Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Sztuki walki

Polecane posty

Sun Tzu kiedys powiedzial ze z kazdego mozna zrobic wojownika. Uslyszal to cesarz i kazal to sobie udowodnic, oddajac do dyspozycji filozofa kilkanascie swoich kurtyzan i kazal z nich zrobic oddzial wojska. Sun Tzu wzial sie do pracy, a baby jak to baby olewaly kazda komende i samego filozofa. Ten ze stoickim spokojem kazal obciac najbardziej opieszalej glowe. Krew jeszcze nie wyschla, a kurtyzany byly tak zdyscyplinowane jak elitarna gwardia palacowa. Grunt to motywacja.

Jest tam sporo o taktyce, ale takze o filozoficznych i duchowych aspektach wojny. Polecam jeszcze "Ksiegę Pieciu Kregów - Gorin No Sho" Miyamoto Musashiego ta dopiero wymiata.

Co na treningi mowia towarzyszki zycia? Nawet gdyby mialy cos przeciw to kogo to obchodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt kobita nie ma nic do gadania a jak cos powie to ushiro mawashi geri :D <żart> nie wolno bic kobitek i apel do nich zeby nie prubowaly czegos w stylu "ja albo treningi" bo w 90% sie zawioda hehehe

Bylo zycie towarzyskie a co ze szkolnym - nie mowie o qmplach tylko o naumiałach :) , moi nauczyciele (poza wf) nie sa zbyt zadowoleni hehe zwlaszcza jak przychodze ze sladami :) np.czasem ale rzadko podbite oko czy (to czesto) zdarta skora na kostkach i takie fajne slady. A baba od polaka to mowila mi zebym przestal cwiczyc bo zem nie romantyk i wogule i pozdro dla pani J. bo git babka :)

A jak u was ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Ja nie wtykam nosa w sprawy moich 'edukatorow', a oni w moje. A jak ktorys z nich zlamie te zasade.... Wtedy mowie, ze bylem na ulicy i ze bilem sie z 3x, 4x ludzmi, ktorzy mieli bron. Ubarwiam w ten sposob, ze wychodze na morderce. Daja mi potem spokoj :twisted: :lol: Bo tak naprawde miluje pokoj :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądał ktoś z was w środę o 19 na Discovery walki wschodu? Wyleciało mi ze łba i teraz chodzę wkurzony, że przegapiłem. :

BTW wiecie czy w łódzkim są jakieś szkoły aikido?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cry: Normalnie sie potne :cry: czailem sie na ten program caly tydzien i tu przyjechal kuzyn :evil: :evil: ushiro mawashi geri dla niego :evil: i mi zawracal <cenzura> i nie ogladnolem - nie wiecie czy nie bedzie jakiejs powtorki ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak mam troche zdanie czastkowych takie ze sluzy wyciaganiu kasy bo badz co badz jedno pelne kyyu = 3 egzaminy = 3 razy wiecej kasy

Logika :) A dzieciaki u nas moglyby spokojnie zdawac na pelne bo w sumie jak ktos z malych zdaje powiedzmy na 6.1 to zdaje razem z tymi co zdają na pelne 6 bo maja powyzej 14 lat i zdaja to samo :) normalne inaczej ale niestety wszystko opiera sie w tych czasach na $$$

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sun Tsu
Sun Tzu kiedys powiedzial ze z kazdego mozna zrobic wojownika. Uslyszal to cesarz i kazal to sobie udowodnic, oddajac do dyspozycji filozofa kilkanascie swoich kurtyzan i kazal z nich zrobic oddzial wojska. Sun Tzu wzial sie do pracy, a baby jak to baby olewaly kazda komende i samego filozofa. Ten ze stoickim spokojem kazal obciac najbardziej opieszalej glowe. Krew jeszcze nie wyschla, a kurtyzany byly tak zdyscyplinowane jak elitarna gwardia palacowa. Grunt to motywacja.

Kazał ściąć wszystkie, ale władca (nie cesarz- w epoce walczących królestw nie było cesarzy) przebłagał go i rzeczywiście ściął tylko panie dowodzące. Ale to szczegół :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Randori

UWAGA !!

IFORMACJA DLA KYOKSUHIN-kowcow

Ktos z Was kiedys mnie prosil ze jakbym mial jakies info o zawodach to zebym pisal - wiec wiem :) Za dwa miesiace czyli w kwietniu zawody w Zdunskiej Woli , a co do zawodow o ktorych wiem ze beda a nie znam daty to Mistrzostwa Polski w Katowicach i Mistrzostwa Polski Południowej CHYBA (nie wiem) w Tarnowie

Wiec pora sie szykowac :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Khalis

Randori - to ja pytalem, dzieki za info :D A co do Mistrzostw Polski Poludniowej w Tarnowie... Odbyly sie 8 marca...tamtego roku! :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DoomHell

Stopnie cząstkowe śa dla mnie co najmniej dziwne. U nas bez względu na wiek zdaje się tylko na pełne stopnie. Egzaminy są o wiele rzadsze - sensei nie dopuszcza do egzaminów nikogo, którego umiejętności nie spełniały wymogów egzaminacyjnych...

Z resztą czy na ulicy ktoś się będzie pytał o kolor pasa? :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DoomHell

Shotokan :) Na kyoku pochodziłem 2 tygodnie, ale się wypisałem bo mi klimat nie odpowiadał... a dokładnie to sensei... ale co tam, teraz chodze na shotokan i bynajmniej nie zamierzam sie wypisywać :P

Aha i małe pytanko... zna ktoś może jakąś stronkę ze sfilmowanymi kata? Przydałoby się czasem... w końcu nie zawsze jest się w stanie zapamiętać wszystkie techniki po jednym treningu :) Najbardziej zależy mi na hejanach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Randori

Na mojej www sa kata le z kyokushin - jesli chcesz to wejdz i sciagnij sa chyba w dziale download :) - co Ci doklanie nie odpowiadalo w kyoku - i jaki byl ten sensei ??

www.monument.republika.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DoomHell

Cóż... sensei za złe wykonanie techniki lekko mówiąc lał... a najbardziej to mnie dobiła rozgrzewka... koszykówka bez zasad... pierwszego już po dwóch minutach wynosić musieli...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Randori

Masakra :/ w takim razie ja bym tego nie nazwal kyokushin - a nie wiesz co to za pseudo sensei jest senseiem :) Sorki ze tak pytam ale to masakra i sie wkurzylem i mnie ciekawi naprawde co to niby jest :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Khalis

Ojejku, to na karate bija...? To ja sie chyba wypisuje :twisted:

Bez przesady... Nie wierze, ze jest az tak tragicznie...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DoomHell

Było, panie było :P Wypisałem się i teraz na shotokanie wszystko jest ok...

Są ludzie którzy wogóle nie powinni naczuać... Takich to do egzaminów na dan dopuszczać się nie powinno nawet... Ale co poradzisz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Randori

No niestety sa tacy "nietego" ludzie ktorzy wogule nie umieja przekazac posiadanej wiedzy na innych. Ale caly czas mi sie nasuwa pytanie DoomHell ile osob u was chodzi jeszcze na kyoka ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DoomHell

Szczerze ci powiem, że nie wiem :( Przestałem się interesować... Ale ktoś musi chodzić bo szkoła dalej istnieje :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Randori

No ja w sumie sobie przypomnialem o takim jednym tez :) nie powiem gdzie zeby nie bylo ze cos tam :) ale np.zdawki robil bo mu sie silnik zepsul w samochodzie i potrzebowal $$$$ - wcale sie z tym nie krył :) , a za miesiac treningow zyczyl sobie 100 zł - ale coz tak bywa :) i z tego co wiem duuuuuzo osob zrezygnowalo i spuscil cos z ceny :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...