Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Problematyczny

Monitor do 2k

Polecane posty

Witam,

Po modernizacji kompa przyszedł czas na zmianę leciwego Syncmastera. Ale potrzebowałbym małej pomocy, bo w zalewie akronimów rozdzielczości i matryc można się pogubić :D .

  • Cena. powiedzmy 1000-2000 ( monitor to sprzęt na długie lata, więc jeśli naprawdę będzie warto to można coś dorzucić ).
  • Główne zastosowanie. Głównie gry/filmy/net, rzadziej praca
  • Rozmiar. Zastanawiam się nad 27 calami, kusi też wide/ultrawide i zakrzywiony ekran
  • Złącza. konsoli brak, więc chyba wystarczy DVI
  • Matryca. Na szerokich kątach widzenia mi nie zależy, za milion Hz też przepłacać nie chcę ( 100 Hz będzie git, nie będę też płakać nad 75Hz z lepszymi bajerami ).
  • Dodatkowe funkcje. Regulacja monitora będzie spoko, ale nie kosztem zajmowania tyle miejsca co kineskop :P 
  • Konfiguracja komputera.  i5 8600k, 16 GB RAMu, karta czeka na nową generację ( załóżmy że wybieramy dla GTX 1070).

 

Nawet ogólne opinie czy porady bez konkretnych modeli mile widziane :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mnie ciągnie w kierunku WQHD 27 cali, jak np. https://www.x-kom.pl/p/380780-monitor-led-27-289-samsung-c27hg70qqux-curved-czarny-quantum-dot-hdr.html

Trochę ponad budżet, ale chyba tego warty. Komentarze spoko, muszę jeszcze pooglądać trochę testów.

Może w międzyczasie jakaś promocja się trafi ( teraz nie mam chyba co o nim myśleć, usmażyłby mi chyba zintegrowaną grafę na procku xD)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...