Skocz do zawartości
Smuggler

CD-Action 09/2018 - zapowiedź, zawartość

Polecane posty

W "Megakonfiguratorze" rzuca się w oczy brak niektórych modeli procesorów (zwłaszcza tu zmiany na rynku są zauważalne, jak sami zauważyliście) i kart graficznych (zerkamy na stronę 108, gdzie widać, że do nowych tytułów wystarczy coś zintegrowanego z CPU :P). Napisaliście, że 8 GB RAM-u to minimum, a w zestawie nr 3 proponujecie obciąć RAM o połowę. Na co graczowi taka oszczędność, skoro nawet nie uruchomi niektórych gier? RAM z tego zestawu wcale nie jest szybszy od tego z numeru 2, a ten Pentium Gold G5400 nie jest znacznie wydajniejszy w grach od Ryzena 3 2200G, jest raczej odwrotnie (3932 vs 3716 w single-core i 7501 vs 10014 w multi-core) i można go dodatkowo podkręcić. Oczywiście nie będzie problemu, jeśli porównamy Pentiuma do procka z najtańszej konfiguracji. 32 GB RAM-u nie pomoże ani nie zaszkodzi, ale w platformie testowej musi być. :D

SSD 128 GB na system i obecne gry to moim zdaniem za mało (rozsądne minimum to 240 GB), ale już SSD 120 - 128 GB na sam system, jak napisano w zestawie nr 4, będzie w sam raz. :) Oszczędności z tego zestawu oscylują w granicach 139 zł, a nie aż trzech stów. O integrach z najsłabszych zestawów mogliście napisać ciut więcej. Dla ciszy i wygody warto dokupić wentylatory z możliwością "ręcznej" kontroli obrotów. Słabe GPU też może ograniczać CPU, a przyrost wydajności tych drugich był w ostatnim czasie duży (no i nie tylko pamięć RAM ma częstotliwość pracy :P). Od dawna proponujecie rezygnować z napędów optycznych, więc wydawca mógłby wam w tym pomóc i pozwolić na wydawanie CDA bez płyty, ale jest, jak jest. Mówi się trudno i pisze, że to smuteczek dla wielu.

Porównanie układów graficznych z zestawów 4 i 5 można odebrać jako próbę zestawienia kart nie tylko zintegrowanych, ale i dedykowanych, a przy tej różnicy cenowej za pecety te dodatkowe kilka procent do wydajności (z OC) wydaje się niewarte wzmianki. RAM z "piątki" nie jest szybsza od tej z poprzedniej konfiguracji, a o dyszkę droższa i lepiej ją wymienić na tak samo wycenioną, a szybszą kość z dwóch kolejnych konfiguracji. No i zamiana Radeona RX 570 na GTX-a 1050 Ti dla stówki w kieszeni wydaje się nietrafionym pomysłem (wystarczy zerknąć na przepaść dzielącą te karty w benchmarku). Po rozbudowie do GTX-a 1060 3 GB może nas czekać niespodzianka i spadek wydajności nawet w rozdziałce Full HD. Tylko w tym zestawie widnieje dłuższa nazwa napędu optycznego. Plus babole: "wykorzystuący" i "nie straszny".

Zestaw nr 6: piszecie, że GTX 1060 3 GB zapewnia spokój na lata, a tymczasem w numerze 263 na stronie 115 w podpisie widnieje "karta bardzo wydajna, ale cierpi na brak pamięci", a w minusach czytamy, że "3 GB pamięci już teraz w wielu grach stanowi problem". Dla równowagi dodam, że w numerze 273 karta przedstawiana jest dużo lepiej, ale ma problemy z Ghost Recon Wildlands. Plus babol: "ze". Zestaw nr 8: dwie kości RAM-u wyceniono jak jedną i nie uwzględniono błędu po zsumowaniu, więc konfiguracja nie łapie się do zakresu cenowego, a po zakupie dwukrotnie pojemniejszego SSD powinna nas odstraszać(lub nie) kwota ponad 5 tysięcy złotych. W zestawie nr 10 pomieszano nie tylko karty graficzne, również chłodzenia CPU, zasilacze, dyski HDD i błędnie nazwano procesor oraz przypisano mu złe taktowania. Plus brak przecinka przed "czyli". Zestaw nr 11: te same błędy z nazwą i taktowaniami procka. Zestaw nr 12: "1000-watowym" brzmi moim zdaniem lepiej, ale to już pierdółka.

Napisaliście, że do komputerów ze średniej półki dołożyliście wydajniejsze układy chłodzenia, a w dwóch pierwszych zestawach ich brak, bo są te pudełkowe. W zestawie nr 4 można przeczytać, że sprzęt "pozwoli zagrać w każdą obecnie dostępną grę na rynku w Full HD na minimum średnich ustawieniach", a przy średniej półce, że "pecety z tego przedziału cenowego bez problemu radzą sobie z nowymi grami w Full HD, na co najmniej średnim poziomie detali" - trochę mały przeskok w drugim opisie, patrząc na wyniki wydajności tych procesorów i kart graficznych (wina 8 GB RAM-u?).

Dnia 3.08.2018 o 21:25, Writer napisał:

@Smugglerto ma zdolności PR-owe. Sprytnie wybrnąć od zarzutów błędów w dziale sprzętowym poprzez odwrócenie uwagi w kierunku podkładki XD

Teraz raczej będzie musiał ustosunkować się do zarzutów i tego pierdyliarda błędów na raptem kilku stronach. :)

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiluPropsuję za spostrzegawczość, czytanie ze zrozumieniem i ochotę na napisanie tego ważnego posta. Fajnie, że ktoś walczy o dział sprzętowy, bo właśnie ten bardzo cenię w CDA.

@SmugglerRozumiem, że sprzęt to nie Twoja broszka, ale autorzy tego działu serio powinni jakoś się ustosunkować do błędów, żeby pokazać, że nie mają czytelników w poważaniu, a Ty masz ważną misję w przekazaniu im o tym info. Takim uważym czytelnikom, jak Bilu to się powinno dziękować. Mam nadzieję, że chłopaki coś napiszą, bo inaczej mocno zwątpię w magazyn.

Edytowano przez Writer
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, autorzy-sprzętowcy tak się wytłumaczyli, że już pozamiatane. Wow, co za refleks! Co za zaangażowanie!

Tymczasem czytam sobie dalej CDA i zastanawiam się dalczego w recenzji Gray Dawn autora Ninho Rumunia okazała się leżeć w Europie Wschodniej, podczas gdy większość osób określiłaby lokalizację tego kraju, jako Europę Południowo-Wschodnią.

Edytowano przez Writer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smuggler

Oczywiście, że Rumunia należy geopolitycznie do Europy Wschodniej, ale tekst recenzji (a także sama gra) z geopolityką ma niewiele (jeśli nie nic) wspólnego. Geopolityka to nauka analizująca związek między uwarunkowaniami geograficznymi, a procesami polityczno-społecznymi (tak w skrócie). A Ninho używa zwrotu "Europa Wschodnia" w odniesieniu do widoków/krajobrazów przedstawionych w Grim Dawn. Dlatego myślę, że podczas czytania recenzji słusznie skierowałem swoje myśli w kierunku geograficznego, a nie geopolitycznego położenia Rumunii. Dlatego też moim skromnym zdaniem, trafniejsze byłoby napisanie, że Rumunia leży w Europie Południowo-Wschodniej.

Koncepcja geopolityki ma większy sens np. w strategiach niż symulatorach spacerowicza.

PS. A jak tak zeszliśmy bocznym torem na temat położenia Polski, to przyznam, że tych artykułów naukowych co @Tesu nie czytałem, ale znam za to publikacje Normana Daviesa, który kulturalnie zalicza Polskę do zachodu, a nie wschodu Europy. Taka ciekawostka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Writer
Fajnie, że ktoś potrafi docenić moje starania o powrót CDA do formy (choć w tej sytuacji preferowałbym bardziej gwałtowne reformy). Prawa półkula Smugglera pewnie wciąż podświadomie dostrzega we mnie nutki oszołomstwa, z których chętnie skomponowałby coś do "odreagowywania życiowych frustracji" (CDA 284), ale skutecznie mu to utrudniam. :) Jak zobaczyłem w poprzednim numerze wytłuszczone babole, a w jeszcze wcześniejszym problematyczne płyty i Tipsomaniaki, to sam mocno zwątpiłem i odechciało mi się przeglądać te wydania. Mają problemy od lat i może w końcu ktoś u nich zacznie traktować część wtop (wliczając sprzeczne informacje) poważnie, a nie "pompować" dla żartu, bo nie ma w tym nic śmiesznego. Jeśli się mylę, to możecie śmiało zamieścić mojego posta w Na Luzie, a jeśli nie, to dorzucam pouczającą myśl numeru: Chwalenie się wielbłądami w poczytnym magazynie pozwala samemu opróżnić garb z absurdów i zamiast stu tysięcy pompek, dać radość w stu tysiącach egzemplarzy (wiem, słabe i zbyt długie, ale nic lepszego nie wymyśliłem). Konkrety na temat (nie tylko) błędów wrzucałem już wcześniej, przy numerach 276 - 278, gdzie np. AL (który w korespondencji mailowej potrafił jedynie kopiować swoje teksty z numeru) straszył bykami, a Ninho obalił jego twierdzenie o prockach (i sam wrzucił tekst, do którego można się przyczepić). Panowie zaprzeczyli sobie na sąsiednich stronach, co do dziś powoduje u mnie odruchowe próby wykonania popularnego gestu zwanego facepalmem.

Ważne wieści proponuję przekazać lisem poleconym i pilnować, żeby chłopaki uważali na duże głazy i nie próbowali wycofać się z tego raczkiem, albo raczej (pod)koniem, niczym szeryf Marvin ze swoją utalentowaną wokalnie obstawą. :P Dobre sposoby na niedobre osoby zawsze w cenie (CDA). :) Warto w tym miejscu zacytować Smugglera, odpisującego na konkrety z przytoczonego wydania 278 (część komentarza):

Cytat

piątek, 12 stycznia 2018, 7:23   Smuggler
Dziekujemy tez za merytoryczne uwagi krytyczne odnosnie procedury testowej, postaramy sie wyciagnac z nich tworcze wnioski. Nasze te(k)sty nie sa zawsze moze idealne etc. ale tez daleko im do tego by je generalnie nazwac PSEUDO testami.

Drogi Smugglerze, skąd wiesz, że nie masz do czynienia z pseudo testami, skoro nie znasz się na sprzęcie? :) Przecież przy tym wydaniu ktoś nawet pisał, że testowano u was monitory "na oko". :P

Dodatkowo przypomnę część swojego komentarza:

Cytat

niedziela, 14 stycznia 2018, 22:53   Bilu
Redakcja ma (albo przynajmniej powinna mieć) wpływ na jakość te(k)stów, dlatego mam nadzieję, że ten rok okaże się przełomowy i przynajmniej część wałkowanych problemów zniknie. Jak będzie, zobaczymy i odpowiednio ocenimy.

Końcówkę newsa 50076 z czerwca 2017 (errata do tabelek z wynikami), gdzie da się zauważyć pewien schemat postępowania:

Cytat

Za zamieszanie przepraszamy, obiecując poprawę i skuteczniejsze gonienie alkohochlika w przyszłości.

 Komentarz spikaina do "spapranego" Megakonfiguratora sprzed ponad roku:

Cytat

środa, 7 czerwca 2017, 15:54   spikain
Za wszelkie błędy szczerze z całego serca przepraszamy. Zapewniam, że nas bolą one najbardziej, bo co miesiąc stajemy na rzęsach, żeby było ich jak najmniej (choć w stu procentach, jak wiadomo, wyeliminować się baboli nie da).

Perełkę, czyli Smugglera odpisującego "duchowi" (komentarze tego użytkownika, pewnie wraz z kontem, wyparowały):

Cytat

czwartek, 8 czerwca 2017, 7:51   Smuggler
@PanOceniacz - akurat z kursem jezykowym to podalismy jego wartosc nizsza, niz byla w istocie, wiec trudno mowic o "wlasnej korzysci". Ale generalnie rzecz biorac - te byki w megatescie to cos, czego byc nie powinno i podjeslismy juz rozmaite dzialania by ich uniknac w nastepnych numerach.

Podsumowując: słabo z tym "na pohybel alkohochlikom!" (Alkochochlik level Russia?). Poprawy, póki co, brak (bardziej pasuje tu regres). Tyle można napisać w kwestii poważania czytelników. Ogólnie polecam lekturę komentarzy do wszystkich wspomnianych numerów, bo z dyskusji można wyciągnąć sporo wniosków.

Przemycę jeszcze co nieco od 9kier (AR z CDA 282):

Cytat

Ponoć CDA nieustannie schodzi na psy. Droga ta jest najwyraźniej długa i kręta.

Kto za, a nawet przeciw, ręka w górę. :)

Myślę, że dostatecznie rozwinąłem temat i udowodniłem ponad wszelką wątpliwość, że to "wieloletnie" zaniedbania ze strony CDA są tu problemem, a nie "wielomiesięczne marudzenie" jakiegoś czytelnika. Całe to "kajanie się" przy recydywie można podsumować smutnym, ale trafnym (znów AR z CDA 282):

Cytat

Są rzeczy, które się w CDA nigdy nie zmieniają...

Ponownie "napisałem bardzo dużo", więc dokończę (skoro jest miejsce) odpowiedzią na poniższy komentarz Smugglera:

Cytat

poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 11:00   Smuggler
Wiesz, nie za bardzo teraz rozumiem twe pretensje pod moim adresem. Moglbys je jakos wyrazic krotko i precyzyjnie, bo serio troszke sie gubie w takich porwanych postach. Mozesz np. napisac to na forum i tu zalinkowac?A co do baboli w konfiguratorze, to niech sie tlumacza ci, co go pisali, ja oczywiscie nie bede twierdzil "nie moj problem", bo kazdy babol w CDA to takze moj problem, ale nie jestem sprzetowcem, nie pisze tych tekstow. Moge sie tylko za nie wstydzic.

@Smuggler
W skrócie: problematyczność + rażący kontrast = dalsze burzenie renomy. Chodzi mi o to, że nie jesteś magiczną hybrydą wampira i Bruce'a Lee. Też odbijasz się od różnych zwierciadeł i potrafisz niepotrzebnie wyrwać komuś kłaki z klaty (np. zmyślaniem). W dobie problematyczności CDA, z jaką nie tylko ja się spotykam, oraz rażącego kontrastu (komentarze do CDA 277), pewne działania, jak np. wybiórczość przy odpisywaniu i forsowanie podwójnych standardów, można odbierać jako dalsze psucie renomy CDA. Pewnie nie będzie to w pełni adekwatne porównanie, ale widzę cię jako takiego bossa w zabugowanej grze, który, choć potrafi powalić jednocalowym ciosem i zmieniać kształty, ciągle lata z odsłoniętymi (pulsującymi) tkankami, na które nałożono zepsute hitboksy. Easter eggiem w tej grze okazuje się talerz bigosu, wyrzucający poza mapę jedynie gracza. Do pełni "szczęścia" brakuje zabezpieczenia antypirackiego w postaci nieśmiertelnego dyskobola, ciskającego (ponad głowami graczy) krążkami z wygasłymi kodami. :P Czy taki przeciwnik wpływa na atrakcyjność niedopracowanego tytułu i dostarcza więcej niż sam wymaga od innych? Moim zdaniem nie. O wstydzie nie musisz wspominać, ale warto w tym miejscu przypomnieć twoje reakcje na temat pamiętnego kalendarza:

Cytat

wtorek, 13 grudnia 2016, 13:11   Smuggler
O................................................................................................. :/

Cytat

czwartek, 15 grudnia 2016, 7:36   Smuggler
O babolu na kalendarzu jeszcze nie jestem w stanie mowic, poki nie minie mi wkurw totalny, sorry.
Sieklo mnie to strasznie.

Mam co komentować, więc zakończę "arcykąśliwie": "AR nie jest dla mnie i o mnie, ja tu się tylko dopisuję do Waszych listów" (CDA 278) - pewnie, a ja "marudze od miesiecy". Trochę się to gryzie z odreagowywaniem frustracji, więc życzę czytelnikom jednego: żeby było do czego i gdzie (w piśmie oczywiście) się dopisywać w kontekście postępowań nie tylko Smugglera, ale całej redakcji. Reszta w waszych rękach.

Edytowano przez Bilu
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie wciąż podświadomie dostrzega we mnie nutki oszołomstwa, z których chętnie skomponowałby coś do "odreagowywania życiowych frustracji" (CDA 284), ale skutecznie mu to utrudniam. :) 

>>>Przypochlebiasz sobie waćpan J

  Cytat

piątek, 12 stycznia 2018, 7:23   Smuggler
Dziekujemy tez za merytoryczne uwagi krytyczne odnosnie procedury testowej, postaramy sie wyciagnac z nich tworcze wnioski. Nasze te(k)sty nie sa zawsze moze idealne etc. ale tez daleko im do tego by je generalnie nazwac PSEUDO testami.

Drogi Smugglerze, skąd wiesz, że nie masz do czynienia z pseudo testami, skoro nie znasz się na sprzęcie? :) Przecież przy tym wydaniu ktoś nawet pisał, że testowano u was monitory "na

 

>>>Stąd, że choć nie znam się na piłce nożnej, to potrafię odróżnić gdy nasi grają dobrze, a gdy nie. Nie wiem co co chodzi „z testami na oko”. Wiem jedno, że mamy procedury testowe i testujący maja

 

  Cytat

poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 11:00   Smuggler
Wiesz, nie za bardzo teraz rozumiem twe pretensje pod moim adresem. Moglbys je jakos wyrazic krotko i precyzyjnie, bo serio troszke sie gubie w takich porwanych postach. Mozesz np. napisac to na forum i tu zalinkowac?A co do baboli w konfiguratorze, to niech sie tlumacza ci, co go pisali, ja oczywiscie nie bede twierdzil "nie moj problem", bo kazdy babol w CDA to takze moj problem, ale nie jestem sprzetowcem, nie pisze tych tekstow. Moge sie tylko za nie wstydzic.

@Smuggler
W skrócie: problematyczność + rażący kontrast = dalsze burzenie renomy.

>>>Hę?

 

Chodzi mi o to, że nie jesteś magiczną hybrydą wampira i Bruce'a Lee.

>>Całe życie w błędzie… A

 Też odbijasz się od różnych zwierciadeł i potrafisz niepotrzebnie wyrwać komuś kłaki z klaty (np. zmyślaniem).

>>>Nie mówisz niczego, czego sam bym nie wiedział. Nie kreowałem się nigdy na nieomylnego i niepokonanego supermana.

 

 

Mam co komentować, więc zakończę "arcykąśliwie": "AR nie jest dla mnie i o mnie, ja tu się tylko dopisuję do Waszych listów" (CDA 278) - pewnie, a ja "marudze od miesiecy".

>>>NO to dla kogo i o kim jest w takim razie AR?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...