Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 03/2009

Polecane posty

(...) czyzby pierwszy raz od zamierzchlych czasow na tylnej okladce mialo nie byc reklamy monitorow NECa? :)

Drugi. Na 2/2009 też nie było reklamy NEC. (...)

Zapewniam Was że było znacznie więcej numerów bez NECa na tylnej okładce :)

Względem pełniaków, a dokładnie RTSów, to i tak nic nie przebije ST2 czy serii AoE, ale niektóre bywają fajne... to jeden z moich ulubieńszych gatunków, niestety, sam nie pamiętam, kiedy ostatnio grałem w jakiegoś RTSa (Armies of Exigo chyba), bo są to gry okropnie "czasożerne"... a poza tym bardzo wiele dobrego uczą.

W Tycoona nie zagram, choć prezentuje się ciekawie, Broken Sword może ruszę, jeśli czas pozwoli. Co do przygodówek, nie przepadam za tym gatunkiem, ale jeśli dobre, czemu nie (swoją drogą ostatnia przygodówka w jaką grałem to doskonała Penumbra: Black Plague) ? A BS4 to naprawdę dobra produkcja. Więc zapewne ruszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie na pelniaki a wedlug mnie zestaw jest calkiem dobry. Coz z tego, ze kolejny raz mamy przygodowke i rts-a, jesli sa to gry naprawde dobre w swoim gatunku, i chociarz nie jestem jakims specjalnym fanem takiego rodzaju gier, to na pewno zagram (w Broken Sworda na 100%, bo bardzo spodobal mi sie Sleeping Dragon). Trainza nie rusze raczej bo tego gatunku, to w zupelnosci nie trawie. Reszta numerka bardzo dobra, nawet lepsza niz cover.

A ostatnio gram wlasnie w SpellForce'a 2 z CDA i musze poowiedziec, ze wciagnal mnie po uszy i naprawde oderwac sie nie moge. Takze absolutna nieprawda jest, ze, jak ktos wczesniej napisal, CDA pozostaje pod wzgledem pelniakow w tyle poza innymi czasopismami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer dla mnie jak zwykle świetny jeśli chodzi o zawartość ;] Jak zwykle, wchłonę cały dział zapowiedzi a szczególnie interesuje mnie dodatek do CoH'a (bo czeka się i czeka xP) oraz recenzji a także NL, AR czyli standard. Sądzę, że zawiedziony nie będę. Okładka również wygląda super, cieszy też ciągła cena - widać, że kryzys prasy pisanej was nie dotknął ;D Jedynie do czego będę malkotencił to cover i pełniaki, które imo do mnie nie trafią i raczej nie tknę nic (bo wersji demo po raz kolejny nie ma - nie robię zarzutu, stwierdzam fakt). Ale i tak czy siak, jak zwykle jest bardzo na plus :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wypas.

Z pelniakow to na 100 % przejde BS i RFB, do tej pierwszej mam sentyment pierwszych czesci, a tej drugiej jestem poprostu ciekaw.

Jak na srodek Lutego to jest co poczytac, wiec ogolnie wydaje mi sie ze numer Wam wyszedl chlopaki...

A tak wogole to chcialem Wam podzekowac za to ze co miesiac wyprowacie se zyly by skonczyc recenzje, zlozyc to wszystko w kupe, postarac sie o pelniaki i wydac pismo, ale niektorym to widocznie niewystarczy i ciagle wiecej i wiecej...zamiast starac sie o troche. Wiecie co... Bardzo bym chcial zebyscie NIEDAWALI super hiper extra gier na Cover co miesiac, bo po co ? Niech beda porzadne gry 2 razy w roku i pasuje. A ze komus to nie pasuje ? Kij im w oko.

Czytam to pismo naprawde dluuuugo, bedzie juz jakies 11 lat i mysle ze kiedys nie bylo tyle rozpieszczonych dzieciakow co wszystko musza miec teraz i tutaj. Sorry, moze ktos nazwie mnie tu wazeliniazem itp. ale to wylacznie moje zdanie i jak komus sie nie podoba to temu tez kij w oko.

Pozdrowienia dla REDakcji i trzymacje tak dalej chlopaki !

dr_evil !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer świetny jak zawsze. Ciekawe recenzje których w tym miesiącu jakoś mało. Zawsze chciałem zobaczyć "Broken Sworda" bo po fabule wydaje się być ciekawą gra przygodową. Nawet bardzo chętnie i na pewno przeczytam recenzję nowego Call of Juarez.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@offtop:

Wyjasnij mi jaka jest roznica miedzy "jewt kiepski" a "nie podoba mi sie".

Na podstawie samochodów:

jest kiepski - ta terenówka jest do niczego, badziewie

nie podoba mi się - terenówka może być super, ale ja poprostu nie lubie terenówek

Różnica dośc wyraźna prawda? Pierwszy cytat to stwierdzenie faktu (czyli w miarę obiektywna ocena), drugie to własne widzimisie. W wyrażaniu opinii na forum oba wyrażenia, Tobie może nie robią różnicy, ale np. w sądzie musiałbyś się zastanowić, którą wersję wybrać...

@Ontopic

Z pełniaków niestety żaden mi nie pasi, ale doceniam je (jak mi BS pójdzie na lapku to sobie pogram) :) Tekstowo fajnie, szkoda, że tak mało recenzji. Jak zwykle od dziesięciu lat kupie, jeśli będę musiał sprzedam narzeczoną, ale kupie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliście w Paradox'sie i nic na temat Hearts of Iron 3 :( ?

Za miesiac bedzie bo maja doslac jeszcze rozmaite aktualnosci, ktorych nie zdazyli pokazac.

O Jezuniuuuu... Gorszego zestawu pełniaków nie dało się stworzyć. Jedynie Broken Sword może zaciekawić co niektórych czytleników. Panowie, zostajecie w tyle za innymi czasopismami pod względem pełniaków :(

Ojej. A za ktorymi?

Ale przyznacie, że czuć rezerwą, tak jak w przypadku numeru 158 z Darkstar One.

Bzdura

Broken Sword IV - świetny, ale bohater cierpi na amnezję, znowu przygodówka

>>>Jak to ZNOWU? A kiedy byla ostatnio i czemu to niby zla?

Rush for Berlin - znowu strategia

>>>Niewazne, ze dobra i dobrej firmy.

Trainz classics - znowu tycoon.

>>>Jaki tycoon?!

Po pierwsze: ILEŻ MOŻNA?!

>>>Po pierwsze: to sie daje, co sie ma.

Po drugie: staniały w ostatnim czasie baaaaaardzo, co świadczy o ich popularności i sukcesie. Nie każde pełniaki były sukcesywne, ale po świetnym początku czuć, że to nie miałyby być takie pełniaki, jakie chciano, zeby były.

>>>Po drugie - nie rozumiem. Co iniby stanialo? Odkad to klase gry mierzy sie jej cena? Jak GTA IV trafi do Biedronki to to bedzie kiepska gra, bo za 5 zl? Oj, ludzie, ludzie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny numer.

Hm. Pełniaki full wypas. W 2 zagram ;].

Co do zawawrtości.

Dodatek do CoH. Rewelka. Na to czekam :).

Śmieszna sprawa z tym Just Cause 2 C:

11:55.

Resident Evil 5? Huah :). na to również czekałem.

Dodatkowo muszę stwierdzić, iż okładka jest niczego sobie.

Ofkors rewelacji nie ma, ale jakoś tak fajnie się ogląda.

Rocznica! Dokładnie rok temu powiedziałem po raz pierwszy:

Kolejne 15 złotych idzie w błoto ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednakże tak jest od ponad roku, że strategie są cały czas wydawane (dobrze, że każda trzyma poziom).

Ale czy powiedziałem, że złe? Właśnie nie. I nie marudziłem na nie, no może wtedy Z tycoonem wypaliłem jak z racy, to fakt. I nie powiedziałem, czy jestem zadowolony. Z tym - tak trochę powyżej średniej. To nie wykop na poziomie Gothic'a 2, ani ostatnich numerów, ale ostatecznie nie jest źle. Może darujmy temat pełniaków?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cover dvd nie zachwyca ale może zagram tylko w broken sword, grałem w drugą część i nieźle mnie wciągnęła. W trójce miałem błąd od grafiki i długo nie pograłem ale w innej grze też mi on wyskoczył i naprawiłem. Więc ciekawe jak będzie wyglądała 4 jeśli jest podobna do 1 i 2 części. Co do zawartości pisma, zainteresuje mnie recenzja Saint Row 2 bo chciałem go kupić jako pre-order ale jakoś się wycofałem. Teraz się dowiem czy warto kupić. Miałem problemy na jednym i drugim piecu z GTA 4 więc nie chciałem ryzykować. Chociaż u mnie na laptopie gdyby tylko płynniej chodziło no to by było ok. Więc już nie mogę się doczekać waszego pisma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Niewazne, ze dobra i dobrej firmy.

Nie, bo tego jest już szczerze mówiąc za dużo. Wiem, że Ty generalnie zawsze znajdziesz coś, że jak ktoś narzeka to racji nie ma itp. ale tego jest już po prostu za dużo. Przynajmniej jedna strategia była na każdym coverku przez ostatnie pięć numerów licząc ten. Za to taki FPS na przykład był w numerze 154, do tego dosyć wiekowy i już obleciany przez konkurencję.

EDIT: Mój błąd, zapomniałem o tej drugiej kupie z dużymi pudełkami. Więc RTS'y są w CDA od siedmiu numerów, a FPS był cztery numery temu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ten numer to raczej do czytania niż do grania, ale spoko, spoko, kupię, poczytam i zagram... Ale w gierki z wcześniejszych numerów, w które nie miałem jeszcze okazji "popykać".

Jest nadzieja, że jak w jednym miesiącu z pełnikami nieco słabiej, do za miesiąc można się spodziewać sporego "hiciora".

Bynajmniej mam taką nadzieję. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Jezuniuuuu... Gorszego zestawu pełniaków nie dało się stworzyć. Jedynie Broken Sword może zaciekawić co niektórych czytleników. Panowie, zostajecie w tyle za innymi czasopismami pod względem pełniaków
Tak więc jeśli chodzi o Polskę to za ktorymi akurat? Może za Playem który w tym miesiącu dał jakiegoś tyconna o egipcie co prawda nie jest zly. Możana go porownac z Rush of Berlin i wychodzą na równi wiem to zupelnie inne gry ale obydwie maja cos ze strategii sa podobnie oceniane wiec mozna je porownac. Natomiast druga gra to chyba pinball jakis to wiec masz naprzeciw tej gry BS 4 lub Trainza. I kto lepszy ? Z Clikiem tez wygrywa o KSGRY to szkoda gadac,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Jezuniuuuu... Gorszego zestawu pełniaków nie dało się stworzyć. Jedynie Broken Sword może zaciekawić co niektórych czytleników. Panowie, zostajecie w tyle za innymi czasopismami pod względem pełniaków :(

Echh... Podaj niby za jakimi czasopismami ?? Bo ja nie widzę akurat lepszego a jak ty widzisz to powiedz za którymi. Smuggler nie przejmuj się takimi komentami po prostu niektórzy są dziwni :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że toczy się zażarta dyskusja na temat nowego numeru, a przede wszystkim pełniaków... ach te emocje... Wg. mnie nie ma się co denerwować - o gustach się nie dyskutuje - posty typu bo "brołken słord to bładzief" powinny być ignorowane... ja osobiście na prawdę rzadko instaluje gry z CDA - często mi się nie podobają, często nie mam ochoty, czasami to nie ten gatunek, ale to nie zmienia faktu, że kupuje CDA co miesiąc..... Patrząc na pełniaki w numerze to lubię strategię i przygodówki - bardzo cieszę się z BS na coverze ale już z Rush for Berlin mniej na Pociągi raczej nie zerknę, ale nawet jeśli nie podoba mi się pełniak to nie powód bym wchodził na forum i pisał "co za badziew" bo to niczego nie wniesie do dyskusji, pełniaki też się nie zmienią ani teraz ani w przyszłości, a jeśli komuś się to nie podoba to przecierz nie musi kupować CDA... Ja wiem, że to dyskusja na temat właśnie zawartości, ale myślę, że niektórzy mogliby podawać sensowniejsze uzasadnienia niż bo to kosztuje 5 zł...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baaah, jak to jest, ze na tym forum zebrali sie wszyscy narzekacze wsrod czytelnikow CD-A? :blink: co chwila "znowu strategia", "dalibyscie cos lepszego"... nikt z nich chyba nie slyszal o czyms takim jak "milosc bezwarunkowa" :P :lol: i nie umia docenic tego, ze redakcja (mam taka piekna nadzieje :D) robi wszystko co moze, zeby Ekszyn byl tak dobry jak tylko moze ;)

no, skonczyla mi sie wazelina, teraz powaznie:

Trainz Classics - mozliwe ze kiedys, z braku laku, wrzuce na dysk i pogram troche. przy Trainz Railroad Simulator 2004 (tez byl na coverze) spedzilem kiedys kilka milych godzin, przypuszczam, ze nowsza edycja nie bedzie gorsza.

Rush for Berlin - po trzykroc nie. mam dosyc drugowojennych strategii, wiec nawet gdyby to bylo Company of Heroes, nie wpuscilbym tego na dysk twardy.

Broken Sword - koniecznie zagram, bo a) przygodowka, b ) przygodowka :P c) Broken Sword (trojka byla bardzo dobra) d) George Stobbart - ma fajne poczucie humoru :D

IMO jeden z lepszych zestawow pelniakow od kiedy zbieram Ekszyna :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj panowie, panowie... Pomyślcie chwilę, pełniaki są TROCHĘ (tylko trochę) gorsze niż ostatnio bo redakcja czaji lepsze na numer urodzinowy. Wystarczy to wziąć pod uwagę i od razu człowiek spokojniejszy. Ja sam w obecne pełniaki nie zagram ale numer i tak kupię bo to jest nałóg i miłość dozgonna. Ciekawie jak wyszedł nowy LotR? Co do Almy to Smuggler ma rację, na witrynach kiosków wygląda ich z 5. Co do Windows 7 to nie chce mi się w te zachwyty wierzyć. To jest w końcu Microsoft a nie Google. Uwierzę jak zobaczę. A co do pełniaków konkurencji - niedawno w Play był Far Cry ale to rodzynek.Poza tym w Polsce CDA jest bezkonkurencyjne. Ale jak popatrzyłem na Markolf.pl na to co daje Giochi Per Il Mio Computer to gały na wierzch mi wyszły. No droga redakcjo, proszę zakasać rękawy i równać do Europy. Ja was będę wspierał co numer. Z tego nałogu to nie wyjdę

PS.Kupujcie CDA nawet jak pełniaki nie za bardzo wam pasują.W pażdzierniku sprzedano tylko 85 tyś egzemplarzy. Stąd prosta droga do podwyżki ceny :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Jezuniuuuu... Gorszego zestawu pełniaków nie dało się stworzyć. Jedynie Broken Sword może zaciekawić co niektórych czytleników. Panowie, zostajecie w tyle za innymi czasopismami pod względem pełniaków :(

Ojej. A za ktorymi?

Wg. mnie Click! daje ciekawe gry, ale na BS się skuszę, a i Trainz sprawdzę. ;)

PS. Kupuję oba czasopisma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Po drugie - nie rozumiem. Co iniby stanialo? Odkad to klase gry mierzy sie jej cena? Jak GTA IV trafi do Biedronki to to bedzie kiepska gra, bo za 5 zl? Oj, ludzie, ludzie...

Popieram Smugg'a - jakiś czas temu byłem w biedronce i sprzedawali tam Fable za 9,99 . tanio , a gra jest spoko . . . Co tam spoko - Super ! Ale nie kupiłem :P , bo mam ją z . . . CD-A B)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle, że widziałem produkcje tego CD-Action na własne oczy :). Znaczy się produkcję juz finalną czyli klejenie składek (pliku kartek) w gotowe magazyny.

Pełniaki znałem gdzies w momencie jak trwały przecieki, ale nie chciałem nikomu psuć zabawy w zgadywanie skoro ja miałem odpowiedź na papierze.

I zachowałem sie jak prawdziwy fan :P. Czyli nie wziąłem sobie jeszcze ciepłego "Akszynka" do łapek i nie przeczytałem tylko zasilę redkację moimi 15 ciężko (bo fizycznie) zarobionymi złotówkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...