Skocz do zawartości
Gość kabura

Prince of Persia (seria)

Polecane posty

Zanim zagramy w Prince'a 4, to pozachwycamy się Assassin's Creed, który wygląda tak, że mucha nie siada...Najciekawsze jest to, iż wielu ludzi myśli o tej gierce jako o "odcinaniu kuponów" od marki PoP, poprzez powielenie schematów zawartych w "starszej siostrze" [PoP]

Ja uważam Assassin's Creed za następcę PoP. Ci sami twórcy, podobny system rozgrywki (ale tylko podobny), lecz ciekawsze rozwiązania. Nam nie trzeba PoP4. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zastanawiające jest to przyrównywanie POP do Assassin's Creed. Z tego co się narazie słyszy o tej drugiej grze ta ma być skradanką bardziej przypominającą Hitmana. Tymczasem POP to 100% akcji.

Co do trailerów to tu jest niezły:

z podłożonym, bardzo fajnym kawałkiem. O ile się nie myle jest to kawałek Billy Talent'a. Może ktoś to potwierdzi?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmmmmmm Prince of Persia IV to brzmi ciekawie ciekawe czy naprawde wyjdzie a propo Assain Credds czy jakoś tak to jest to kompletna zrzynka z seri PoP tyle ,że w lepszej szacie graficznej i innych czasach nawet z tego co widziałem to też jest tam coś w stylu speed kill

P.S. Dlaczego ostatnio forum jest takie zamulone lub nie da sie na nie wejść :?: :?: :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście skończyłem tylko dwie części księcia i zakończenia trzeciej w związku z tym nie znam (ale nei musicie mi streszczać, poradze sobie jak tylko nadazy się okazja zakupienia Dwóch Tronów), niemniej jednak nie wydaje mi się aby jakieś zakończenie fabularne mogło przeszkodzić w stworzeniu kolejnej części. Fabuła w tej serii jest dośc mało istotna - to gra akcji przede wszystkim w związku z czym fabuła stanowi tylko tło tłumaczące w jakiśtam sposób dlaczego to książe musi tyle skakać i siekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz...pozwolę sobie troszeczkę "sprostować" Twoją wypowiedź, a przy tym trochę spojler'a się wkradnie...Fabuła ciągnąca się w pierwszych dwóch częściach (Piaski Czasu i Dusza Wojownika) znajduje swój finał i zwieńczenie w "Dwóch Tronach". Więc kolejna część byłaby stworzona na zupełnie innej historii (ew. zrobienie prequel'a),co może pociągnąć za sobą takie konsekwencje, iż większość fanów "oleje" kolejną część właśnie przez to, że bedzie to odcinanie kuponów od poprzedniczek...[Wiem, że to "dywagacja" nie poparta faktami, ale póki co to moja opinia]
Domyślałem się, że Dwa Trony wieńczą opowieść, spoko;] Tyle tylko, że mało jak już wspomniałem obchodzi mnie w tej trylogii fabuła - i w związku z tym jeżeli część czwarta będzie nawet sprzeczna z fabułą poprzedniczek to niewiele mnie to obejdzie. Że będzie to odcinanie kuponów? To samo można powiedzieć o części trzeciej, która przecież bazowała na popularności wyrobionej przez dwie pierwsze. Jeżeli tylko czwórka będzie lepsza (znaczy dodane zostaną akrobacje, ciosy, etc, wprowadzone jakieś konkretne zmiany usprawiedliwiające wydanie tego jako nowej gry) to ja nie mam nic przeciwko takiemu odcinaniu kuponów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bardzo lubię Hitmana, dodając do tego inne czasy i akrobacje a'la Książe może być fajnie. A co do PoPa - ja tam jestem fanem Prince of Persia i IMO powinno wyjść jak najwięcej gier o przygodach Księcia, bo naprawdę mało jest takich gier - dobry system walki(WW i T2T), jako takie zagadki (SoT) + zabawa z czasem, także ja napewno bym nie miał nic przeciwko wypuszczeniu nie tylko nowej części, ale i całej nowej trylogii i myśle że wiele osób myśli w ten sam sposób. A porównywać AC z PoPem to IMO jakby porównywać Splinter Cella z Hitmanem - niby skradanki, ale jednak inne pod wieloma względami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Ballacka:

Nie sądzę, żeby to była taka kompletna zrzynka, co najwyżej zapożyczą pomysł(swoją drogą genialny), na speed kille, oraz kilka akrobacji(które i tak zostały już zerżnięte przez inne gry), a sama gra będzie miała inny klimat, fabułę. To będzie zupełnie co innego.

A jak przeczytałem to:

Fabuła w tej serii jest dośc mało istotna - to gra akcji przede wszystkim w związku z czym fabuła stanowi tylko tło tłumaczące w jakiśtam sposób dlaczego to książe musi tyle skakać i siekać.
, to myślałem, że się we mnie krew zagotuje. Wybacz, BROWAR, ale kompletnie spudłowałeś. Jakby chcieli zrobić prostą rzeź z akrobacjami, to by zrobili jakiegoś PoP: Arena, gdzie tacy jak ty fani siekania naparzaliby się z kumplami. Fabuła w PoP jest dużo ważniejsza, niż ci się wydaje. To nie jest taka prosta historyjka, dolepiona na siłę. Spróbuj sobie zrobić wykres na linii czasu, który będzie przedstawiać wydarzenia z fabuły i jeśli w końcu dojdziesz do jakichś wniosków, to mnie poinformuj.

OK, OK, już jestem spokojny

*wdech, wydech*

Sorki za odrobinę nerwów, ale nie lubię takiego szargania mojej ulubionej serii gier na PC.

Naprawdę nie wiem, co oni mogą wymyślić, żeby fabuła czwartej części była sensowna, jeśli chcą zachować możliwość "zabawy z czasem".

Ale są zdolni;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, fabuła w PoP'ie nieźle potęguje miód z grania. Momentami śmigając księciem po kopułach i balkonach myslałem tlko o tym o będzie dalej. A te zawirowania w czasie nieźle komplikują sprawę ;)

Co do Assain Cred to czekam z niecierpliwością ... az Ubi Soft oficjalnie ogłosi port na x boxa 360. Bo na razie to gra ta jest "ps3 exclusive". Jestem niemalże pewien że francuski developer zrobi z tej gry muliplatforme ale wcześniej różnie bywało ....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu widziałem zestaw wszystkich 3 części do kupienia. Na amazonie dalej jest. Cena to ok 10 funtów czyli coś ok 60 pln Ciekawe czy ktoś to sprowadzi do Polski ? Widziałem w jakimś serwisie ale miało podpis "wycofano z oferty" czy jakoś tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajkowa grafika ma 2 główne plusy:

:arrow: Jest piękna i świetnie pasuje do gier tego typu.

:arrow: Taka bajkowa grafika bardzo wolno się starzeje.

Masz na myśli cell-shanding 8) ? jeżeli tak to zgadzam się - Zelda Wind Waker i Okami [exclusivy na konsole XD] to pozycje ponad czasowe i ciągle atrakcyjne graficznie. Ale czy taka oprawa pasuje do kolejnej odsłony POP'a ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajkowa grafika ma 2 główne plusy:

:arrow: Jest piękna i świetnie pasuje do gier tego typu.

:arrow: Taka bajkowa grafika bardzo wolno się starzeje.

Masz na myśli cell-shanding 8) ?

To może być ciekawy pomysł - w takiej oprawie można by dorzucić wiele nowych pomysłów, bardziej wykręcone akcje rodem z japońskich slasherów xD (DMC i spółka) Radykalne odejście od konwencji PoPrzednich gier może wyjść tej serii bardzo na zdrowie ;]

Aha, mogliby wydać ten zestaw trzech PoPów na PS2 :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być ciekawy pomysł - w takiej oprawie można by dorzucić wiele nowych pomysłów, bardziej wykręcone akcje rodem z japońskich slasherów (DMC i spółka) Radykalne odejście od konwencji PoPrzednich gier może wyjść tej serii bardzo na zdrowie ;]

Żartujesz?? Jeszcze czego!! Uwielbiam tę grę głównie za to, jak zrobione są momenty walki (akro rządzi) i wydaje mi się, że w wersji 2D ta część gry mocno by ucierpiała, a tego bym nie przeżył ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz?? Jeszcze czego!! Uwielbiam tę grę głównie za to, jak zrobione są momenty walki (akro rządzi) i wydaje mi się, że w wersji 2D ta część gry mocno by ucierpiała, a tego bym nie przeżył ;)

Jakie 2D? :) Mówię o cel-shadingu, czyli stylu oprawy graficznej; jeśli nie wiesz, co to jest, sprawdź sobie w necie gry wspomniane przez lisa (Legend of Zelda: Wind Waker albo Okami), bądź Fear Effect, Jet Grind Radio, Shin Megami Tensei: Lucifer's Call. Chodzi głównie o to, że gra wygląda jak film animowany :) Dlatego napisałem, że można by było wtedy dorzucić jakieś wykręcone akcje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry przykład Cell-shading to XIII chociażby :) A tak wracając do POPa to gra naprawde przednia. dobrze im wyszedł remake serii. Czekamy na popa4 i ciekawe czy dalej to bedzie ten sam ksiąze. Mam nadzieje że nie bo wtedy bedzie można inne cechy,moce,umiejętności dać postaci którą będziemy chodzić. cZekamy Czekamy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy przykład cell-shadingu był 2 numery temu w CDA(Bad Day LA).

Czy taki znowu najlepszy to już dyskusyjna sprawa, bo sam tytuł niczym przełomowym nie jest i jakiegoś specjalnego rozgłosu nie zdobył :)

Ja myślę, że bohaterem kolejnej części może być syn księcia!! ;)

Lepiej córka :P

Możliwości jest sporo - gry temu zaspołowi wychodzą świetne, choć teraz - jeśli dobrze pamiętam - to pracują oni nad Assasin's Creed... kto by miał robić PoP4? :scratch:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...