Skocz do zawartości
mateusz(stefan)

Dragon Age (seria)

Polecane posty

Przeszedłem w końcu Dragon Age 2 i nawet nieźle się bawiłem. Jasne, nie było to DA Origins i pod koniec trudno było oprzeć się wrażeniu, że moje wybory nie miały wielkiego znaczenia, ale sama gra zestarzała się ładnie. Główny wątek był ciekawy i fajnie by było jakbyśmy kiedyś walczyli jeszcze z Qunari.

Preferuję mieć z góry ustalonego bohatera, więc Hawke mi nie przeszkadzał, a powiem więcej, fajnie było mieć bliskich/rodzinę (zazdrosny o nas Carver jest najlepszy - typowy młodszy brat) . Towarzysze, z kolei, byli strasznie humorzaści (Varric to wyjątek), a fabuła przypominała tragedię grecką, gdzie wszystko się chrzani i nic dobrze nie kończy. Moja ocena to 7/10.

Po kaszanie z Anthemem dla Bioware przydałoby się jakieś zwycięstwo, a skoro produkcja nowej części postępuje, to mam nadzieje, że tym właśnie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam fanów serii Dragon Age.
Przeszukałem forum pod kątem zadania z którym mam problem i nic nie znalazłem, przeszukałem również internety pod tym względem i nie rozwiązałem problemu do końca.

Mianowicie chodzi o zadanie "Droga zabójcy" w Dragona Age inkwizycja.
W tym zadaniu muszę znaleźć 3 "Znaki przywódców gildii zabójców" w Crestwood. Znalazłem 2 i trzeciego szukam od dwóch dni ;/ 
Na całej mapie nie ma już bandytów, są tylko w lokacji gdzie występuje smok, samego smoka jeszcze nie zabiłem. Natomiast szwendam się po tej okolicy i zabijamy wszystkie grupki wrogów ale nie wypada z nich potrzebny mi item. 

Może wy mi pomożecie, w obojętnie jaki sposób :P
Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2020 o 16:07, bobsonrobson napisał:

Witam fanów serii Dragon Age.
Przeszukałem forum pod kątem zadania z którym mam problem i nic nie znalazłem, przeszukałem również internety pod tym względem i nie rozwiązałem problemu do końca.

Mianowicie chodzi o zadanie "Droga zabójcy" w Dragona Age inkwizycja.
W tym zadaniu muszę znaleźć 3 "Znaki przywódców gildii zabójców" w Crestwood. Znalazłem 2 i trzeciego szukam od dwóch dni ;/ 
Na całej mapie nie ma już bandytów, są tylko w lokacji gdzie występuje smok, samego smoka jeszcze nie zabiłem. Natomiast szwendam się po tej okolicy i zabijamy wszystkie grupki wrogów ale nie wypada z nich potrzebny mi item. 

Może wy mi pomożecie, w obojętnie jaki sposób :P
Pozdrawiam.

To trochę późno, ale dopiero zobaczyłem poruszenie w tym wątku. Na wypadek jakbyś nadal tego zadania nie ukończył:

https://www.ign.com/wikis/dragon-age-inquisition/Way_of_the_Assassin

Jest tam pomocna mapka.

 

10 marca ma mieć premiera książki Dragon Age: Tevinter Nights. Wczesne recenzje są zachęcające i może dostaniemy jakieś wskazówki, czego możemy się spodziewać po Dragon Age 4.

Jest wydawany też nowy komiks Dragon Age: Blue Wraith, gdzie jednym z bohaterów jest znany z Dragon Age 2, elf Fenris. Nie powiem zapowiada się ciekawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w Assassin's Creed Valhalla mapa będzie tak duża jak cała Anglia to powinniśmy w DA4 też dostać sporo miejsca na nasze poczynania. Do tego może być przecież jeszcze sieć Eluvianów do szybkiej podróży i być może gryfy. Przydałyby się też statki żeby dotrzeć do Seheronu i Par Vollen.

Dobrze by było jakby nie sknocili też miast, bo Val Royeaux z Inkwizycji nie miało się nijak do Novigradu.

Co do kompanów to ostatnie książki i komiksy dostarczyły kilka ciekawych osobowości (elfka Vea, Franceska).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wcale nie jestem zwolennikiem obierania kierunku na coraz większe światy. Często jest tak, że początkowy zachwyt przeradza się w rozczarowanie gdyż po kilku-kilkunastu godzinach okazuje się, że gra nie oferuje niczego ciekawego poza wątkiem głównym. Grałem w Oddysey i wcale nie cieszy mnie informacja o wielkości świata Valhalli. Problem tam był taki, że pośród masy słabych zadań pobocznych łatwo było pominąć te, które rozwijały się w ciekawą przygodę bo zaczynały się niepozornie. W drugą stronę zdarzało się, że zadanie zapowiadające się ciekawie okazywało się zwykłym dostarczeniem listu i odebraniem zapłaty. Inkwizycja była o wiele bardziej otwarta od Origins i wcale nie można jednoznacznie stwierdzić, że wychodziło to na dobre. Osobiście lubię otwarte światy i zawsze marzyłem o tym by pierwszy Fable był bardziej otwarty. Jednak dużo tu zależy od kierunku jaki obiorą twórcy. Mi bardziej odpowiada otwarty świat z Red Dead Redemption 2 niż z Assassin's Creed Oddysey. Rozmiarowo pewnie mniejszy i mający mniej aktywności ale za to lepiej przemyślanych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2020 o 11:37, Arlekin napisał:

A ja wcale nie jestem zwolennikiem obierania kierunku na coraz większe światy. Często jest tak, że początkowy zachwyt przeradza się w rozczarowanie gdyż po kilku-kilkunastu godzinach okazuje się, że gra nie oferuje niczego ciekawego poza wątkiem głównym. Grałem w Oddysey i wcale nie cieszy mnie informacja o wielkości świata Valhalli. Problem tam był taki, że pośród masy słabych zadań pobocznych łatwo było pominąć te, które rozwijały się w ciekawą przygodę bo zaczynały się niepozornie. W drugą stronę zdarzało się, że zadanie zapowiadające się ciekawie okazywało się zwykłym dostarczeniem listu i odebraniem zapłaty. Inkwizycja była o wiele bardziej otwarta od Origins i wcale nie można jednoznacznie stwierdzić, że wychodziło to na dobre. Osobiście lubię otwarte światy i zawsze marzyłem o tym by pierwszy Fable był bardziej otwarty. Jednak dużo tu zależy od kierunku jaki obiorą twórcy. Mi bardziej odpowiada otwarty świat z Red Dead Redemption 2 niż z Assassin's Creed Oddysey. Rozmiarowo pewnie mniejszy i mający mniej aktywności ale za to lepiej przemyślanych. 

Masz rację, ale fajnie byłoby zwiedzić wszystkie te rejony, o których do tej pory tylko słyszeliśmy. A po ostatnim trailerze wygląda to obiecująco. Mam nadzieję, że Bioware odrobiło lekcje z zadań pobocznych i miast. Kobieta Qunari (jako jedna z kompanów) wygląda super.

Edit: Wygląda na to, że będą też statki, nurkowanie i potwory morskie. Może jeden statek będzie naszą "ruchomą bazą".

Edytowano przez kin1313
  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko żeby to wypaliło. Bioware ma za co przepraszać i co udowadniać.

Wygląda na to, ze Szara Straż szykuje swój triumfalny powrót po tym, co zrobiono z nimi w Inkwizycji. Dostaniemy też pewnie ten szkielet jako kompana. O ile się nie mylę to pewnie będzie jakiś czarownik z Nevarry. Ciekawe jest jeszcze zapewnienie, że tym razem nie będziemy mieli mocy (i jak tu walczyć z Solasem?), czyli zapewne, od zera do bohatera (podobnie jak z Hawkiem w DA2).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2020 o 08:21, kin1313 napisał:

Davrin to zapewne nasz kompan i Szary Strażnik. Ciekawostka, że głos podkłada mu aktor, który podkładał głos pod Javika w Mass Effect 3.

Skoro aktorzy głosowi już nagrywają swoje kwestie, to może produkcja gry jest na dalszym etapie niż sądziliśmy,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2020 o 11:37, Arlekin napisał:

A ja wcale nie jestem zwolennikiem obierania kierunku na coraz większe światy. Często jest tak, że początkowy zachwyt przeradza się w rozczarowanie gdyż po kilku-kilkunastu godzinach okazuje się, że gra nie oferuje niczego ciekawego poza wątkiem głównym. Grałem w Oddysey i wcale nie cieszy mnie informacja o wielkości świata Valhalli. Problem tam był taki, że pośród masy słabych zadań pobocznych łatwo było pominąć te, które rozwijały się w ciekawą przygodę bo zaczynały się niepozornie. W drugą stronę zdarzało się, że zadanie zapowiadające się ciekawie okazywało się zwykłym dostarczeniem listu i odebraniem zapłaty. Inkwizycja była o wiele bardziej otwarta od Origins i wcale nie można jednoznacznie stwierdzić, że wychodziło to na dobre. Osobiście lubię otwarte światy i zawsze marzyłem o tym by pierwszy Fable był bardziej otwarty. Jednak dużo tu zależy od kierunku jaki obiorą twórcy. Mi bardziej odpowiada otwarty świat z Red Dead Redemption 2 niż z Assassin's Creed Oddysey. Rozmiarowo pewnie mniejszy i mający mniej aktywności ale za to lepiej przemyślanych. 

Po przemyśleniu wszystkiego, byłbym jednak zadowolony z samego Minrathous (plus kilka pobocznych rejonów takich jak Las Arlathan, Nevarra i może Kal-Sharok). Powinni stworzyć ogromne, żyjące swoim życiem miasto i niech tam dzieje się 80% akcji. To w końcu najstarsza ludzka osada. Niech skupią się na razie tylko na tym, bo jeszcze pamiętam jakie klaustrofobiczne i żałosne było Val Royeaux z Inkwizycji (plus reszta pustkowi).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2020 o 07:49, Dandyl napisał:

Warto kupić Dragon Age: Origins - Ultimate Edition na Steamie? Podobno do działania potrzeba też Origina, co jest w porządku, ale widziałem w sieci, że ktoś wspominał o jakichś problemach ze stabilnością. A może to były problemy z Inkwizycją.

ja żadnych problemów nie uświadczyłem, ale w FA:O pocinałem dość dawno. może zależy od OS'a?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowej książce BioWare Stories and Secrets from 25 Years of Game Development pojawił się rozdział o Dragon Age 4. Można tam natrafić na kilka wskazówek.

62fe090402a9544b7c5b9975ac094bce978a52dcEm439_SXMAA2wl_?format=jpg&name=small

Pod powyższym obrazkiem jest napisane:

"The Evil Gods have Thedas in their sights and only heroes can stop them. The shadows of the past stir, and new heroes must rise to fight them."

Bogowie w liczbie mnogiej?

Spoiler

Elficki panteon, jak nic! Ta tutaj to pewnie Ghilain'nan.

Wygląda na to, że Bioware inspiruje się demonicznymi lub boskimi istotami, występującymi w utworach H.P. Lovecrafta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2020 o 08:30, Antek1998 napisał:

ja żadnych problemów nie uświadczyłem, ale w FA:O pocinałem dość dawno. może zależy od OS'a?

Może. W każdym razie zaryzykuję, ale wstrzymam się do 'czarnego piątku'.

@kin1313 To, że zaczynają rzucać nam jakieś okruchy pewnie znaczy, że niedługo poznamy tytuł. 4.12 to Dragon Age Day, a kilka dni później są The Game Awards, więc może wtedy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Varric powraca po raz trzeci, a sam Tevinter wygląda zaiste cyberpunkowo i magicznie.

508f20dbadc38a335420dd063678903f3fc14275

da-section-bg-franchise-hub-vga-awards-x

Nowe malowidło ścienne mówi nam więcej niż sam trailer.

Spoiler

Odwrócone postacie (na górze) to zapewne bliźniacy Falon'Din i Dirthamen. To być może oznacza dwie plagi jednocześnie, jeśli Evanuris mają jakiś związek ze Starymi bogami.

 

Edytowano przez kin1313
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze  był zachwycony Dragon Age Origins a później przez zmiany w mechanikach odbił się od Inwkizycji? Mnie niestety ostatnio to spotkało. Nie rozumiem decyzji o odejściu od klasycznego, taktycznego systemu walki na rzecz czegoś co ma zbliżać się do zręcznościowego ale w praktyce bardziej kojarzy się z czymś na wzór Diablo czy gier MMO. Liczyłem, że "czwórka" wróci do korzeni ale niestety z informacji wynika, że jeszcze bardziej pójdzie w stronę zręcznościowej walki. Ogólnie lubię rpgi ze zręcznościową walką jak Wiedźmin czy Skyrim ale uważam też, że nie powinno się wszystkiego pchać w tą stronę. Tym bardziej, że przecież nie ma teraz konkurencji na tym polu. Ok, Pilarsy czy Tyrrany mają taki system walki ale brakuje mi w nich pełnego 3D , możliwości zbliżenia na postacie i bardziej filmowego ujęcia dialogów. W Pillars of Eternity grało mi się bardzo przyjemnie ale jednak brakowało mi skupiania się na wypowiadanych kwestiach i możliwości obserwowania reakcji przeciwników/towarzyszy bo to wszystko rozgrywało się e tekście, którego momentami było bardzo dużo. Cieszyłem się więc na wieść o nowym Baldur's Gate i wydawało mi się, że to będzie właśnie tego typu gra. A tu znowu turowy system walki.... ehhh. Nie wiem czemu ale kompletnie odbijam się od rpga w którym jest turowy system walki oparty na magii i broni białej. w takim XCOMie gdzie była broń palna nie przeszkadzał mi on w dobrej zabawie. Ale już przez niego odbiłem się od Divinity. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Coryn napisał:

Poczytałabym tą książke ❤️

Podobno można kupić (na razie) tylko w sklepie insignis. Wstawiłbym link, ale to pewnie podpada pod jakiś punkt regulaminu o reklamowaniu. :)

Książka jest niezła. Fanom uniwersum Dragon Age na pewno się spodoba i trochę umili oczekiwanie na czwartą część. Szkoda, że nie dodają mapy Thedas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...