tzn erotyka może być, byle w dobrym guście, a krasnoluda transwestyty nie zaliczył bym do dobrych gustów..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...