Skocz do zawartości
Gość kabura

Prince of Persia (seria)

Polecane posty

Animacje w Prince of Persia Dusza Wojownika są bardzo dobre i chyba jest to oczywiste.Nie mogę nic powiedzieć o najnowszym Prince of Persia, bo jescze nie grałem i jak zagram to się na jej temat wypowiem.Oglądając filmiki mogę powiedzieć jedno ta gra ma piękną grafikę, piękne animacje i bardzo dobry dźwięk.Choć kiedyś sam w nią pogram. :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, powiem ci, że na żywo jest jeszcze lepiej - tak, dosłownie, bajecznej gry ciężko szukać.

Tower of the Dawn jakoś mi, o dziwo, do gustu nie przypadł - choć lubię ten kawałek, nie jest on w stanie się równać z Time Only Knows.

A Godsmack cenię za całokształt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dranie! Przez was stracę 50zł. Miałem całą trylogię na PS2, sprzedałem, a jak poczytałem te Wasze komentarze o trylogii, szczególnie te o muzyce z WW*... Eh... po prostu muszę w to znowu zagrać! Dwóch Tronów nie kupię, bo to najgorsza część, ale poprzednie - jak najbardziej.

* W ogóle WW to najlepsza część. Prince of Persia od pierwszej odsłony był bajkowy, ta część jest mroczna i brutalna. Cóż, oprócz tego ma ten niesamowity klimat, jeszcze bardziej niesamowitą muzykę, świetną fabułę, i dobrą grafikę.

A właśnie, genialnym wprost elementem WW jest muzyka! Co tam jakieś wschodnie brzdąki z prequela i sequela. Najlepiej wbić się w hordę wrogów z Conflict at the Entrance w tle, zwiewać przed Dahaką w Escape the Dahaka, czy słuchać Straight out of Line po finałowej walce.

PS: Ktoś oprócz mnie odblokował finałową walkę z Dahaką? Mam co do niej mieszane uczucia, bo sama walka jest po prostu świetna, ale za to outro po niej już gorsze. Nie lubię takich happy endów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nieszczególną

Nieszczególną? A czemuż to? Ja tam nie znalazłem nic co czyniłoby ją gorszą od WW. Ba, dynamiczność charakteru Księcia czyni ją lepszą, podobnie jak dialogi z Mhrocznym. Fabułę WW wszak można streścić w dwóch punktach:

1. ZABIĆ CESARZOWĄ!

2. ZABIĆ CESARZOWĄ ALE KIEDY INDZIEJ

Co gorsza, nadal uważam niektóre posunięcia Księcia za kompletnie idiotyczne (przede wszystkim

rzucenie się na Shadee na byle skinienie Cesarzowej

)

wschodnie brzdąki

Tu powinienem wstawić jakąś złośliwą uwagę względem fanów monotnonnego hałasowania na gitarach, ale powiem tylko że muzyka w Piaskach powalała (

), ale też nierzadko była z gatunku cięższego niż "brzdąki". Nie wiem gdzie miałeś uszy że tak ją odebrałeś :>
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez długi czas koncept fabuły był dość mocno inny. To nie

Wezyr

tylko Mroczny książę który powstał na wskutek zbytniego mieszania w czasie miał zaatakować Babilon. Mieliśmy także grać nimi na zmianę jednym próbując wyzwolić miasto a drugim zniewolić je do końca. Także sam wygląd Mrocznego był lepszy. No i jeszcze

Kaileena nie została tam zabita tylko sama się poświęciła aby Książę znów mógł używać piasków dzięki którym mógł uciec z beznadziejnej sytuacji.

Fabuła dwóch tronów nie jest zła ale gdy porównuję ją do wcześniejszej wersji odczuwam stratę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście o domniemanej egranizacji ekranizacji "Piasków Czasu"? Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Ja bardziej bym wolał dopieszczoną kontynuację Prince of Persia 2008. Oczywiście bardziej mroczną.

Przechodzenie drugi raz nieco zmienionych "Piasków czasu" niezbyt mi się uśmiecha...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, nie pasiuje mi to.
Mnie też nie. Zaczęli już nową trylogię w nowej oprawie oraz wersji Księcia więc niech skończą tą historię. I zachowają podobny model gry - sporo zwiedzania i akrobatyki a mniej walki, która i tak zrealizowana była IMO świetnie. Combosów trochę było a starcia z "wojownikami" Arihmana zapadały w pamięć :smile:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopałem ten temat, ponieważ chciałem podzielić się moją opinią o najnowszym Księciu. Gra przypadła mi do gustu - ładna oprawa audiowideo, wciągająca fabuła (choć dość oklepana) no i Elika. :) Mimo to nie podzielam opinii recenzenta z CDA, że nowy PoP zasługuje na ''dziewiątkę''. Owszem, w dobie każualizacji gier twórcy są dość usprawiedliwieni zastosowaniem systemu elikowych ratunków, ale wg. mnie nieco przegięli. Jak ma się starać, skoro wiem, że Elika i tak mnie uratuje i będę cofnięty najwyżej kilka sekund w tył? A wspomniana oprawa wideo jest idealna tylko przez pierwsze pół godziny, później rzuca się w oczy wielka powtarzalność elementów graficznych. Wszystko to podlane ragdollem, który sprawia, że pancerna rękawica księcia niejednokrotnie wbijała się w, ekhm, zgrabny tyłek Eliki (a ona zdaje sobie nic z tego nie robić ;)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakąś godzinkę temu zakończyłem grę, więc pozwolę sobie skrobnąć tutaj kilka bajtów tytułem podsumowania.

Przy grze "zmarnowałem" ok. 11-12 godzin, co ani nie jest wynikiem porywającym, ani nie sprawia, że żałują wydanej kasy. Owszem, oczekiwałem więcej, ale rozgrywka była na tyle powtarzalna, że gdyby trwała jeszcze dłużej, to mogłaby nużyć. Miło że twórcy wprowadzili do gry "ziarenka światła", które dają graczowi sensowny powód, żeby zwiedzić daną lokację więcej niż raz. Uniknęli przy tym błędu znanego z Assassin's Creeda, gdzie Królestwo było notorycznie pomijane. Styl graficzny jest jak najbardziej OK. W tani sposób pokazuje coś nowego i efektownego. Fabuła trzyma się kupy, więc nie będę się nad nią specjalnie rozwodzić, gdyż jest taka, jaka powinna być. Tylko zakończenie jakby z lekka niejasne...

Co do Eliki to jakoś nie podzielam entuzjazmu większości. Owszem, jest urodziwa i zabawna, ale na jej widok nie śliniłem się i nie skakałem na fotelu, jak to czynili inni przy kontakcie z tą bohaterką. Ja i tak wolę Farah :happy:

Wielkim plusem tej produkcji są zabawne dialogi, w pełni zlokalizowane na język polski, z lektorami, którzy dobrze sprawdzili się w tej roli.

Ogólnie bardzo mi się podobało, grę "załatwiłem" w 3 posiedzeniach, co na cenę 2 dych z Allegro jest jak najbardziej zadowalające. Solidna 9

Edytowano przez SZWENIO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście o domniemanej egranizacji ekranizacji "Piasków Czasu"? Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Jak zobaczyłem tego typa co gra głownego bohatera mi sie przypomnial "Król Skorpion 2" ktory był zwykła bajka dla dzieci. Trailer zdaje sie potwierdzać to co napisałem

Reszta ci aktorzy to na Persów to nie wyglądają XD. Jednak samego filmu nie oglądałem więc nie mogę go ocenić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, ja poproszę o głos Księcia z Warrior Within. ^_^

Najlepszy był. W Dwóch tronach nie wiem, bo mam wersję polską (moim zdaniem tragedia), a Piaskach czasu był zbyt młodzieńczy, bajkowy, a Warrior Within miało najlepszy podkład głosowy i muzyczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, Książę w WW miał tylko jeden tryb głosowy - "dark and edgy". Książę w Pisakach (:)) i Tronach (ten sam aktor) natomiast potrafił coś zrobić z tym swoim głosem. Inna sprawa że o ile do Piasków pasował doskonale, to brzmi zbyt młodzieńczo w Tronach (aczkolwiek jest nadal lepszy od tego z Duszy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż nic nie poradzę że jedna Warrior Within był dla mnie najlepszą częścią tak z rozgrywki jak i za klimat. Także głos i nastawienie Księcia mi pasowało. W jedynce Książe mógł być bo jeszcze młody był ale powrót do tego głosu w Dwóch Tronach był dla mnie co najmniej dziwnym posunięciem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...