Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mathius

Wymiana karty graficznej

Polecane posty

Hej,

Jak w temacie - planuję pod koniec miesiąca (czekam na wypłatę) wymianę karty graficznej. Wymieniana będzie moja stareńka już GeForce GTX 760 :blush:. W planach mam przesiadkę na GTX 1060 6GB, jednak nie jestem przekonany co do modelu. Z jednej strony zastanawiam się także czy w ogóle jest tu sens, bo procesor, mimo iż podkręcony, raczej będzie ją ograniczał? 

W każdym razie, wstępnie zastanawiam się nad tymi modelami:

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1060-super-jetstream-6gb-gddr5-192-bit-3x-dp-hdmi-dvi-ne51060s15j9j-774579/

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1060-windforce-oc-6gb-gddr5-192-bit-2xdvi-d-hdmi-dp-box-gv-n1060wf2oc-6gd-974808/

Pozostaje jeszcze pytanie czy nie wstrzymać się do ewentualnych nowych premier ze stajni zielonych?

Będę wdzięczny za wszelkie porady.

 

Pozdrawiam,

Mathius.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BombelKrowka napisał:

GTX 1060 do i5 750 to nie jest dobry pomysł. Tutaj masz porównanie swojego i5 z i5 8600k 

Zdaję sobie sprawę, że najlepiej było by kupić od razu nowy komputer, jednak aktualnie nie ma na to funduszy. Kartę planuję kupić teraz, bo na pewno wzrośnie jakość w porównaniu do GTX 760, a resztę komponentów wymienić w przyszłości - prawdopodobnie na premierę ryzen2 w 2019?

Na teście który podesłałeś jest też jeszcze jeden problem, testowany i5-750 jest na stocku (2.6 GHz), ja natomiast swojego mam podkręconego (jak już wcześniej nadmieniłem) do 3.6 GHz. Sądzę że w tym wypadku to też zmienia częściowo postać rzeczy :). 

W każdym razie jeśli odradzasz kupno tej karty, to co innego byś proponował?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież już są ryzeny 2 więc nie wiem na jaki procesor od amd czekasz :>. Problem polega na tym że by odczuć różnicę w wydajności to właśnie minimum to GTX 1060 lub RX 580 bo GTX 1050 ti jest niewiele wydajniejszy od twojej obecnej.  Osobiście wolałbym jednak zmienić platformę na i5 8400 + płyta główna na B360 kosztuje koło 360 zł i 8 GB DDR 4 3000 mhz  i powinieneś  się zmieścić lub niewiele więcej dołożyć na tyle ile masz na GTXa 1060

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tu na myśli zen2 jako serię 3xxx. Aktualnie premierę miał bodaj zen+?

W przypadku zmiany platformy wolę inwestować w coś co mogę podkręcić. Skoro mówisz, że w GTX 1060 póki co nie bardzo jest się sens pchać, pozostaje mi odłożyć zmianę karty na okres w którym będzie mnie stać na zakup całej skrzynki.

 

Zwyczajowo nie cytujemy poprzedzającego nasz posta w całości. - MD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączę się do tematu bo mam to samo zapytanie - wymiana gtx 760 na gtx 1060.

Upatrzyłem sobie taką kartę: https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1060-windforce-oc-6gb-gddr5-192-bit-2xdvi-d-hdmi-dp-box-gv-n1060wf2oc-6gd-974808/

Nie wiem tylko jak będzie ona pracować z moim procesorem Intel Core i5-4670K, 3.4GHz, 6MB, BOX (nie podkręcany) i czy zasilacz Corsair CX450M 450W da temu wszystkiemu radę. Wolałbym uniknąć dodatkowych wydatków, więc ewentualnie możecie zaproponować jakiś zamiennik grafiki, który mój sprzęt udźwignie. Przymierzam się do zakupu w ciągu miesiąca ewentualnie dwóch.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z opiniami o problemach ze współpracą nowszych komponentów ze starszymi i o tym jakie to wielkie zasilacze są potrzebne by to ruszyć. Wolałem zapytać dla pewności bo sam się na tym za dobrze nie znam :P Z chłodzeniem też jest pomysł ale na razie odstawię to na później.

Dzięki za radę :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...