Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ShadowSharx

Komputer od jakiegoś czasu zacina się

Polecane posty

Witam.

Wiem, że tego typu tematów na necie jest wiele ale albo są przestarzałe, albo sposoby na rozwiązanie problemu nie dają żadnych lub znikome efekty. Pomyślałem, że potrzebuje indywidualnej pomocy... Komputer ot tak z dnia na dzień zaczął przycinać. Na początku starałem się to ignorować ale moja cierpliwość się wyczerpała, kiedy po kliknięciu na okno w przeglądarce nie odpowiadało. W grach jest troszku lepiej ale i tak takowe "zwiesiny" występują. Często także mam "lagi systemu". Czasami dłużej się ładują okna systemowe lub gdy chcę usunąć jakiś skrót który waży 2 KB to trwa to nawet z minutę. Próbowałem kilku metod (tyle na chwilę obecną pamiętam) :

  1. Sprawdzałem temperaturę procesora... jest w normie przeważnie chwieje się gdzieś od 25 do 35 stopni.
  2. Powyłączałem zbędne programy przy uruchamianiu się systemu w msconfig. Zostawiłem jedynie antywirusa.
  3. Przeskanowałem komputer programami: AdwCleaner 7100, Malwarebytes Anti Malware, Eset NOD32 oraz Windows Defender
  4. Pousuwałem trochę zbędnych plików (i tak mam jeszcze dużo wolnego miejsca na dysku)
  5. Komponenty komputera dokładnie wyczyściłem

Moje specyfikacje komputera:

Procesor: Intel Core 2 Duo

Karta graficzna: Ati Radeon HD Series 5450

Zainstalowana pamięć RAM: 8 GB (na 4 kościach)

Dodam jeszcze od siebie, że komputer jest "prawie" nowy. Kupiłem go na początku roku. Do tej pory wszystko śmigało ideolo.

W każdym razie prosiłbym o pomoc i dziękuję za jakikolwiek wkład w rozwiązanie mojego problemu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoorko dzięki za porady ale problem nadal nie został rozwiązany. HD Tune wykazuje, że wszystko jest OK. CCleaner poczyścił mi trochę miejsca oraz pliki tymczasowe. Jest jedna rzecz. HD Tune podczas Error Scan wykazał kilka błędów. Nie wiem co mam z tym zrobić. W każdym razie czekam dalej na porady.

Dorzucam kilka screenów

 

HDTune_Error_Scan_WDC_WD2500AAKX-753CA1.png

HDTune_Health_WDC_WD2500AAKX-753CA1.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO dysk pada (tylko uprzedzam, że jestem laikiem jeśli chodzi o analizę sprawności dysków). I tak on jak i cały komputer nie mają nic wspólnego z nowością. 

Jeszcze w HDTune benchmarki em możesz sobie sprawdzić wydajność dysku. Podejrzewam, że wyniki będą słabe (o ile benchmark pozytywnie zakończy pracę), co wyjaśni przyciski i spowolnienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten dysk po prostu ma się ku śmierci i ja bym na Twoim miejscu po prostu jak najszybciej zgrał najważniejsze dane i kupił nowy dysk. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dopadło go zużycie. Ponad 38 tysięcy przepracowanych godzin, oznacza, że ma sporo ponad 5 lat (chyba że chodził niemal 24/7). A jeśli chodzi o te realokowane i bad sektory, to wydaje mi się, że realokowane, to uszkodzone zastąpione zapasowymi, a uszkodzone sektory w error scanie, to te których zastąpić się nie da i to przez nie dysk ma "zaciachy".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...