Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wojtusz

Alkomat

Polecane posty

Ostatnio podczas spotkania ze znajomymi rozgorzała dyskusja na temat alkomatów i wiarygodności wyników. Czy ktoś  z Was posiada alkomat i może potwierdzić że takie "domowe" są tak samo wiarygodne jak policyjne? Warto zaopatrzyć się w takie urządzenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak. Ale jak już pić to odpowiedzialnie. I alkomat na następny dzień przed jazdą. Chyba że jest się w gimnazjum, tam jeszcze nie trzeba:P Nie wiem jakie są policyjne, ale ja mam u siebie Alkohita X8. Sam sobie sprawiłem, korzystam głównie sam. Czasami jakiś kumpel pożyczy. I jak na razie nie było żadnej wtopy, a parę kontroli już miałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2018 o 13:26, Tesu napisał:

Wystarczy nie pic...

Po to został stworzony alkohol aby czasami się napić.

Dnia 25.07.2018 o 22:04, Dirow napisał:

Może i tak. Ale jak już pić to odpowiedzialnie. I alkomat na następny dzień przed jazdą. Chyba że jest się w gimnazjum, tam jeszcze nie trzeba:P Nie wiem jakie są policyjne, ale ja mam u siebie Alkohita X8. Sam sobie sprawiłem, korzystam głównie sam. Czasami jakiś kumpel pożyczy. I jak na razie nie było żadnej wtopy, a parę kontroli już miałem.

Jak się sprawdza ten alkohit?? Działa sprawnie?? Jak z gwarancją?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tesu napisał:

Co nie oznacza wcale, ze to czasami musi byc akurat stosunkowo niedlugo przed prowadzeniem pojazdu. 

Może być i na drugi dzień rano/wieczorem. Skąd wiesz czy można prowadzić. Alkohol na każdego działa inaczej. U jednego się utrzymuje dłużej, u innego krócej. Po to jest właśnie alkomat. 

 

8 godzin temu, wojtusz napisał:

Po to został stworzony alkohol aby czasami się napić.

Jak się sprawdza ten alkohit?? Działa sprawnie?? Jak z gwarancją?

Działa tak jak powinien. Badanie, krótka chwila, wynik. Jest z dokładnością do 3 miejsc po przecinku. W razie wątpliwości powtarzam badanie. Wyniki powinny się pokrywać. Jak na razie takie są. Gwarancja jest na 6 lat.  Jest opcja kalibracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2018 o 22:44, Dirow napisał:

Może być i na drugi dzień rano/wieczorem. Skąd wiesz czy można prowadzić. Alkohol na każdego działa inaczej. U jednego się utrzymuje dłużej, u innego krócej. Po to jest właśnie alkomat. 

 

Działa tak jak powinien. Badanie, krótka chwila, wynik. Jest z dokładnością do 3 miejsc po przecinku. W razie wątpliwości powtarzam badanie. Wyniki powinny się pokrywać. Jak na razie takie są. Gwarancja jest na 6 lat.  Jest opcja kalibracji.

a ta kalibracja jakaś darmowa czy płatna??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...