Skocz do zawartości
mateusz(stefan)

Dragon Age (seria)

Polecane posty

Mam pytanie:

Nie wiecie czasami jak bedzie wygladalo okno ekwipunku/postaci/umiejetnosci - jak zwal tak zwal!

i czy tak jak w przypadku Drakensanga moze ktos kojarzy gra nie bedzie zbyt trudna i punkty umiejetnosci jak bedzie mozna rozdysponowac chodzi mi o to na jakiej zasadzie to bedzie??

Prosze o odp :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej oczekiwana przeze mnie gra. Jeśli ją popsują, to chyba będzie koniec marzeń o erpegu dorównującym Baldurom.

Ja już mam niemal pewność, że nie dorówna. Żeby trafić w gusta współczesnych graczy, którymi w znacznej ilości są - z uczuciem mówiąc - paskudne, zblazowane bachory, DA:O postawi w dużym stopniu na akcję. Czymś przecież muszą "przeciętnemu graczowi" wynagrodzić na przykład skomplikowaną fabułę, której ów nie zrozumie, ostatecznie gra ma się sprzedać, a nie rozpieszczać ten nikły odsetek ludzi, którym zależy na wciągającej historii czy wyszukanych NPCach.

Ja również czekam na tą grę z niecierpliwością, nie wie ktoś może czy będzie edycja kolekcjonerska??

Och, nie wierzę, żeby CDP (czy ktokolwiek) przepuściło okazję wydania tej gry z hukiem - w kolejnym kufrze z masą tandetnych gadżetów, dwie stówki za sztukę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany, czy z Dragon Age'a coś będzie. Dark fantasy to przecież nie tylko brutalna walka, krew, podcinanie jeńcom gardeł i "sceny erotyczne". Na plus muszę zaliczyć, że w końcu wpadł na pomysł stworzenia gry w realiach innych niż "good boys fantasy", ale to samo w sobie nie musi gwarantować sukcesu. Ani wysokiego poziomu gry. Z uwagi na rozgłos będę się grze w dalszym ciągu przyglądał - w końcu cRPG to jeden z moich ulubionych gatunków, zaraz obok strategii - ale nie wpadło mi jeszcze do głowy porównywanie tego z Baldur's Gatem. Z Neverwinterem 2 w jego ciemniejszej wersji już prędzej. I niekoniecznie musi to być porównanie na plus, chyba że fabuła przebije Maskę Zdrajcy, a postacie te, które znam od czasów Baldura i części tych z Neverwintera 2. Nawet szata graficzna jest bardzo podobnego kalibru, jak na moje niewyszkolone oko, ale w końcu za grę odpowiada chyba to samo studio. Ostatecznie trailer trailerem - widziałem lepsze - ale w demo warto będzie się zaopatrzyć, jeśli się pojawi, żeby gry od razu nie skreślać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam duzy kredyt zaufania dla Bioware,a z tego co przeczytałem w CDA to moge byc pewien ze kazda przeznaczona złotówka na to gre nie bedzie stracona.A jak sie nie myle autor zapowiedzi napisał ze gra bedzie oferowac ok 350 godz rozrywki czyli za kazda wydana złotówke bede miał prawie 3 godziny grania w Dragona Age :).Wiec mam nadzieje ze sie nie zawiode.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"autor zapowiedzi napisał ze gra bedzie oferowac ok 350 godz rozrywki"

Aż mi przez myśl nie przeszło, że ludzie w to uwierzą!

Założę się, że przeciętnemu graczowi przejście gry zajmie 20-30 godzin. To tak, jak z Falloutem 3 - Ci, którzy pędzą do przodu z fabułą, płaczą, że "kupiłem grę w środę, a przeszedłem w sobotę". A ja grałem minimum z 50 godzin, wykonując kupę questów, i poznając pustkowia. (uwielbiam tak przechodzić gry cRPG). Tak więc - zależy jak grasz, ale w te 350 godzin nie wolno wierzyć! Na długość gry już mnie raz nabrali twórcy Wiedźmina (którą to grę mimo wszystko po prostu uwielbiam) - w zapowiedziach krzyczeli, że przeciętnemu graczowi przejście gry zajmie 90 godzin. No cóż, idąc tym tokiem rozumowania dla CDP Red, przeciętny gracz ma problemy z poruszaniem myszką chyba, bo ja grę przeszedłem w tydzień, przy czym grałem całkiem sporo. Więc może ze 4-5 godzin dziennie, co daje około 30-35 godzin gry. Oczywiście wcześniej pisałem już, jak lubię przechodzić cRPG :)

Co do samego DA - preorder zamówiony. Jak ja dawno nie grałem w prawdziwe RPG, z setkami statystyk, drużyną, i rozwiniętymi questami, oraz fabułą. Podoba mi się również mroczny klimat, oraz duża brutalność. No kurcze, większości RPGów przypomina swoim nastrojem radosny sen pięciolatka, a walka jest tam równie brutalna, co gra w bierki. Fajnie będzie w końcu... hmm... <szuka właściwego słowa, by określić to, co widział na trailerze> roz********ć wroga!

Edytowano przez Marchalt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jej czekam na tą grę i czekam. Chodzę ostatnio do MM i Empiku by kupić sobie jakąś grę i niczego nie mogę sobie wynalezć. W końcu kupiłem sobie książkę...

Czemu muszą wydawać gry kiedy mam mniej czasu na nie, zamiast dać coś fajnego w wakacje :(

No i chciałbym żeby świat był duży i otwarty tak jak to było w Gothicu czy Morrowindzie, ale jakoś nie wydaję mi się żeby to było możliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trailer zamieszczony w cda jest po prostu koszmarny... Wygląda to jak tandetne heroic fantasy bez polotu, do tego ta bardzo pasująca muzyka:/ (nie wiem który baran stwierdził że rock pasuje do klimatów fantasy, jeszcze brakowało tego żeby laski pokazać w rytmie r&b...) No ale może z drugiej strony lepszy słaby trailer i dobra gra niż świetny i gra miałka. Poczekamy zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trailery nawet najgorszy produkt potrafią przedstawić w niesamowicie epicki sposób i zachęcić do kupna - ja się już nauczyłem i jestem mocno obojętny w stosunku do tej gry, ten stan się utrzyma do czasu, aż wyjdzie i pojawią się jakieś recenzje i przede wszystkim opinie graczy. Wielkich nadziei nie mam, niestety - z takim BG2, przy opanowaniu technologii na poziomie zadowalającym, można było się pobawić i stworzyć grę na luzie, a tutaj wydaje mi się, że BioWare dalej szuka złotego środka po przesiadce na 3D wraz z NWN. I, moim skromnym zdaniem, nadal go nie znalazło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, 'New Shit' pasuje do tego trailera akurat bardzo dobrze według mnie. Z pre-orderem się na razie wstrzymuję, czekam na jakieś pierwsze recenzje, poza tym kolekcjonerka pokazana jakiś czas temu wygląda bardzo kusząco (zwłaszcza że Mass Effecta 2 też mam zamiar kupić), mam nadzieję, że EA Polska sprowadzi ją do naszego kraju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trailery sa faktycznie postawione na dużą brytalność i sieke.Ale przeciesz ile to juz mówili ludzie z Bioware.To co widzimy na trailerach jest wyłącznie w celach promocyjnych,nic więcej.Sama gra jest jaka była w założeniach w 2004 roku kiedy zaczynano jej produkcje.Dragon age jest nowa marką.Jeszcze nie znaną.Dlategoi taka kampania reklamowa mnie nie dziwi.To nie jest Fallout ,FF,NWN itp że gracze tylko spojrza na tytułm i w dniu premiery leca ją kupić.

A co Dragon Age ,gra jest praktycznie 100 procentowym zwyciężcą gry RPG tego roku.Bo wątpie żeby Risen był wstanie mu zagrozić ,nic mu nie ujmując

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, kampania reklamowa produktu, w który wpompowano zapewne niemałe pieniądze, musi być spora i przedstawić atrakcyjne fragmenty, bez oglądania się na to, czy przekazuje prawdziwy obraz o tej grze. Czy będzie "RPG roku"? Konkurencji w grupie "wysokobudżetowe produkcje" mieć raczej nie powinna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do odczuć związanych z premierą gry to... nie mogę się już jej doczekać. Zapowiada się naprawdę ciekawie, obiecane 400 godzin w świecie gry mogą niektórych "odrzucić" jednak mnie wprost pozytywnie nastrajaną. Jestem (nie)stety osobą, która grając w gry RPG nie może ominąć żadnego zadania pobocznego... więc szykujcie się październikowe wieczory, Początek Ery Smoka będzie należał do was! Podsumowując jestem tym który ostro się napalił na ten tytuł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj te obiecywane godziny gry muszę w swoim przypadku dzielić przez pół, z niektórymi przyjemnymi wyjątkami. A zazwyczaj wykonuję wszelkie zadania poboczne, staram się odkryć sekrety. Zazwyczaj te godziny gry są mocno zawyżone, jasne, pewnie parędziesiąt godzin przy tej grze się spędzi, żeby przejść wątek główny, ale tym zapowiedziom 400 godzin wielkiej wiary nie daję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co wygląda na zaniedbane to grafika, która już w naszym rodzimym Wieśku, opartym zresztą na silniku BioWare, jest dużo lepsza, a trzeba pamiętać ze to gra sprzed 2 lat. Co do zadań i ogólnego settingu nie mam obaw, mamy jednak doczynienia z mistrzami gatunku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pozostanę jednak sceptyczny.. Ile to już razy słyszałem że "oh! to będzie hit stulecie" "gra tak duża i zróżnicowana jak legendarny Baldurs Gate!" "ah! oh oh!" po czym wygłodniały leciałem do sklepu i trafiał się jakiś Fallout3 :P

Mam nadzieję że twórców zapewnienia i wasze oczekiwania zostaną spełnione:) Martwi mnie tylko ekhem... Wydawca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zagram w tą grę. Prezentuje się nieźle i mam nadzieję, że wyjdzie bez żadnych błędów. Od czasu kiedy usłyszałem, że każda postac ma miec własny osobny początek czekam niecierpliwie na każdy news dotyczący Dragon Age. Drugim wielkim plusem jest to że gra to RPG, a wiadomo, że w takie gra się najdłużej, dlatego nie będą to wyrzucone w błoto pieniądze na grę trwająca z goła 4 godziny ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chętnie zagram w tą grę. Prezentuje się nieźle i mam nadzieję, że wyjdzie bez żadnych błędów."

Hunter chyba wszyscy fani rpg mają taką nadzieję(od czasu wydania GTA IV fani gier akcji też ją mają:) ).Gra na pewno wciągnie nie jednego pc-towca na kilka godzin.Czy gra będzie dobra?hmmm...Przekonamy się w pazdzierniku:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zagram w tą grę. Prezentuje się nieźle i mam nadzieję, że wyjdzie bez żadnych błędów.

Gra jest już dość długi czas w produkcji, wydaje mi się, że drastycznych bugów być nie powinno. Poczytałem sobie o tym tytule nieco więcej i rzeczywiście, jest spora szansa na to, że wyjdzie coś lepszego ponad bioware'ową przeciętność. Dragon Age: Origins staje się tym samym jedną z niewielu gier, którym będę się starał uważnie przyjrzeć w momencie premiery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...