Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Problematyczny

Router z USB

Polecane posty

Witam,

Wymieniam stary router na coś szybszego, więc pomyślałem że może od razu poszukam czegoś z USB - zamiast latać z dyskiem zewnętrznym, zrobić sobie dysk sieciowy.

Zastanawiałem się nad ASUS RT-N18U ( podobno duża moc, co prawda sieć tylko 2,4 GHz, ale z 5 GHz i tak nie korzystałem, a za to ma USB 3.0 ) lub ASUS RT-AC1200G+.

Jakieś inne modele godne polecenia w tym przedziale? I czy faktycznie różnica między połączeniem dysku przez port USB 2 a 3 będzie miała wielkie znaczenie?

  1. ok. 300 zł
  2. Osiedlowy dostawca
  3. 100 Mb/s
  4. Cudów brak - sam router, jeden komp po kablu, laptop przez Wi-Fi
  5. 2 komputery, okazjonalnie telefony, w przyszłości TV
  6.  - 
  7. Brak
  8. Słabo się na tym znam, nie wiem czy to nie jest teraz już standardem, ale wypadałoby żeby miał certyfikat (?) DLNA, żeby spokojnie mógł ogarniać filmy przez dysk-router-TV.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Osobiście posiadam ASUS RT-AC52U (na morele za 200zł) ma USB 2.0 i po nim podłączony dysk 2TB WD Elements. Ma sieć 2,4GHz i 5GHz, lecz ja nie używam WiFi w ogóle, u mnie obecnie robi tylko i wyłącznie jako AP, przynajmniej dopóki nie rozwiążę problemu ze switchem, bo w przyszłości planuję zakupić NASa.

Kupiłem go tylko i wyłącznie ze względu na USB i możliwość zrobienia media servera. Jak mam podłączony TV po kablu, to spokojnie odpala filmy z dysku w 4k, więc wg. mnie nie ma sensu dopłacać do USB 3.0. 
Działa również jako FTP i ma Download Mastera, ale mi się nie udało tego uruchomić, a nie miałem czasu by się tematem zając bardziej. Tak samo jak i transfer z komputera, na dysk, jest bardzo niski (około 2MB/s), ale tym również nie miałem czasu się zająć. Myślę,  że to kwestia jakiegoś ustawienia w routerze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...