Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

• wies.niak

Regulamin działu Dyskusje o Grach   22.03.2016

W dziale Dyskusje o Grach obowiązuje przede wszystkim specjalny regulamin działu - KLIK. Nadrzędny jest oczywiście regulamin forum oraz netykieta. Zapraszamy do dyskusji
    • mateusz(stefan)

Szukam gry   22.03.2016

Jeśli poszukujesz pewnej gry, której nazwy nie znasz bądź nie możesz sobie przypomnieć, ten temat jest dla Ciebie ratunkiem Zapomniałeś tytułu gry? Napisz w tym temacie.. Zakładanie tematów w stylu "Jak nazywała się gra" skończy się ich zamknięciem, gdyż tego typu pytania zadajemy tylko w tym temacie.
    • mateusz(stefan)

Czy x gra mi pójdzie?   22.03.2016

Jeśli masz wątpliwości i chciałbyś się dowiedzieć czy dana gra uruchomi się bądź będzie płynnie chodzić na Twoim komputerze, to ten temat >>>Czy pójdą[LINK]<<< rozwiąże Twój problem. Zakładanie tematu "Czy x gra mi ruszy" w każdym innym miejscu skończy się jego zamknięciem, gdyż tego typu pytania zadajemy wyłącznie w tym miejscu.

Polecane posty

no cóż po wydaniu inkwizycji Bioware skupiło się na Mass Effect Andromeda, a biorąc pod uwagę, że właściwie obie serie wychodzą naprzemiennie, więc możliwym jest, że jakieś pół roku po premierze andromedy ogłoszą DA 4

Ja osobiście jestem wielce zadowolony z DA:O, DA2 było dla mnie totalnym przejściem przez męczarnie. Kiedyś przy pierwszym przejściu wątek z Ariszokiem tak mnie zanudził, że gdy doszło do punktu kulminacyjnego, cieszyłem się że już kończę tą grę... A potem moje zdziwienie, że coś się dalej dzieje. Do DA2 wróciłem po dobrych paru latach przerwy, gdy premiera DA:I zbliżała się już wielkimi krokami i (dosłownie) na pałę przebiegłem po wątku głównym. Tak bardzo była to dla mnie interesująca gra. Tak fabularnie jak i mechanicznie.

DA:I męczyłem odkąd staniała po premierze. Pograłem z 20h, totalnie się znudziłem. Jakiś czas temu znowu odgrzebałem swój save, pograłem kolejne ~20h przy których połowa z tego to było zmuszanie się do gry w celu zaliczenia wszystkich lokacji na 100%... Znudziłem się znowu, i od około 3-4 miesięcy znowu mam przerwę. 

Jak wyglądała moja przygoda z DA:O? Wracam do niej cały czas, przechodzę na różne sposoby. I to mi się nie nudzi. Nie to co kolejne części serii. Także jeśli są jakieś plany odnośnie DA4, to jestem do tego baaaaaardzo sceptycznie nastawiony.

Mnie tam grało się przyjemnie zarówno w DAII, jak i Inkwizycję acz główny boss bez dodatków (Koryfagas) był mocno rozczarowujący. Do DA: O powracam regularnie tak samo do DAII, Inkwizycję póki co przeszedłem raz ale w sumie nabiłem około 140 godzin. DLCki do Inkwizycji są według mnie całkiem spoko. W sumie gra byłaby jeszcze lepsza, gdyby nie to, że misjie poboczne są powtarzalne, choć też nie wszystkie. 

Edytowano przez Sosna564

@iHS 

+1 

uwielbialem jedynke i dodatek, dwojka tez byla w porzadku, mimo ze od strony technicznej widac bylo nastawienie na jak najmniejsza ilosc wlozonego wysilku. Nadrabiala za to fabula. Trojka nie nadrabia w sumie niczym. Walka miala wrocic troche do korzeni, a zdaje sie jeszcze bardziej zrecznosciowa, 90% questow pobocznych to nudny grind a la MMO, a koncepcja zdobywania jakichs durnych punktow potrzebnych do pchniecia fabuly jest tak cholernie glupia, ze az zal. Szkoda, bo seria zaczela dobrze, ale z kazdym kolejnym numerkiem staczala sie coraz bardziej. Mam przeczucie graniczace z pewnoscia, ze nowy ME bedzie taka druga Inkwizycja, ktorej swoja droga nie skonczylem nigdy i juz nie skoncze.

Edytowano przez RIP

Mnie się wydaje, że BioWare próbuje nowych rozwiązań (i dobrze), ale nie bardzo wiedzą, w którą stronę z tymi rozwiązaniami pójść (to źle).

Mimo to Inkwizycja mi się jako tako podoba, choć nie przeszedłem jeszcze. Kiedyś odkopię tę grę i spróbuję skończyć.

Zobaczymy jak wyjdzie im Mass Effect Andromeda i jak ta gra zostanie odebrana. To będzie jakiś wyznacznik.

Gameplay uważacie za nużący, ale co z fabułą i towarzyszami? Czy fani choćby pod tym względem mogą czuć się zadowoleni?

Hmm. Może Inkwizycja nie jest pod względem fabuły i towarzyszy miażdżąca, ale na pewno dialogi i świat został znacznie rozbudowany. Jeżeli ktoś lubi uniwersum DA, to znajdzie dla siebie parę smaczków. Nie chcę tu miotać spoilerami, więc nie będę wymieniał konkretnych przykładów. Powiem to, co mówię zawsze i za co dostaje opiernicz - ja DA:I i Wiedźmina 3 stawiam na jednym miejscu pod względem postaci. Może i Wiedźmin jest bardziej błyskotliwy w dialogach, ale nie czułem, bym dokonywał dzięki nim jakiś wyborów. W DA natomiast czułem, że mam władzę - to raz. Dwa - postaci drugoplanowych było więcej, więc otrzymywałaś więcej okazji do rozmowy. Przynajmniej takie jest moje odczucie po przejściu obu tytułów.

Tylko nie widzę podobieństwa pomiędzy DA i ME. Wystarczy wspomnieć, że są to:

1. Dwa różne gatunki fantastyki.

2. Dialogi w ME:A mają nie składać się z opcji dobry/niedobry/ani taki ani taki. Jeżeli oglądaliście film z TGA, to wiecie, jak ma to wyglądać.

3. DA:I byłbym bardziej skłonny porównywać do ME 2 i 3. A tam dialogi i postaci były napisane, według mojej skromnej opinii, świetnie.

Próbuję od dawna zrozumieć, co poniektóre osoby widzą wspólnego w DA:I i ME:A. Nie jestem pewny, czy nie wiem, czy nie chcę (bo w sumie do DA nic nie mam - taka gra na raz, zupełnie jak wiedźmin) widzieć podobieństw. Jeżeli ktoś pragnąłby sprecyzować mi ten pogląd, byłbym wdzięczny. Bo na razie jestem tylko przekonany, że wątki romansowe będą jak zwykle możliwe praktycznie z każdym. I to moje jedyne podobieństwo.

13 minut temu, Marcin2796 napisał:

Próbuję od dawna zrozumieć, co poniektóre osoby widzą wspólnego w DA:I i ME:A.

Obie gry hulają na silniku Frostbite ileśtam. ;)

Najbardziej żałuję, że w Inkwizycji jest mniej "filmowych" rozmów między bohaterami. To znaczy nie ma jak w Dragon Age II, że jest najazd na twarz i głowę postaci. Dobrze chociaż, że najważniejsze rozmowy zostały tak przedstawione. ;)

Hmm - z tego co widziałem, nawet jeżeli silnik jest ten sam, to nie ma wpływu na to, jak wyglądają oba tytuły.

O fabule i postaciach już nie mówiąc.

Sprawa silnika to podobieństwo tylko techniczne, nie mające, według mnie, niczego wspólnego z podobieństwem pomiędzy tymi tytułami. To tak jakby porównywać te gry z Battlefieldem :)

Edytowano przez Marcin2796

Cały czas mam w planach Inkwizycję (nawet postanowiłam sobie, że będę romansować z Cullenem lub Dorianem), ale chyba sobie póki co grę odpuszczę na rzecz nowego Mass Effecta (jeśli spełni oczekiwania).

Mało czasu, a posiadanych, nieogranych tytułów też trochę mi się nawarstwiło. Na domiar złego ze swoim kompulsywnym zbieraniem i wykonywaniem wszystkiego (z tego co czytam) utonęłabym w grze na lata.

ja zbierałem wszystko w inkwizycji i zaglądałem w każdy kąt i zajęło mi to około 130 godzin, więc nie przesadzajmy, że zajęłoby to lata. A grałem w sumie tylko w weekendy

Podobno w Inkwizycji nie ma możliwości zmiany języka na angielski. Czy to prawda?

Pamiętam, że w Mass Effect 2 żeby mieć angielski dubbing trzeba było podmienić jakieś pliki.

Gość iHS

To prawda - standardowo jest tylko kinowo po polsku. Mi osobiście udało się grzebaniem w plikach przywrócić wersję angielską, ale po każdym patchu trzeba było kombinować od nowa. Osobiście uważam że to skandal. 

Nie kombinowałem z tym ale jako, że domyślnie dubbing jest angielski a napisy polskie nie miałem potrzeby kombinowania z tym w jakikolwiek sposób. W ME2 dubbing polski mi przeszkadzał to zakombinowałem, bo angielski lepszy.

Ktoś wie czy Dragon Age 4 jest potwierdzone? Jeśli tak, to mam nadzieję, że tworzy ją inne studio niż BioWare Montreal.

Gra powstaje na pewno, ale premiera to będzie jakiś 2019/2020 rok.

Do tego czasu można tylko spekulować czy antagonistą będzie Solas, a miejscem akcji Tevinter albo kogo znowu zobaczymy. 

Chciałabym żeby zrobiono coś pomiędzy DA:O i DA2 z interesującymi zadaniami pobocznymi. Nie pogniewałabym się też gdyby nasz Szary Strażnik powrócił.

5 godzin temu, Stasza napisał:

Nie pogniewałabym się też gdyby nasz Szary Strażnik powrócił.

Mam podobne odczucia, ale obawiam się, że raczej mało to możliwe ze względu na niezgodność z oficjalną (kanoniczną) wersją wydarzeń.

Spoiler

Strażnik, a dokładniej Strażniczka (dalijska elfka) ginie zabijając Arcydemona.

Na razie jedyne co mi przychodzi do głowy, to Bohater(ka) Fereldenu jako grywalna postać w sytuacji gdy wybraliśmy w Origins inne rozwiązanie niż powyżej.

Bioware potwierdziło, że Szary Strażnik nie powróci :angry:.

Inkwizytora nie widzę grającego większą rolę w nowej grze i ciekawe co zrobią z Alistrem i Hawke'iem.

To słabo, bo powrót Bohatera Fereldenu byłby bardzo wskazany. Nie obraziłbym się też za Morrigan i długo by wymieniać kogo jeszcze chcę by wrócił :biggrin:. Anthem mnie nie interesuje, więc DA4 jest moją jakby ostatnią szansą dla Bioware.

Coś dawno nikogo tu nie było :D. Postanowiłem wrócić do pierwszego Dragon Age'a i w końcu go przejść całego. Poprzednie próby zawsze mi przerywało pojawienie się jakiejś innej gry ale stwierdziłem, że to wstyd nie mieć jej w swoim dorobku :) Szukam jakichś dobrych modów, które uprzyjemnią mi rozgrywkę. Standardowy edytor postaci jest dość ubogi. Mógłby ktoś polecić jakiś dobry mod dodający nowe, fryzury, kształty, kolory itd.? Również proszę o polecenie dobrych modów wnoszących inne zmiany poza wizualnymi. Mody nie kłócą się z wersją gry z Origina?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.