Skocz do zawartości
mateusz(stefan)

Dragon Age (seria)

Polecane posty

To prawda - standardowo jest tylko kinowo po polsku. Mi osobiście udało się grzebaniem w plikach przywrócić wersję angielską, ale po każdym patchu trzeba było kombinować od nowa. Osobiście uważam że to skandal. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra powstaje na pewno, ale premiera to będzie jakiś 2019/2020 rok.

Do tego czasu można tylko spekulować czy antagonistą będzie Solas, a miejscem akcji Tevinter albo kogo znowu zobaczymy. 

Chciałabym żeby zrobiono coś pomiędzy DA:O i DA2 z interesującymi zadaniami pobocznymi. Nie pogniewałabym się też gdyby nasz Szary Strażnik powrócił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Stasza napisał:

Nie pogniewałabym się też gdyby nasz Szary Strażnik powrócił.

Mam podobne odczucia, ale obawiam się, że raczej mało to możliwe ze względu na niezgodność z oficjalną (kanoniczną) wersją wydarzeń.

Spoiler

Strażnik, a dokładniej Strażniczka (dalijska elfka) ginie zabijając Arcydemona.

Na razie jedyne co mi przychodzi do głowy, to Bohater(ka) Fereldenu jako grywalna postać w sytuacji gdy wybraliśmy w Origins inne rozwiązanie niż powyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dawno nikogo tu nie było :D. Postanowiłem wrócić do pierwszego Dragon Age'a i w końcu go przejść całego. Poprzednie próby zawsze mi przerywało pojawienie się jakiejś innej gry ale stwierdziłem, że to wstyd nie mieć jej w swoim dorobku :) Szukam jakichś dobrych modów, które uprzyjemnią mi rozgrywkę. Standardowy edytor postaci jest dość ubogi. Mógłby ktoś polecić jakiś dobry mod dodający nowe, fryzury, kształty, kolory itd.? Również proszę o polecenie dobrych modów wnoszących inne zmiany poza wizualnymi. Mody nie kłócą się z wersją gry z Origina?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że dawno temu (10 lat?), Czarny Iwan ocenił Dragon Age: Utracony Tron na 3 lub 4 na 10. Pewnie te książki to tylko gratka dla fanów, ale i tak wolę przekonać się na sobie czy warto.

Komiksy Dragon Age: The Silent Grove i Dragon Age: Knight Errant są całkiem niezłe. Gdzieś zasłyszałem, że postaci z komiksów możemy zobaczyć w nowej grze. To by nawet pasowało w przypadku Dragon Age: Knight Errant i Vaea'y.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2018 o 17:39, kin1313 napisał:

Zna ktoś godne polecenia komiksy/filmy/książki/kanały na YouTube o uniwersum i lore Dragon Age?

Podobno David Gaider napisał kilka książek.

Te dwa kanały są niezłe jeśli chodzi o tradycje, wierzenia i historię Thedas:

https://www.youtube.com/channel/UCUWYiR2a5iD0cZktuODPoVw

https://www.youtube.com/channel/UCBH4QNo5dKDSoQ29TEHqiRg

Autorzy cały czas dodają coś ciekawego i zapewne będą to robić aż do premiery "czwórki".

 

Mam nadzieję, że wrócimy do mrocznego, gotyckiego klimatu gry. Przecieki jakby to sugerują.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Kto by pomyślał, że jest aż tyle rzeczy do omówienia jeśli chodzi o Dragon Age i Thedas - scenarzyści mogą mieć spore pole do popisu (jeśli zechcą). Ciekawe czy Bioware/EA zatopi serię wzorem Andromedy czy może dostaniemy coś wartościowego. Póki co przyjmuję wszystkie informacje z umiarkowanym entuzjazmem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy DA nie był dla mnie wybitny ale był grą solidną, powstał u schyłku formy BioWare więc jeszcze dawał radę. Dwójkę odpuściłem totalnie i jakoś nigdy mi się nie chciało za nią zabierać szczerze mówiąc, zwłaszcza po lekturze recenzji. O Inkwizycji było dużo szumu, dla niektórych to była gra lepsza niż Dziki Gon, dla mnie to był absolutny sygnał ku temu że BioWare jest w niemocy twórczej. To nie była całkiem zła gra, ale totalnie nieprzemyślana, gdzie jeszcze pierwsza połowa gry dawała radę, to po szturmie na siedzibę Inkwizycji szczerze mówiąc odpadłem. Strasznie mnie odrzuciła ta mechanika zadań rodem z MMO, ogólnie wydaje mi się że ta gra była wydmuszką. Zabierałem się 3 razy i do dzisiaj nie potrafiłem się przemóc by skończyć, zawsze dopadała mnie frustracja i nuda. Na następnego DA nie czekam, ogólnie dla mnie BioWare jest spalone i po Andromedzie mój kredyt cierpliwości dla tej firmy się wyczerpał. Nadal mam też za złe że odpuścili Knights of the Old Republic III, podczas gdy były już zaawansowane prace na konceptami gry i wstępny scenariusz powstawał. Chociaż wiem że wina raczej jest głównie po stronie upadającego Lucas Artsu i próby chwycenia się liny ratunkowej w postaci tego miałkiego MMO jakim jest TOR. No ale moim zdaniem to jest właśnie temat który mógłby uratować BioWare, na co niestety się nie zanosi bo najzwyczajniej w świecie Disney woli wydawać miałkie gierki na VR i kisić licencję tylko dla EA i Battlefrontów. A jakieś Anthemy itd, ja na to nie czekam bo już doskonale wiem czego się obecnie spodziewać po BioWare, niestety. 

  • Thanks 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2018 o 13:09, Rooster napisał:

Pierwszy DA nie był dla mnie wybitny ale był grą solidną, powstał u schyłku formy BioWare więc jeszcze dawał radę. Dwójkę odpuściłem totalnie i jakoś nigdy mi się nie chciało za nią zabierać szczerze mówiąc, zwłaszcza po lekturze recenzji. O Inkwizycji było dużo szumu, dla niektórych to była gra lepsza niż Dziki Gon, dla mnie to był absolutny sygnał ku temu że BioWare jest w niemocy twórczej. To nie była całkiem zła gra, ale totalnie nieprzemyślana, gdzie jeszcze pierwsza połowa gry dawała radę, to po szturmie na siedzibę Inkwizycji szczerze mówiąc odpadłem. Strasznie mnie odrzuciła ta mechanika zadań rodem z MMO, ogólnie wydaje mi się że ta gra była wydmuszką. Zabierałem się 3 razy i do dzisiaj nie potrafiłem się przemóc by skończyć, zawsze dopadała mnie frustracja i nuda. Na następnego DA nie czekam, ogólnie dla mnie BioWare jest spalone i po Andromedzie mój kredyt cierpliwości dla tej firmy się wyczerpał. Nadal mam też za złe że odpuścili Knights of the Old Republic III, podczas gdy były już zaawansowane prace na konceptami gry i wstępny scenariusz powstawał. Chociaż wiem że wina raczej jest głównie po stronie upadającego Lucas Artsu i próby chwycenia się liny ratunkowej w postaci tego miałkiego MMO jakim jest TOR. No ale moim zdaniem to jest właśnie temat który mógłby uratować BioWare, na co niestety się nie zanosi bo najzwyczajniej w świecie Disney woli wydawać miałkie gierki na VR i kisić licencję tylko dla EA i Battlefrontów. A jakieś Anthemy itd, ja na to nie czekam bo już doskonale wiem czego się obecnie spodziewać po BioWare, niestety. 

No nie wiem. Dodatek Intruz do Dragon Age: Inkwizycja pokazał, że jest jeszcze nadzieja dla tej serii (dobrze kombinują z Solasem). Tylko żeby postawili na doznanie jednego gracza, a nie szli w stronę MMO - EA widocznie nie jest w stanie zrozumieć, że dobra gra obroni się sama.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2018 o 13:09, Rooster napisał:

Na następnego DA nie czekam, ogólnie dla mnie BioWare jest spalone i po Andromedzie mój kredyt cierpliwości dla tej firmy się wyczerpał. 

Cóż, Andromeda miała wiele problemów ale ostatecznie nie uważam, żeby była złą grą. Inkwizycja z kolei, naprawdę się broni, tylko nie można zbyt dużo na Zaziemiu przebywać xd

 

A co do DA 4..to przede wszystkim będziemy czekać na wyniki finansowe Anthem. I od sukcesu tej gry, pewnie trochę będzie zależało jak będzie wyglądał DA 4. 

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.10.2018 o 01:22, Sttark napisał:

Cóż, Andromeda miała wiele problemów ale ostatecznie nie uważam, żeby była złą grą. Inkwizycja z kolei, naprawdę się broni, tylko nie można zbyt dużo na Zaziemiu przebywać xd

 

Ja też przy Inkwizycji bawiłam się dobrze, ale kompletnie nie podoba mi się kierunek w jakim idzie fabuła i historia świata całej serii. Wątek elfich bogów kompletnie mi nie leży i dla mnie nie pasuje do klimatu tej serii. A to, że z Szarych Strażników zrobili taki kretynów to już nie wybacze:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm..mnie szczerze ciekawi to w jaki sposób sytuacja się rozwinie, Póki co Solas ma armię elfów po swojej stronie i chęć i umiejętności, by zmienić całe Thedas. 

Z drugiej strony, będzie Inkwizytor/ nowy bohater serii, który będzie chciał powstrzymać Solasa w tym działaniu. Jak dla mnie to całkiem dobre rozwiązanie fabuły, która znowu, ma dość otwarty konflikt i znowu będzie trzeba ratować świat przed zagładą.  Tak, to znowu to samo, ale poprowadzone w mający sens, sposób. 

Jedyne na co naprawdę liczę to możliwość zobaczenia w końcu imperium Tevinter. Jest tam największe miasto na kontynencie i aż prosi się by bioware zrobiło z niego jakiś wielki hub dla bohaterów. I by pokazać inne regiony tego kraju, może nawet wyspy tropikalne na północy zamieszkane przez Qunari. 
Opcji mają mnóstwo, mam tylko nadzieje, że gra naprawdę będzie nadal stawiała na historie, bohaterów itd. Nie chcę sandobxa jak Skyrim, z nowego Dragon age'a. I to w sumie jedynie mnie martwi. Coś czuje, że sukces/porażka Anthem będzie miała znaczenie odnośnie ostatecznego losu gry. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też ciekawi, bo lubie to uniwersum:).

Bunt elfów czy atak Qunari ma potencjał i ma sporo sensu biorąc pod uwagę historie Thedas, ale to, kim się okazali Solas i Flemeth było dla mnie dość średnim pomysłem. Cały ten wątek elfickich bogów i "starodawnych elfów" nie pasuje dla mnie zbyt do klimatu serii.

Kwestią jest też to, jak poprowadzą fabularnie ten konflikt. Zakończenie "dwójki" rozbudziło apetyt na ciekawą wojnę między templariuszami i magami, a ostatecznie okazał się on wybitnie nieinteresującym tłem dla Koryfeusza(Ten też był tak interesujący, że musiałam sobie w Google przypomnieć jak się nazywał:)). BioWare już raczej nie odzyska swojej magii prowadzenia świetnej narracji przy nawet średniej fabule.

Jeśli chodzi o to, gdzie będzie się działa historia "czwórki", to nie zdziwiłabym się, gdyby zrobili to podobnie do Andromedy. Czyli będziemy zwiedzać kilka państw w takich półotwartych lokacjach gdzie będziemy eksplorować i załatwiać misje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dragon Age 4 zapowiedziane. Jest teaser.

Tak się złożyło, że sobie powtarzam teraz Dragon Age: Początek i na nowo wsiąkam w ten świat. Jest fajnie.

Teaser czwartej części pokazuje prawdopodobnie tą babkę, która zamieniła się w kamień na końcu Dragon Age 2? Czy to może oznaczać, że wrócimy do Kirkwall? Chciałbym, bo dwójka jest moją ulubioną częścią.

Kiedy już przejdę Dragon Age: Początek i Dragon Age 2, będzie trzeba wrócić do Inkwizycji, którą zostawiłem nie poznawszy rozwinięcia fabuły. Bardzo lubię świat Dragon Age, ale single player MMO nie jest dla mnie. Zobaczymy czy jakoś się przełamię i skończę Inkwizycję. Ale na razie DA Początek przechodzę.

 

Rany, jestem bardzo rozdarty. Mianowicie chciałbym, żeby Anthem nie wyszło BioWare'owi, żeby wtopiło na maksa i EA się przejechało kompletnie jak po desce najeżonej gwoździami... ale teraz BioWare zapowiedziało czwartego Dragon Age'a i cóż... czekam... Mimo wszystko czekam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te półkola na tym wielkim okręgu. Jaki przypadek, że dwa są podświetlone, a pięć szarych. Siedem Dawnych Bogów: pięć Plag, pięć martwych Arcydemonów, dwa uśpione/nieskorumpowane/żywe smoki. Hmm...

Myślę, że jest jakiś związek pomiędzy Dawnymi Bogami i bogami elfów. Prawdopodobne, że to jedno i to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Dandyl napisał:

Te półkola na tym wielkim okręgu. Jaki przypadek, że dwa są podświetlone, a pięć szarych. Siedem Dawnych Bogów: pięć Plag, pięć martwych Arcydemonów, dwa uśpione/nieskorumpowane/żywe smoki. Hmm...

Myślę, że jest jakiś związek pomiędzy Dawnymi Bogami i bogami elfów. Prawdopodobne, że to jedno i to samo.

Nie sądzę. Są pewne zbieżności, ale wiele rzeczy się nie zgadza, np. liczba. Elfich bóstw było 9. Jeśli chodzi o pierwszą część twojej wypowiedzi - prawdopodobne. Może w jakiś sposób wpisuje się to w plan.

Patrząc na ten obrazek zamarzyło mi się połączenie sił z jakimś innym bóstwem w celu walki z naszym antagonistą. Inkwizycja mogłaby się postarać o wyrównanie sił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę, że Mythal była boginią macierzyństwa i miłości, ale Flemeth ją skorumpowała. Wpis w dzienniku mówi o przeszłości Flemeth dość jednoznacznie i jest jeszcze  ta scena z Morrigan i Kieranem. Ona chce zemsty. Nie bez powodu czarownica jest we wszystkich częściach i ma kontakt z każdym protagonistą. Pociągała za sznurki od samego początku.

Stawiam dobre pieniądze na to, że jest głównym złym serii, a Solas to zasłona dymna. Biorąc pod uwagę fakt jak wiele fanów wzdycha do tego nieszczęśliwego romansu, myślę, że elf odkupi w pewnym momencie swoje winy i zacznie naprawiać swój bałagan.

Edytowano przez Stasza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2018 o 10:59, Stasza napisał:

Wierzę, że Mythal była boginią macierzyństwa i miłości, ale Flemeth ją skorumpowała. Wpis w dzienniku mówi o przeszłości Flemeth dość jednoznacznie i jest jeszcze  ta scena z Morrigan i Kieranem. Ona chce zemsty. Nie bez powodu czarownica jest we wszystkich częściach i ma kontakt z każdym protagonistą. Pociągała za sznurki od samego początku.

Stawiam dobre pieniądze na to, że jest głównym złym serii, a Solas to zasłona dymna. Biorąc pod uwagę fakt jak wiele fanów wzdycha do tego nieszczęśliwego romansu, myślę, że elf odkupi w pewnym momencie swoje winy i zacznie naprawiać swój bałagan.

Spoiler

Trudno jej będzie być finałowym bossem skoro umiera w ramionach Solasa w epilogu Intruza, ale wszystko jest możliwe. Czy ona podobnie jak Voldemort nie używa horkruksów? Po tym jak Bohater Fereldenu zabił ją w Origins, była w stanie przeżyć dzięki medalionowi, który przechowywał dla niej Hawke. Osobiście chcę żeby wróciła i ponownie usłyszeć znakomitą Kate Mulgrew.

Nowy Dragon Age to pewnie era nowej generacji konsol. Nie wiadomo też co będzie z BioWare do tego czasu (do trzech razy sztuka?), a rozbudowany multiplayer też dobrą wiadomością raczej nie jest. Myślę, że formuła i otwartość świata Assassin’s Creed Odyssey pasowałaby do Dragon Age 4 znakomicie (jeśli Frostbite pozwoli :) ). Jeśli chodzi zaś o Minrathous to tutaj wiedźmin i Novigrad niech wyznacza trendy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia Andromedy została dopowiedziana za pomocą książki (po decyzji o niewydawaniu DLC). Jeśli tutaj dojdzie do najgorszego, to chciałbym żeby książka rozwinęła i zamknęła wątki Solasa, Qunari i Imperium Tevinter. Oczywiście nadal bardzo chcę zwiedzić północne Thedas - Forteca Weisshaupt Szarych Strażników budzi we mnie skojarzenia z Kaer Morhen, a Imperium pewnie będzie przypominało starożytny Rzym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...