Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Doom (seria)

Polecane posty

Multi generalnie w tej grze omijam szerokim łukiem bo gra potrafi mulić (mam dużo słabszy procek, ale dość lepszą kartę więc jakoś się wyrównuje, ale nie zawsze), więc po co się wkurzać. Trochę próbowałem snapmap, ale powiem szczerze że te parę wypróbowanych top rated nie powaliło jakością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rankin napisał:

to podczas ostatniej rozgrywki, na UV, pokochałem chaingun z modyfikacją mobile turret

Lepiej używać polskie nazwy, a nie angielskie. To polskie forum.

 

10 godzin temu, Rankin napisał:

potrzebne jest wymaksowanie żeby się nie przegrzewała i (najlepiej też wymaksowana) runa na nieskończoną amunicję powyżej pewnego pancerza i robi się rzeź niesamowita, dosłownie ściana ołowiu.

Wiem o tym i dlatego pisałem, że ta broń jest świetna. Łącznie z Gaussem i BFG to najlepsza broń.

Jednak nieskończoną amunicję to dopiero po przejściu gry uaktywniłem (gdyż potem trochę też grałem).

 

10 godzin temu, Rankin napisał:

Ładnie. Moja jest krótsza, bo nie chciałem się rozpisywać.

http://forum.cdaction.pl/topic/3135-doom-seria/?page= 44

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mishiu napisał:

Lepiej używać polskie nazwy, a nie angielskie. To polskie forum.

Eeee.... Ze co!?!? :D:D:D Dobrowolnie skazujmy sie na czesto koslawe polskie tlumaczenia? A przed napisaniem posta osoby grajace po angielsku powinny sobie wyszukiwac odpowiedniki angielskojezycznych nazw zastosowane w wersji PL? Prosze Cie... 

Cytuj

Łącznie z Gaussem i BFG

Badzmy konsekwentni, nie zadne tam zachodnie BFG tylko nasza polska WPS. ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wi-Fi Protected Setup :D

53 minuty temu, mishiu napisał:

Lepiej używać polskie nazwy, a nie angielskie. To polskie forum.

Powinieneś zatem napisać Wielka Pi... ękna Armata, a nie BFG ;) (swoją drogą nie wiem, co ID ma z tymi big gunami, w Quake 2 big guny, w Doomach big guny ;p)To samo Rezydencja Diabła a nie Resident Evil. To samo z innymi nazwami, bo również wiele z nich w wypowiedziach masz w języku angielskim. Jeśli jesteś zwolennikiem języka polskiego na polskich forach, to czemu masz filipińskie imię jako login?

 

Która broń jest najlepsza to oczywiście kwestia indywidualna. Ktoś może całą grę przejść nawet z pistoletem i pięściami. Wybuch z BFG sprawia frajdę, wiadomo, ale jakby chodzić tylko z tą bronią, mając nieskończoną ilość amunicji, to już druga mapa by się znudziła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Mutaba napisał:

To samo Rezydencja Diabła a nie Resident Evil

Evil to nie jest diabeł. Chyba nie  znasz angielskiego. :D

41 minut temu, Mutaba napisał:

Która broń jest najlepsza to oczywiście kwestia indywidualna

Tak, ale pisałem o tym która jest najlepsza w sensie jej siły.

41 minut temu, Mutaba napisał:

Wybuch z BFG sprawia frajdę, wiadomo, ale jakby chodzić tylko z tą bronią

Dlatego ta broń ma bardzo ograniczoną amunicję.

 

Godzinę temu, Tesu napisał:

A przed napisaniem posta osoby grajace po angielsku powinny sobie wyszukiwac odpowiedniki angielskojezycznych nazw zastosowane w wersji PL

Nie koniecznie, ale to była oficjalna polska wersja. Co innego gdyby to było fanowskie tłumaczenie, a oficjalnie dostępna byłaby tylko po angielsku.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mishiu napisał:

Evil to nie jest diabeł. Chyba nie  znasz angielskiego. :D

 

Piszę o filmie a nie tłumaczę z angielskiego. A filmy nie są przekładane z angielskiego na polski, jak "Alfa and Omega" = "Zakochany wilczek".

Dlatego ta broń ma bardzo ograniczoną amunicję.

Oczywista oczywistość, więc stwierdzenie retoryczne, które lubisz używać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie do nowego Doom'a podchodziłem trochę jak pies do jeża, zrażony miernym rebootem Wolfa spodziewałem się kolejnego pseudo-klasyka (dla tych co klasyka znają tylko z filmów na YT), więc nowy gameplay nielicho mnie zaskoczył. Te wszystkie ficzery nie miały prawa do siebie pasować, a pasowały.

Najbardziej chyba spodobał mi się remake demonów, lepszy nawet niż remake Stroggów w Q4, zamiast nudawych potworów z D3, dostaliśmy groteskowe monstra, ciężko stwierdzić czy straszne czy śmieszne. Jak zobaczyłem nowego Pinkiego, to go normalnie chciałem przytulić!

Największą, dla mnie, wadą jest tu brak NG+. Rosnący w siłę gracz normalnie aż prosi się o re-run, tym razem z silniejszymi przeciwnikami od początku gry. Wsparcie dla modów też by się przydało, raz, że sam edytor poziomów to mało, dwa, że snapmap jest pioruńsko niewygodny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tesu napisał:

Eeee.... Ze co!?!?

mishiu. Dawaj w ignora, nie psuj sobie nerwów.

9 godzin temu, kireta napisał:

kolejnego pseudo-klasyka (dla tych co klasyka znają tylko z filmów na YT)

Nie onanizujmy się nostalgią, Wolf 3D jest wybitnie kulawą grą (vide mierny level design i zbytnie poleganie na ekstremalnej losowości obrażeń) i jego główną zaletą jest to, że spopularyzował raycasting i pozwolił id zrobić Dooma; każda następna gra jest obiektywnie lepszą - Wolf 2009 też, a The New Order to już w ogóle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kireta napisał:

Ja generalnie do nowego Doom'a podchodziłem trochę jak pies do jeża, zrażony miernym rebootem Wolfa spodziewałem się kolejnego pseudo-klasyka (dla tych co klasyka znają tylko z filmów na YT),

Nie wiem, co masz do The New Order. Wolfa3D i dodatek do niego Spear of Destiny namietnie ogrywalem jeszcze przed premiera  takich klasykow jak DOOM, Heretic Rise of the Triad czy Dark Forces, pudla z oryginalnymi dyskietkami wciaz znajduja sie w moim posiadaniu, a mimo to The New Order uwazam za bardzo udany reboot serii i dobrze sie przy nim bawilem. Wiekszy problem stanowil dla mnie nowy DOOM, bo przez te ponad dwie dekady, jakie minely od czasu premier jedynki i Hell on Earth, strzelanie do piekielnych demonow (oraz kosmitow, wielkich robali itp.) bawi mnie duzo mniej niz czestowanie olowiem terrorystow w R6 Siege czy Niemcow w BF1. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie NWO zwyczajnie się wlekł, a strzelanie też było takie se, głównie za sprawą słabiuśkiego AI i designu poziomów. Długaśne sekwencje interaktywnych cutscenek, quick time eventów czy pseudo skradania też zrobiły swoje. Wynudziła mnie, i odpuściłem gdzieś w trakcie misji w Anglii. Spodziewałem się soczystej gry akcji jak RtCW, dostałem coś co nawet ciężko mi określić. "Właściwie to mieliśmy pomysł na film, ale powiedzieli nam, że ma być gra i napisali co ma w niej być, no to zrobiliśmy grę".

Sorry za offtopa.

Może właśnie dlatego tak podoba mi się nowy Doom: skupienie na walce i eksploracji, i olanie ciepłym moczem niemalże wszystkiego co nie jest z tym związane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, NWWStation napisał:

Mowa o "Wolfenstein: The New Order"? mnie się wydawał całkiem przedni.

Ta gra była świetna.

 

13 godzin temu, Tesu napisał:

The New Order uwazam za bardzo udany reboot serii i dobrze sie przy nim bawilem

To najbardziej ambitna fabularnie produkcja ze wszystkich Wolfenstein, a zarazem jakby taka najbardziej życiowa (w miarę możliwości), bo skupiona głównie na ludziach.

 

13 godzin temu, Tesu napisał:

Wiekszy problem stanowil dla mnie nowy DOOM

Też nie wiedziałem czego się spodziewać, ale byłem bardziej niż zadowolony.

Super gra, gdy chodzi o przyjemność z walk.

7 godzin temu, kireta napisał:

Może właśnie dlatego tak podoba mi się nowy Doom: skupienie na walce i eksploracji,

Fabuła zawsze była prosta w tych grach, ale jednak była.

W Doom 2016 trzeba  czytać te  wszystkie notatki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mishiu napisał:

Fabuła zawsze była prosta w tych grach, ale jednak była.

 

W D3 nie była. Miałeś tam nawet kilka możliwości wyboru na różnych mapach. Najmocniejsza była scena z radcą Swainem i sierżantem Kellym, gdzie obaj wrzeszczeli na marine, który dostał się do wieży centrum łączności: jeden kazał mu wezwać pomoc z Ziemi, by przybyła flota zniszczyła demony, drugi zabraniał, by demony nie dotarły promami na Ziemię. Czy wysłało się wiadomość czy nie, marine i tak od kogoś dostał opierdziel. Ogólnie fabuła w D3 była świetna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 godzin temu, mishiu napisał:

Fabuła zawsze była prosta w tych grach, ale jednak była.

Fabuła Doom'a 4 to w zasadzie jeden wielki fanserwis, wręcz zbudowana na odniesieniach do poprzednich gier i teorii fanowskich. Najbardziej odjechanym pomysłem było potwierdzenie, że po zakończeniu Doom 64, Doom Marine przemierzał "światy i czasy" niszcząc demony, co pośrednio oznacza, że nie tylko każda gra z oryginalnym Doom Marine jest częścią lore, ale także każda fanowska mapa czy modyfikacja, wliczając nawet Pirate Doom'a i HDoom'a, jest z lore zgodna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi, że Doom Marine z D1, D2, FD = D4. A w D3 marine (zwykły kapral) stoi pod koniec przed grobowcem Doom Marine. 

Btw. Tylko proszę się nie złościć, bo dużo internautów tego nie lubi ;) Dooma a nie Doom'a. Apostrof nie rozdziela tu dwóch samogłosek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2017 o 22:08, Mutaba napisał:

Czyli wychodzi, że Doom Marine z FD

 

Wspomniany post wyżej D64 chyba bo FD jest chyba tylko epizodem do jedynki. Swoją drogą Doom 64 bardzo IMO dobra gra, klimatem jak Doom 3, ale rozgrywką jak Doom 2. Jest nawet nieoficjalny, bardzo dobry port na PC.

Dnia 5.04.2017 o 19:23, kireta napisał:

wliczając nawet HDoom'a, jest z lore zgodna.

hehe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Brutal Doom, zdoom i gzdoom. Tzn. odpalam grę poprzez przenoszenie myszką na plik (ludzik z karabinem) gzdoom zaznaczone pliki brutalv20 i zdoom. Na XP robiłam to samo i choinka nie wiem, czemu ten E4 się teraz nie odpala. A mapki z niego są świetne. Może czegoś brakuje. Pokażę, jakie mam pliki. Waga folderu z grą to 54 MB. http://i.imgur.com/HCl9mrg.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam zandronum do grania w DOOM I, DOOM II i oczywiście muzyka musi być włączona jako OPL. Robi ktoś z Was jakieś mapy do DOOM 2016?

Poza tym, dzisiaj DOOM 2016 ma urodziny!

 

doom-recenzja.jpg

A tu jakby ktoś miał ochotę pograć w przeróbkę oryginalnej mapy DOOM II Map09 The pit pod nowym DOOM:

The Pit Redux - DOOM II Map09 remake!

Map id: 43RYTTEZ

 

 

a4da132b-9ee7-4a85-b838-9b41dda13369.jpg

86dd9a3d-fb66-4c9b-9598-24713a71b4b8.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...