Skocz do zawartości

Doom (seria)


Gość kabura

Polecane posty

ja was, kuna, nie rozumiem. po co porownywac doom-a z farcry? to sa dwie odmienne gry, laczy je tylko to ze sa FPS. nie mozna porownac tego co w jednej grze jest a w drugiej nie ma, ot wszystko. mi w doomia z tego wszystkiego z deka przeszkadzala dosyc nieska rozdzielczosc tekstur, ale moze to wina mojego kompa. na doom-a czekalem, doom jest i bedzie, dla mnie najlepszy. gdzie zobacze to co zobaczylem w tej grze? dokladnie nigdzie, i wszystkie te gry hity tez sa wyjatkowe, nie mozna powiedziec ze jedna jest slabsza a druga gorsza. Ot co napisalem powyzej, jak mozna porownac dwa silniki, doom-a i farcry? nijak, bo w doomie tworcy postawili wszystko na cienie, klimat, grafike, doznania z gry, bo kto zaprzeczy ze te sa mierne? one sa wspaniale, az strach sie bac. w farcry natowmiast na swobode dzialania, na ogrom map. To wszystko, nikt nie zrobil jeszcze rzeczy ktora wszystkim odpowiada, to od was zalezy co wolicie, to zalezy od waszego gustu, od was, jesli wam cos nie odpowiada w doomie to miejcie na uwadze ze to Wam nie odpowiada, co nie znaczy ze wszystkim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

No to gadać mi tu czy warte to kupna!!!! Czy to naprawde jest powrót legendy? Bo ja to do hardocorowych FPS'ów mam letni stosunek.

Tak czy siak poczekam..... 199zł to za dużo nawet jak na legende. :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu ktos jeczy o liniowosc gry....tja.....zaobacz jak jest z filmami, sa liniowe jak cholera, no liniowosc do bolu, a jednak zdarzaja sie takie ktore ogladales juz z piec razy, prawda? dla mnie doom 3 jest takim wlasnie filmem, tylko ze ja tm jestem, na marsi i wyskakuja na mnie potwory, tyle i to mi sie podoba, batrdzo klimat mi odpowiada i juz, dla mnie 10/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech co to za gra do której żeby przyzwoicie pograć trzeba ściągać configi :x

Słyszałem że ID ma najlepszych programistów ale engine doom3 to chyba ich najgorsze dzieło, nie dość że ma spore wymagania to jeszcze na kartach 64MB tekstury wyglądają tragicznie, podobne normą były za czasów pierwszego unreala a nie teraz. Całe szczęście że plik configu jest całkiem łatwo modyfikowalny i można "oszukać" grę i podziwiać grafikę wcześniej niedostępną dla kart o mniejszej ilości video ramu. Mam wrażenie jakby ktoś miał ochotę koniecznie zmusić posiadaczy starszych ale nadal wydajnych kart do kupna najnowszej generacji GF6X00 lub RadeonówXx00 :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie entuzjasci, czy zwrociliscie moze uwage np....

Czy to zapowiedź oficjalnego stanowiska redakcji :D

Swoją drogą jak widzę pierwsze zachwyty powoli przetradzają się calkiem poważne uwagi. Co prawda mój kontakt z Doomem był sporadyczny, mniej więcej jednak taki jak z FC. Z tego porównania to FC mi bardziej podchodzi. Jak na razie z DIII najbardzie podobału mi się panele i ten komputerk podręczny :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grumbellgast

Echh... Za duże wymagania na mój komp, do tego niezbyt przychylne opinie części forumowiczów raczej mnie do tej gry nie przekonują :/

Mahadevo, proszę, żeby to nie było coś na miarę HoMM IV, czyli Wielkiego Zmarnowanego...

BTW, niezła afera by była, gdyby Papa DOOM III trafił do Kaszanki Zone :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jejej, znowu, posluchajcie, spytjcie sie samych czego od tej gry oczekiwaliscie. Tworcy co obiecali, to zrobili, mowione bylo ze to gra w ktyorej wyskakuja na ciebie potwory, i tak jest. Mowione bylo o rewolucyjnej grafice? i tak jest. o wspanialym AL? i tak jest, nie wiem czego wy oczekiwaliscie, ktos na to narzekal, ja nie wiem, co ten potwor ma rtobic? tanczyc makarena? albo cos innego? zabic cie, ot wszystko, a one robia to jeszcze w super sposob, na odleglosc imp wqali ognistymi kulami, gdy przeladowywujesz bron kuca i skaczac zadaje straszliwe ciosy, no po prostu super. gdy sobie idziesz tenze potrafi wyskoczyc niespodziewanie z pomiedzy schodow. poezja, albo kto gral w doom-a pamieta pierwsze spotkanie z pinky demon? jejej cos wspanialego. Dla mnie gra jest warta kazdych pieniedzy, wydalem na nia 169 zl. w wersji angielszczanskiej, ludzie kupujcie to to bo potem nie bedzie! ona jest warta oceny 10/10 chociazby za sama grafike, ale z drugiej strony sami chcielismy aby doom ukazal sie jak najwczesniej to macie niedopracowany silniczek (chodzi o wymagania), ale skoro to czytacie to nie widze zadnego problemu w sciagnieci configa od wojtka (a zapomnialem wczesniej wiec teraz: dzieki ci o wojtku za tego konfiga, i tobie pod lub przedz wojtkiem tez, dzieki za podanie linkow, nie pamietam pseudo;)), dostaje gra kopa, moge teraz sobie grac normalnie;) podajcie mi jeden twardy argument dzieki ktoremu doom nie zasluguje na ocene 10/10, jeden a dam wam racje, jeden niepodwarzalny argument...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pogromca Smoków

Nie będę zrzędził – gra się fajnie, ale mimo to Far Cry bardziej mnie wciągną. Ja bym tam dał 9/10 (ostatecznie 9+/10), ale jak masz się czuć urażony to niech ci będzie10/10 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... podajcie mi jeden twardy argument dzieki ktoremu doom nie zasluguje na ocene 10/10, jeden a dam wam racje, jeden niepodwarzalny argument...

Ehhh.... Punk widzenia zależy od punktu siedzenia. To co dla kogoś będzie takim argumentem, dla Ciebie będzie zaledwie niewielkim niedociągnięciem nie mającym wpływu na rozgrywkę. Mnie np nie podoba się nie tyle liniowość co skryptowość gry - raz przejdziesz i jużnie ma po co drugi raz przechodzić. Choćby ta jedna cech decyduje o tym że 10 się nie należy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za RoZym - rzeczywiście skrypty są wszędzie - w sumie wszystko odbywa się na tej zasadze, że wchodzisz do pomieszczenia (np gasną nagle światła) - wyskakują potwory - ty je mielisz z miniguna i koniec - w niektórych momentach rzeczywiście jest to emocjonujące, ale za 1-szym razem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh.... Punk widzenia zależy od punktu siedzenia. To co dla kogoś będzie takim argumentem, dla Ciebie będzie zaledwie niewielkim niedociągnięciem nie mającym wpływu na rozgrywkę. Mnie np nie podoba się nie tyle liniowość co skryptowość gry - raz przejdziesz i jużnie ma po co drugi raz przechodzić. Choćby ta jedna cech decyduje o tym że 10 się nie należy.

Hmm...czy ja wiem ? Właśnie przechodze DOOM'a 3 już 3 raz i jakoś nadal się fajnie gra ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh.... Punk widzenia zależy od punktu siedzenia. To co dla kogoś będzie takim argumentem, dla Ciebie będzie zaledwie niewielkim niedociągnięciem nie mającym wpływu na rozgrywkę. Mnie np nie podoba się nie tyle liniowość co skryptowość gry - raz przejdziesz i jużnie ma po co drugi raz przechodzić. Choćby ta jedna cech decyduje o tym że 10 się nie należy.

Hmm...czy ja wiem ? Właśnie przechodze DOOM'a 3 już 3 raz i jakoś nadal się fajnie gra ;)

Może byś wojtek napisał jak ten doom chodzi na twoim sprzęcie nowym :wink: - czekam, czekam i się doczekać nie mogę :D . Widziałem że popełniłes recenzję na GP, ale tam za wiele nie napisałes :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie troche duzo tych skryptow, ale za to gra nadrabia wysmienita grafika, niesamowitym klimatem i dobrym gameplayem :) mimo drobnych wad jest to gra najwyzszej klasy i z pewnoscia zasluguje na 10/10 :)

wiecej dyskusji na temat dooma3 - www.gamersnews.w.pl

pozdrawiam :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie troche duzo tych skryptow, ale za to gra nadrabia wysmienita grafika, niesamowitym klimatem i dobrym gameplayem :) mimo drobnych wad jest to gra najwyzszej klasy i z pewnoscia zasluguje na 10/10 :)

wiecej dyskusji na temat dooma3 - www.gamersnews.w.pl

pozdrawiam :wink:

HEHE nie ma to jak "kampania reklamowa" któryś to już raz dziś widzę :P

Swoją drogą inne fora dostarczają nowych przeżyć np. w tweaku od 98!!! stron toczy się dyskusja na temat configów :lol: Gdyby panowie z ID nie schszanili go pewnie było by tam połowę mniej postów :lol: :lol: :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mrmaster

Jak dla mnie Doom to porazka... FC był lepszy... Zgadzam sie z Cormakiem...Kiepa grywalnosc, nuda, nuda i... NUUUUUUUUUUda... AI na poziomie... bez komentarza... I fizyka do d***... Ja obstawiam 6,7/10 nie wyzej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A ja na pieca 3,5 tys wywaliłem... Ale dla HL 2, Far Cry i Stalkera! Hl 2 rulzz! Ps Cormac, czy recka bedzie w tym numerze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raven_88
... AI na poziomie... bez komentarza... d***...

A czego oczekujesz od zombie i demonów ?? Że będą działali jak GROM czy inna Delta ?? Takie potworki mają cię zabić i tylko to je interesuje.

A żołnierze-zombie są bardzo sprawni - robią uniki, szukają zasłon itp.

Ps Cormac, czy recka bedzie w tym numerze?

A co ?? Myślisz, że będą z nią czekać do listopada ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dOOm 3 jednak mnie troche zawiódł... dobra gra, ale... hmm... poprostu jakby czuję niedosyt... i mam nadzieję, ze polska wersja nie wyjdzie, bo jeśli mieli by ją tak skaszanić jak FC.... albo spróbójcie sobie wyobrazić Polskich lektorów... brrr....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary........... poczytaj zanim cos skrobniesz, po pierwsze FC polonizowala Cenega, a Dooma ma LEM, wiec skaszanic nie powinni, ale wszystko moze sie zdarzyc. po drugie, wersja bedzie kinowa, tj. polskie napisy, a lektorzy zostana angielszczanskie. nie widze powodow do twoich obaw, ale jesli nawet miala by byc wersja polska z lektorami, to ja nie widze przeszkod, w min. Gothic jeden jak i dwojce pokazali ze i oni cos potrafia, dla mnie by bylo nawet lepiej, ale ja juz mam doom-a angielszczanskeigo i tyle...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary........... poczytaj zanim cos skrobniesz, po pierwsze FC polonizowala Cenega, a Dooma ma LEM, wiec skaszanic nie powinni, ale wszystko moze sie zdarzyc. po drugie, wersja bedzie kinowa, tj. polskie napisy, a lektorzy zostana angielszczanskie. nie widze powodow do twoich obaw, ale jesli nawet miala by byc wersja polska z lektorami, to ja nie widze przeszkod, w min. Gothic jeden jak i dwojce pokazali ze i oni cos potrafia, dla mnie by bylo nawet lepiej, ale ja juz mam doom-a angielszczanskeigo i tyle...

No właśnie z tego co słyszałem m abyć pełna polonizacja, a nie kinowa - więc raczej wersję polską sobie podaruję. A gothic'i polonizował CDP a nie LEM więc też nie wiadomo jak to będzie. Ja jakoś do tej firmy zaufania ni emam :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieje kupić se Doom'a 3. Ale gdy z tym zamiarem wybrałem sie do Empiku i wziąłem do rąk pudełko patrząc na wymagania minimalne prawie zendlałem PONAD 300 RAM to minimum oni chyba poszaleli :( . No cuż bede musiał poczekać do końca semestru kiedy podobno mam dostatać nowy procesor i DUŻO więcej RAM'u :) Na razie moge tylko oglądać screeny i myśleć jak to będzie kiedyś u mnie wyglądało :D

PS to moja pierwsa wypowieć na forum CDA mam nadzieje że nie jest beznadziejna :lol: . Chociaż po co sie łudze wiem że jest :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj był niezły LOL jak poszedłem to Empiku. Dwóch napalonych graczy przebijało się przez tłum, aby dorwać się do kompów na których można do woli pograć w Doom'a 3. Przechodziłem koło nich, gdy podniecali się intrem, grafiką i już mówili jaka będzie jatka :D [w sumie jak zobaczyłem jak ta gra chodzi, to zacząłem się zastanawiać na jakim to kompie śmiga - wgrywanie etapu to maxymalnie 20-30 sekund...... ale whatever]. Połaziłem, poczytałem, spotkałem kumpla, pogadaliśmy i wracamy, przechodzimy koło napalonych doomow'ców - wczytywali wszystkie etapy kolejno, akurat byli w piekle i

jeden z nich " eeee ch***wa ta gra, mało walki i ciemno jak w d**ie" Drugi odpowiedział równie inteligentnie "nooooo"

Pierwszy "pi****le czym się oni tak k***a podniecają? Nawet panienek tutaj niema"

Drugi nie ustępował "nooooo"

W tym momencie ja i kumplem padliśmy śmiechem i opuściliśmy sklep, mając tych dwóch za kolejnych pretendentów do miana "kolejny zawodówkowicz RP o IQ 10 " stwierdziliśmy, że Doom3 dla głupich nie jest :D:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh.... Punk widzenia zależy od punktu siedzenia. To co dla kogoś będzie takim argumentem, dla Ciebie będzie zaledwie niewielkim niedociągnięciem nie mającym wpływu na rozgrywkę. Mnie np nie podoba się nie tyle liniowość co skryptowość gry - raz przejdziesz i jużnie ma po co drugi raz przechodzić. Choćby ta jedna cech decyduje o tym że 10 się nie należy.

Hmm...czy ja wiem ? Właśnie przechodze DOOM'a 3 już 3 raz i jakoś nadal się fajnie gra ;)

Zadagadka - kto i gdzie to napisał?

Glooria! Gloooriaa!! Gloriaa!!! A na ziemi Ce-De-Aa :lol: :lol: :lol:

No, nareszcie sobie w Chrome'a pogram, bo DOOM 3 już mi się znudził, a FarCry'a przeszedłem już dawno :D No...CDA znowu zaczyna być na szczycie po trzech-czterech IMO mniej-interesujących-nr-ach ;)

Nie to bymbył złośliwy, ale nienawidze mieć racji :twisted: :wink:

PS Podkreślenie moje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, minęło pare dni odkąd tamto napisałem, a ostatnio chodzę tylko po etapach(4 raz już przechodzić-przynajmniej narazie-nie będę) z god mode, give all, notarget i noclipem i wyszukuje wszystkich błędów gry...W taki sposób każda gra się znudzi :wink:

A tak apropos...wiecie, że wszystkie postacie, z którymi nie można pogadać/nie można do nich dotrzeć nazywają się Joe ? :lol: A jak w bazie zatłukłem Betrugera to dalej dziwnie zmartwychwstał :lol: Aha, spróbujcie jeszcze rozwalać zombiaków pięściami...Po pierwszym strzale w paszcze dziwnie się buraczą :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...