Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Matison

Wentylator do obudowy 120mm

Polecane posty

Witam

 

Jako że po zmianie sprzętu planuję lekki upgrade wyglądu PC potrzebuję rady który model wentylatorów wybrać chodzi mi głównie o podświetlenie i stosunek wydajność/kultura pracy.

Może ktoś posiada lub posiadał wentylatory które mam na oku i może się podzielić opinią bo jednak ciężko o nich coś znaleźć:

 

1)  CoolerMaster MasterFan 120R

+ Wydajność (59CFM)

+ Podświetlenie RGB

+ Regulacja PWM

+/- Łożysko Rifle

- Głośność (31dBA)/2000 RPM)

W tym modelu właśnie mnie martwi czy nie będzie za głośny. Niby ma tą regulację i nie będzie na pewno działał na max obrotach ale jednak czy nie będzie za głośno.

 

2) Cougar CF-D12HB

+ Wydajność (64CFM)

+ Podświetlenie jednokolorowe

+ Głośność (17dBA/1200 RPM)

+/- Łożysko HB

- Brak regulacji PWM

- Trudna dostępność

 

Na razie w obudowie mam najgłośniejszy wentylator który wg. spec ma 21dBA i jest to Revoltec.

Obudowa do której mają być zamontowane wentylatory do Modecom Oberon Pro z oknem a miejsce montażu to przód obudowy.

 

Ewentualnie może macie jakieś propozycję do ceny 60zł/szt. głównie chodzi mi by były wydajne, ciche i miały podświetlenie zielone, czerwone lub RGB jest tego sporo i już głowa boli od tego a opinii o większości brak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA w swojej obudowie posiadam taki wentylator: http://www.thermaltake.com/Case_Fan/Case_Fan_/Thunderblade/C_00001472/Thunderblade_120mm_LED_Basic_Fan/design.htm
Mam go już ładnych parę lat i działa tak jak na początku. :)
Na chłodzeniu procesora natomiast mam taki wentylator z białym podświetleniem i też nie mogę na niego narzekać.
https://www.corsair.com/us/en/LED-Color/Fan-Size/Package-Quantity/ml-pro-led-config/p/CO-9050041-WW

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...