Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Sztuki walki

Polecane posty

Gość kilerkuba182

Odpowiadam na pytanie ktore zadal Pan_Feanor a mianowicie:

Ja sie sam naklonilem bo kiedys trenowalem SHOTOKAN KARATE ale trener rozwiazal sekcje bo... znalazl prace we francji. A teraz trenuj Taekwon-do i na poczatku wymiekalem bo na karate to sobie troche pocwiczylismy a potem jakies kopniecia i uderzenia a na Taekwon-do... na poczatku wymieklem nawet opuscilem dwa treningi i poszedlem jeszcze raz ale wtedy to tak mi sie spodobalo ze juz sie wtorku i piatku (bo wtedy mam trening) doczekac nie moge. Nawet nie zniechecilo mnie to ze na pierwszym sparingu walczylem z gosicem ktory dwa lata trenowal a ja dwa tygodnie i ni dostalem troche nawet dos mocno mi sie zaznaczyl na oku ale to bylo [beeep]iste :) moze czasem taka przerwa sie przydaje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DoomHell
Widze zę prym wiodą wshodnie sztuki walki...... powiedzcie mi co was skłoniło akrurat do wyboru waszej szkoły walki ?

Ja z kolei na shotokan zapisałem się z powodu nadmiaru wolnego czasu... zawsze mnie SW interesowały więc pomyślałem, że co mi szkodzi :) A po 2 tygodniach tak w to wdepnąłem, że nie wiem, czy kiedys z tego wyjdę :) Ale narazie mam 10 dni rehabilitacji mam nadzieję że do egzaminu staw będzie jak nowy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Randori

OSU !!!! ;]

Sorki ze mnie tu nie bylo - niestety kilka przypadkowych sytuacji sprawilo ze nie bylem w stanie pojawic sie wczesniej. Co do tego programu "walka na smierc" czy jakos tak to ja go widzialem "pstrykajac po kanałach" i widzac co to babsko wyprawia wylaczylem telewizor, nadal bym nazwe dla tego programu "walka na smiech"

Do starych tematow nie wracam bo widze ze nie sa aktualne wiec nie warto chyba rozgrzebywac smieci ;]

I widze ze piszecie dlaczego zaczeliscie cwiczyc i widze ze nie jestem orginalny mianowicie zaczalem bo nie mialem co ze soba zrobic a i podobalo mi sie zawsze jak to kiedys myslalem "machanie nogami" i jakies uderzenia, szedłem z qmplem ulica i taki tekst "ty zapiszmy sie na cos" a ja "ok" no i patrzymy a tu plakat z klubu kyuokushin no smigamy i jeden trening wystarczyl - zarazilem sie na zawsze bo nie jest to uleczalne. Qmpel odpadł ze wzgledu na lenistwo ale ja :D hehe zostałem

To tyle i OSU !!!!!!!!

p.s. :) lece na trening :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze mną było inaczej. od kilku łądnych lat chciałem się zaciagnać do jakiegoś bractwa rycerskiego ale nic niepotrafiłem znaleźć w okolicy a perspektywa machania ciężkimi metalowymi mieczami zawsze mnie radowała. pewnego razu włonczyłem net.. znalazłedm jakieś prestiżowe bractwo w mojej okolicy i się zaciągłem :D..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz,wrocilem z treningu Muai Tai (chyba tak sie to pisze :D) i musze przyznac ze bardzo ciekawa sztuka walki.Raczej dosc bezposrednia i wymagajaca duzo sily ( 100-200 pompek na jednym 2 godzinnym treningu),ale wlasnie o to mi chodzilo.Glownie oparta jest na kopach ,chociaz sierpy i inne proste tez sa :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mastersiara

hmm martial arty... ? prawdopodobnie od nowego roku szkolnego zaczne trenowac kendo - walka na bambusowe miecze [shinai] .. albo cos z bronią .. nunchako albo bo ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to polecam bokeny bo po bo bedziesz miał ciągle siwe dłonie i ręce :D..... sam czasem walcze kijem.... do puki nie osiągniesz pewniej biegłości (której ja nieosiągłem) robisz sobie krzywde...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrOund_Z3R0

Heh, ja trenuje TaeKwon-Do. Gdy zastanawialem sie co trenowac najmodniejsze bylo Karate... poszedlem sobie na jeden trening i to byla lipa jakich malo... Wiec poszedlem na TeaKwon-Do - to jest to :) Mozliwe, ze po prostu trafilem do lipnej sekcji karate - nie wiem...

W kazdym razie jesli ktos chce sie zapisac na sztuke walki - TaeKwon-Do ROX :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe :] no i zalezy od ktorego karate : tradycyjne , shotokan , kyokushin , tsunami <hahaha>

Wiec tak od razu napisze ze tsunami nic nie pokona :] Dobre bo Polskie :]

A od reszty to tak jak napisano juz nogi :] w karate uzywa sie rąk a w kyokushince ktora ja cwicze to i duuzo rekami. Poza tym z tego co wiem to na Kyoku sa "mocniejsze" rozgrzewki i to jest "twardy" styl a na teakwon-do jest (chyba - wiem tylko po sekcji na ktora chodzil qmpel) lżej ale tez nie ze jest lekko - nigdzie nie ma łatwo :]

OSU !! :] Pora na trening :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm newet mnei tekłodo zaciekawiło :D i to w kontekście rycerstwa.... niema to jak w zwarciu na miecze wymieżyć celnego i śilego kopniaka z płytowego rtzewika :D..... chyba koszukam tekwondowej sekcji ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TakeWonDo to walka nogami z naciskiem na skoki ,chociaz sa tez ciosy rekoma(moze zalezy od odlamu,ale widzialem gdzies w tv jak koles walil rekoma).Hworang walczyl HworangDo (stad jego imie chyba),a nie Taekwondo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh :( mam wiadomosc :]

kolo 24 chyba kwietnia zawody w sandomierzu - dla juniorow czyli do 18 nie mowiac o kata jest (pseudo)kumite czyli nie ma mocnych uderzen,nie ma ubrotowych,nie ma opadajacych (a soto i uchi keage tez chca uznac za opadajace) walka na punkty i ogolnie kretynizm :]

Potem Siedlce chyba 7 maj - i ofkors nie pojawie sie (dziekujmy organizatorom - w tych dniach to ja pisze testy gimnazjalne i oczyyyyyyyyyyyywiscie ze pojade zamiast pisac testy :) ) ale w sumie sie ciesze ze sie nie pojawie bo nie ma nic :] mianowicie niema :

nic z obrotu

nic opadajacego w tym nie ma soto i uchi keage

nie ma low kickow

są ;] kaski o ochraniacze

są punktowane walki

nie mozna bic mocno bo odejmuja pkt.

praktycznie lepiej nie dotykac przeciwnika :)

A i jeszcze raz WIELKIE podziekowania dla WSPANIAŁYCH i INTELIGĘĘĘTNYCH organizatorow ktorzy wpadli na pomysl zrobienia sobie zawodow zaraz po testach albo nawet w czasie testow :] - inteligentni ludzie by pomysleli ze duuuzo osobv w tym ja nie uczylo sie 3 lata :] w gim. i tera pasuje troszke nadrobic straty.

OSU !!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DoomHell

W Zielonej Górze 23-25.04 jest zgrupowanie karate - prowadzi sensei Negebauer (4 DAN). Tyle że po egzaminach na kyu 24.04 jest turniej karate - kata, kumite i fukugo (kategorie wiekowe - do 15 i powyżej). Kumite bez ograniczeń, walka na punkty, (prawie) wszystkie ciosy dozwolone :) Nie wolno tylko bić po jajach - reszta technik bez ograniczeń, chociaż ty Randori jako kyoku-man możesz mieć małe problemy z jodanem ale co tam :) Zapraszam wszystkich chętnych ja osobiście nie wiem czy wystartuję, zależy czy będę miał staw skokowy sprawny... W każdym razie w kata startuję, a co do kumite się zobaczy...

I nie martw się Randori, też mam ten sam problem z testami ;)

OSU!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trenuje taekwondo i jest bardzo fajnie :P. W kazdym razie ostatnio walczylem na treningu z najlepszym (przy okazji najwiekszym :D) kolesiem z grupy (dodam, ze grupa poczatkujacych). Tak mnie obil, ze potem mi sie do konca dnia w glowie krecilo :). Normalnie ze mnie worek treningowy zrobil. Ale coz, trzeba bylo wstac i walczyc dalej :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dał Ci Lis ::)

Hwoarang walczył przy pomocy Taekwondo ::), Hwarangdo to zupełnie coś innego ::). Natomiast jego imię pochodzi od nazwy specjalnej koreańskiej elitarnej jednostki wojskowej (już dawno nieistniejącej i co ciekawe złożonej z samych nastolatków) nazywanej Hwarang, która korzystała z systemu walki Hwarangdo (od nazwy tej jednostki).

Hwarang to także nazwa 8 układu formalnego w Taekwondo ITF. ::)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh no nie ma innego wyjscia jak przestac sie martwic :] , ale o ile ograniczenia w kumite do 18 lat to sqmam bo dzieci to dzieci a dla nich chyba tez bedzie jakas kategoria to naprawde ten kto wpadł na pomysł daty tej imprezy to za przeproszeniem kr**yn i po***any człowiek :evil: , czy nie mam racji ??

Np. ja nie bede mial mozliwosci wziasc sobie posiedziec z 2 h dziennie na silowni i isc potem pobiegac czy cos i jeszcze trening bo co, bo szkoła :( a napewno nie pojade na "sucho" bez zadnego przygotowania bo nie mam zadnych szans (i tak nie mam bo ja nie umiem :) walczyc bez takich technik jak soto keage czy kakato :] :twisted: ) ale mowi sie trudno jeszcze bedzie wiele innych imprez a szkoła to teraz podstawa bo nie chce isc do zawodowki tylko do liceum :) a jak juz sie dostane to poćwicze.

A i jeszcze jedno chcialoby sie wam powiedzmy po testach 5 i 6 czy 6 i 7 jechac 7 maja rano (jesliby sie wyrobic w ogóle z testami) cały dzien na zawody , bez przygotowania i to zaloze sie ze po zawalonych kilku(nastu) nocach nauki ??

Podsumuje tak debilizm się szerzy :evil:

OSU !!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przygoda ze sztuką walki "dżudo" rozpoczęła się 4lata temu. Z kolegą chcieliśmy iść na kungfu, lecz nie było miejscsa, więc wybraliśmy dżudo. Po roku zdałem na biały pas, a za 2 tygodnie na żółty. Teraz zaczęły się zawody na których wypadałem fatalnie. Jednak po następnych 2 latach zdałem na pomarańczowy pasek. Niestety mój ulubiony trener odszedł, a to był na serio fajny gość, gaduła :( . Następnie przeniosłem się do innego klubu, który mi się nie spodobał i zrezygnowałem ostatecznie.:( Do dziś minęło pół roku. :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Randori nie tylko w tej dziedzinie sportu tak jest. w turnieju rycerskim bez płyty pełnego chełmu stępinoej broni nie wejdziesz do walki, niewolno używac sztychów, celować po głowie, udeżac tarczą, udeżać głownią, walić obuchem broni, niewolno wysoko kopać, czasem niewolno kopac, bez rozbiegów.... bez płytowwych rękawic ani rusz...czyli najlepiej delikatnie szurać po przeciwniku swoim mieczem.......

Oczywiście są też ciekawsze turnieje tak zwane nieoficjale, ale i tak wszyscy je uznają gdzie duża część powyższych regół jest negowana, notabene na nich jest przeważnie krwawo i zdaża się troszkę wypadków w stylu "bla bla bla odcieło mi 2 palce, leccie po nici.."....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kilerkuba182

chlera ale zbieg okolicznosci my z kumplami z sekcji zrobilismy sobie turniej i co...

WYPADAM NA ZAWSZE noge tak potrzaskalem ze juz nie bede mogl trenowac :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co sie dokladnie stalo ?? , jak to sie stało ?? Co mowili lekarze ?? Opisz wszystko dokładnie !! masakra :cry: wspolczuje - wiem tylko co to tydzien bez treningow a cale zycie :( to pieklo !! ale musi byc jakies rozwiazanie !!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz,dzisiaj wpadl na trening przyjemniaczek z kickboxingu (tj. teraz trenuje muai tai ale wczesniej kick boxing).Coz,balem sie trzymac tarcze i te lapki bo jak zobaczylem jak nawalal w ten 100kilowy worek to mi galy wyszly na wierzch :).Wie ktos moze w jaki sposob odbywaja sie sparingi ?Miedzy sekcjami czy miedzy czlonkami jednej sekcji ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DoomHell

Ja już drugi tydzień bez treningu jestem i mnie normalnie krew zalewa gdy siedze na rehabilitacji, a w tym czasie mógłbym ćwiczyć... Po prostu już nie wyrabiam z bezczynności... A ZA 3 TYGODNIE EGZAMIN NA 7 QYU! :( :( :(

Po egzaminie na dodatek mam turniej i nie wiem jak ja będę kata robił z tą moją nogą :( Do kumite of coz nawet nie podchodzę bo to by się mogło źle skończyć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...