Skocz do zawartości
Gość kabura

Prince of Persia (seria)

Polecane posty

Heh a ja tak się napaliłem na tę gierkę, a tu lipa GF4 MX :( Ale nie dałem za wygraną, poszperałem po sieci ściągnąłem jakiś programik do emulownia pixel shadera i odpaliłem :lol: co prawda działała tylko w 640x480 ale... co tam.

Potem ukończyłem ją jeszcze kilka razy na nowiutkiej 5200 FX

A WW ukończyłem na hardzie i wcale nie sądzę żeby była taka trudna, co prawda trochę się namęczyłem z panią Kaliną :wink: ale nie było tak źle.

Ostrzę sobie ząbki na trzecią cześć :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby odpalic prince of persia sot albo ww trzeba miec karte graficzna z pixel shaderem lub ami. Co prawda ww poszedl mi na gf 2 mx400 i P III 650 i 128 mb ramu i w niektorych momentach nie skakal ale to juz moje desperacja [beeep]ista gra. Panie ... Panowie.... Nowe popy sa wwyyyyjjjjeeeefffajjjnnneeee. A teraz jak zmodernizowalem kompa to bedzie hulalo tylko ze musze go najpierw kupic 56 dolcow australijskich tj. x 2.6 PLN . Wiec [beeep]...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to ja zacznę, bo 2x prosiłem o przemianowanie tematu.

Jak dla mnie Warrior Within jest najlepszą częścią serii jeśli chodzi o fabułę, bo jakby nie było to Sands of Time to

tylko uwolnienie piasków i dalej poznanie Farah, która powoli zaczyna cię lubić, zabiera mieczyk, ginie, cofasz czas, pokonujesz wezyra, Farah cię nie poznaje

W WW jest przynajmniej jeden zwrot akcji. Lepszy system walki, więcej opcji z czasem, BARDZIEJ MROCZNE I KRWAWE... Tylko ten etap z maską we mgle to przesada ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to klimat SoT jest bardziej bajkowy, co moim zdaniem jest bliższe oryginałowi, w który kiedyś grałem ostro i doszedłem aż do trzeciego etapu :P (i to jeszcze w czasach, gdy piractwo nie było nielegalne w Polsce :P) Ale WW też przeszedłem i bardzo mi się podobało, wielki szacunek dla twórców za odwagę i zaproponowanie kompletnie innej oprawy i klimatu, zamiast odcinania kuponów od pierwszego sukcesu. Wprawdzie więcej jest walki, a mniej kombinowania jak przebrnąć przez pomieszczenie, ale i tak jest bardzo dobrze. W TTT jeszcze nie grałem :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maską we mgle? What are you talking about?

Mnie WW bardzo przypadł do gustu i uważam go obok Chronicles of Riddick za najlepszą grę y2k5. Dlatego też z pewną dozą sceptycyzmu podchodzę do mniejszej dawki mroku w T2T. Zresztą nawet główna wersja WW została złagodzona, wystarczy spojrzeć na demo i pełną wersję. Gdy książę zostaje cięty przez wojowniczkę w demie tylko cedzi przez zęby 'bitch..!' natomiast w pełnej wersji wsadzono mu w usta coś bardziej epickiego, ale za to na pewno mniej wyrazistego :)

Najbardziej ciekaw jestem etapów z mrocznym księciem. Czy będzie to coś na podobieństwo grania Sandwraithem z WW, czy coś zupełnie nowego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja uważam, że wszystkie części są na swój sposób bajkowe, z tym, że to napewno nie są bajki na dobranoc :twisted: Jest ten klimat.

Cardinal chodzi mi o etap gdzie jestes tym Sandwraithem i chodzisz, a wszedzie mgla i prawie nic nie widac ;/ i do tego sie tnie jeszcze po zmniejszeniu detali :P

Fajnie, na dole te pily tarczowe, a ja tu sobie ide beztrosko z paroma mm zycia ^^

A SoT jaką ocenę w CDA dostało?

Dla mnie SoT to jakieś 9, WW 10 (za stalowe stringi pewnej pani :P), TT...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to klimat SoT jest bardziej bajkowy, co moim zdaniem jest bliższe oryginałowi, w który kiedyś grałem ostro i doszedłem aż do trzeciego etapu :P

Ja do...dwunastego <respekt> a konkretniej do momentu, gdzie po jednej stronie była wieeelka przepaść, a po drugiej twój cień z mieczem w ręku. Przez pare ładnych tygodni próbowaliśmy przejść ten fragment (na zmianę z ojcem), ale ni cholery nie dawało rady. A byłem już tak blisko końca gry, chlip...

Swoją drogą, pozostając przy pierwszej części: ostatnio poszukiwałem jej na rozmaitych stronach z abandonware. W końcu udało mi się ją ściągnać. Rozradowany przeszedłem pierwszy etap, po którym...wyskoczyło mi zabezpieczenie antypirackie. :shock: W dodatku najbardziej bezczelne, jakie dotąd widziałem. Cóż mi ono nakazywało? Znajdowałem się na malej planszy z ok. 20-oma eliksirami, z których każdy miał przyporządkowaną jedną literę. Miałem wypić je w taki sposób, by ułożyć losowo wybrane przez komputer słowo z instrukcji,np. strona 10, linia 7, słowo 4. Wypicie eliksiru pod niewłaściwą literą kończy się utratą 2 żyć. Po następnej nieudane próbie książę umiera i cała zabawa zaczyna się od początku pierwszego poziomu. Oczywiście po ponownym przejściu namiary na wymagane słowo ulegają zmianie...Szczena mi opadła do podłogi. Pomyślałem sobie że jakby taki system mocno usprawnić i zabezpieczyć przed możliwością usunięcia, piraci wymiękają...

A SoT jaką ocenę w CDA dostało?

9+ ,chociaż kilka numerów później (w 'setce') redakcja przyznała, że raczej należało się 10. Wiem, że przy okazji recenzji optował za tym np. Gem.

Natomiast WW dostało już tylko 8 .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyskoczyło mi zabezpieczenie antypirackie. :shock:

Heh, pamiętam to :) Z tym że moja wersja była jakoś tak fajnie scrackowana, że picie tych eliksirów nie powodowało utraty energii, przynajmniej w większości przypadków, bo czasem coś się psuło i ginąłem :P Wiele starych gier tak miało, np. pierwszy CM albo - najbardziej wkurzające - Operation: Stealth, gdzie trza było odnaleźć w instrukcji właściwy fragment obrazka i kliknąć odpowiadający mu kolor. Ból polegał na tym, że odcienie były bardzo do siebie podobne i można było się pomylić :shock:

raczej należało się 10

Też przychylam się do tej opinii :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no 10 bym może nie dał ale dla SoT 9+ i dla WW 9 (takie troszkę naciągnięte) byłyby odpowiednie- niestety WW zbytnio poszło w komerchę- inna muza, nagle książe zmienia image na bad-ass madafake, jakas lacha macha [beeep] większy nacisk na walkę zamiast an genialne i inteligentne zagadki z części pierwszej.... fajnie sie klapało te combosy, owszem ale nie tego oczekiwałem po drugim księciu- miał byc basniową i "mądra grą" a wyszedł b dobry komercyjny tytuł....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko mam nadzieję, że UbiSoft nie porzuci pomysłu i stworzy kolejną trylogię... Może jakaś alternatywna historia? Albo gra z Farah w roli głównej :):) eeehh milo by bylo :)

Brakuje takich gier na PC niestety :/ bo czym jest Enter the Plastix albo PatCH of Neo? ;)

A tak wogóle grał ktoś w Prince of Persia 3D? W CDA kiedyś dali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadamy o T2T! :twisted: Bo gram ;]

The Two thrones jest bardzo grywalne ale i bardzo łatwe (no moze poza ostatnim bossem
Nieprawda, ostatni boss nie jest taki trudny... Już gorzej było z parką przedostatnich.

Powiedzmy to tak: T2T to bigger, better, faster, stronger WW, tylko z mniej mrocznym klimatem i zmniejszonym poziomem trudności. O ile niektóre lokacje w WW dawały w kość (jak chociażby sławetny poziom w przystani z masztami statków i późniejszych cudach na walących się kładkach albo ucieczki przed Dahaką... nie pomagało to, że to była moja pierwsza odsłona PoP :P ), o tyle T2T jest łatwe, proste... lecz wciąż przyjemne. Mniej tu walki, a całość jest bardziej zrównoważona pod względem bitka/zręczność/kombinowanie.

No i jest jeszcze coś... ostatni poziom, który dał mi ogromną satysfakcję i będący doskonałym zwieńczeniem. Zresztą sama fabuła też jest poprowadzona ciekawie i więcej jej aniżeli w stosunkowo ubogim pod tym względem WW. Jak dla mnie the two thumbs (up!) :wink: No i te speed kille... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crd-> fabula w t2t jest bardziej przejrzysta, prosta, co nie znaczy ze zla. Masz racje, jest dobrze poprowadzona. Co do fabuly WW to jest ona pogmatwana i czasami nie wiadomo o co tak wlasciwie trzeba zrobic( szczegolnie jak sie gra pierwszy raz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crd-> fabula w t2t jest bardziej przejrzysta, prosta, co nie znaczy ze zla. Masz racje, jest dobrze poprowadzona. Co do fabuly WW to jest ona pogmatwana i czasami nie wiadomo o co tak wlasciwie trzeba zrobic( szczegolnie jak sie gra pierwszy raz).

Dziwne ja wszystko zrozumialem :)

Cardinal, ale przyznasz, ze gra jest zdecydowanie za krotka :/ Ani sie nie obejrzalem a sie skonczyla :( No i ostatnia czesc walki z wezyrem... ehh...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W WW nie tyle była pogmatwana, co często w ogóle nie wiedziałeś do czego akurat dążysz. W T2T przynajmniej cele są jasno wyznaczone... tzn. posiądź dziewczynę, zdobądź tron (albo odwrotnie, whatever ;] ), zabij wezyra - to akurat nie stanowi problemu, ale przeciwnie niż w WW nie idziesz praktycznie na oślep.

Cardinal, ale przyznasz, ze gra jest zdecydowanie za krotka
Czy ja wiem... Nie jest jakoś zauważalnie krótsza od WW i mnie zadowoliła. Na dłuższą metę to całe skakanie byłoby nużące. :)
No i ostatnia czesc walki z wezyrem... ehh...
A mi się podobało :) Wreszcie coś nowego w sprawie bossów, no i dobrze oddaje zmianę T2T w stosunku do WW, gdyż nie jest już tak bardzo nastawione na walkę.

I szkoda, że nie było więcej etapów z rydwanami... spodobały mi się.

Aha, jeszcze jedno - czy i wy macie wrażenie, że postacie z filmów a z gry i cutscenek to zupełnie różne osoby? :|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I szkoda, że nie było więcej etapów z rydwanami... spodobały mi się.

No etapy z rydwanami są zafajniaste.

Aha, jeszcze jedno - czy i wy macie wrażenie, że postacie z filmów a z gry i cutscenek to zupełnie różne osoby? :|

Dokładnie.Zauważyłem także sporo niedoróbek graficznych w filmikach np:Farah ma zrośnięte palce,nagle znika jej warkocz,na księciuniu widać piksele itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...