Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Adrianun

Upgrade komputera stacjonarnego do gier

Polecane posty

Witam, potrzebuję pomocy w upgradzie komputera stacjonarnego do gier. Obecna specyfikacja będzie miała już blisko 3 lata, więc najwyższy czas na jakieś zmiany. :)

Ogólnie na razie myślałem jedynie o wymianie karty graficznej na lepszą (coś z GF 1070/1070Ti), ale nie wiem jak to się będzie miało do współpracy z obecnym procesorem, czy nie trzeba będzie zmienić zasilacza na lepszy, obudowy na większą i tak dalej... Dlatego liczę na wasze sugestie i pomysły w tym temacie. Jestem oczywiście otwarty na wszelkie propozycje, również te wiążące się z wymianą większości podzespołów. Progu cenowego nie wyznaczam, jako że trochę mam odłożone i ma to nieco mniejsze znaczenie (ale oczywiście w granicach rozsądku ;) ).

Poniżej podaję specyfikacje obecnego komputera:

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 960 Windforce 2X 4GB GDDR5 (128 bit) 2x DVI, HDMI, 3x DP (GV-N960WF2OC-4GD)

Procesor Intel CORE i5-4460, 3.2GHz, 6MB, BOX (BX80646I54460)

Zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W (VL1-500)

Płyta główna Gigabyte GA-B85M-D3H

Pamięć Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)

Dysk Seagate 1TB 3,5" SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)

Napęd LG DVD-RW GH24NSC0 (GH24NSC0.AUAA10B)

Obudowa Zalman Z3 PLUS (Z3PLUS)

Dodam jeszcze, że obecny monitor to monitor Full HD AOC i2369Vm i nie zamierzam na razie kupować nowego :) 

 
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przekopiuje z innego wątku. Co do karty, warto dopłacić do 1080, zamiast kupować 1070, bo cenowo nie różnią się znacząco: https://www.x-kom.pl/p/402516-karta-graficzna-nvidia-inno3d-geforce-gtx-1080-twin-x2-8gb-gddr5x.html

inna sprawa, to możliwy bottleneck przy tym procesorze i ramie ddr3. Tzn zależy na czym ci zależy. Ja kupując taką kartę, chciałbym grać na najwyższych detalach, a tutaj nie będzie możliwości przez procesor (i moim zdaniem za słaby/mały ram).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...