Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

URGON

Dysk SSD do użytkowanego komputera

Polecane posty

Cześć, potrzebuję porady w sprawie kupna dysku SSD do komputera, z którego korzystam. PC wygląda tak:
- Intel Core i5-4590,
- ASRock B85 Pro4,
- GeForce GTX 1060,
- 16GB RAM,
- Zasilacz 600W,
- HDD WD 500GB,
Nie mam określonego budżetu, ale za to interesowałyby mnie najciekawsze opcje ze 128GB i 256GB. Dysk raczej pod system i niewiele więcej, może jakaś gra od czasu do czasu. Zakupu prawdopodobnie dokonam na miejscu w Komputroniku, ale linki z morele.net są jak najbardziej mile widziane.  Co polecacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że jednym z najbardziej opłacalnych będzie Crucial MX500. 

Również niezłym wyborem byłby GoodRam Iridium Pro (czarny z białym napisem, nie z czerwonym logo, czy czymkolwiek to jest). 

Jeżeli natomiast chciałbyś mieć troszkę pojemniejszy, kosztem gwarancji, to Crucial MX300 też jest ok. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten miałem na myśli.

Wydaje mi się, że ciężko znaleźć lepszy w tej cenie. 

edit.
Hmm, nawet nie wiedziałem, że Goodram wypuścił kopię Iridium Pro z inną naklejką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wezmę, bo sporo dobrego przeczytałem i w sumie dysk mi odpowiada, a u siebie w komputroniku mam go jeszcze 10 PLN taniej. Jeśli nikt nie napisze jeszcze jakiejś ciekawej opcji do rozpatrzenia, to sprawa będzie zamknięta. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od pewnego czasu i Cruciala MX300 (poprzednik MX500) i Goodrama Iridium Pro (1gen) i oba śmigają. Tylko Crucial ma większą pojemność, jest trochę szybszy i trochę tańszy. Także nie widzę sensu w braniu Iridium Pro. A kości MLC nie są żadnym argumentem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...