Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Madpeach

Komputer do gier, 5-5,5tys.

Polecane posty

  • Budżet na komputer: 5 - 5,5tys.
  • Części do kupienia: cała puszka
  • Czy wliczyć system w cenę: tak
  • Zastosowanie komputera: gry, dużo grania
  • Preferowany sklep: morele/xkom
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): brak
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: nie
  • Termin zakupu komputera: przyszły tydzień, góra do dwóch tygodni
  • Dodatkowe uwagi: jako, że posiadam tylko laptopa, przyda sie również jakiś monitor, kupno najlepiej z możliwością rat

Grane bedzie przede wszystkim w WoWa, Pubg, PoE, CS. Potrzebuje czegos, co wytrzyma granie po 10h. Z tego co sie orientuje, to w tej cenie nie dostane wiecej niż i5+1060, nie? Zalezy mi tez na większym ssd. No i tak jak wspomniałem, Windows+monitorek tez potrzebuje. Z góry dzieki za propozycje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bomba, podoba mi sie. Dzieki wielkie - ale - pytania i tak mam.
1. 8gb ramu - nie jest za malo? Jesli to kwestia dolozenia 2/3 stow - lepiej dokupic i zrobic 16?
2. Monitor - nie ukrywam, ze wyglada super - na specyfikacji sie nie znam - wiec tylko krotko - warty jest tej ceny dla gracza?
3. Jesli juz mialbym 'zaszalec' i dolozyc do tego jeszcze zamiast 120 dysku, 250+gb ssd - to ktory polecasz?  taki sam tylko wiekszy czy cos innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziekuje za propozycje. Nie lubie planowac kupna komputera, bo kazda nastepna przejzana przeze mnie strona rodzi nowe pytania i problemy. 
Tak wiec, zlozylem cos na morelach, mniej wiecej wg. tego co tu mi zaproponowano.
https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=321360

wyglada to jak powyzej.
I teraz pytania, jesli ktos bylby w stanie na nie odpowiedziec.
1. Czy kosci pamieci 2x8 sa lepsze niz jeden modul 16gb? i czy wpasuja sie w plyte glowna?
2. Czy taki zasilacz wystarczy?
3. Puszka pomiesci to wszystko bez problemu?
4. Wszedzie polecaja wlasnie 1070 od Palita, wszystko okej - tylko teraz - roznica miedzy 1070 a 1070ti od palita to 100zl (na morelach, w xkomie wydaje mi sie, ze te karty sa tansze) - pytanie nastepujace - warto doplacic czy to bedzie juz overkill dla gier wymienionych na poczatku? i czy wtedy trzeba cos ew. zmienic w karcie/zasilaczu?
5. Monitor - nie wiem dlaczego, wiekszosc znajomych mi odradza matryce VA (nie, nie podali rozsadnego wytlumaczenia, oprocz ceny) oraz zakrzywiony ekran - o ile w rpgach wydaje mi sie to spoko, tak chyba fpsy to juz gorzej wypadaja. Wrzucili mi dwie propozycje matrycy ips, troche tanisze - nie ukrywam, na reke mi to.
teraz pytanie - ktory ewentualnie lepszy:
https://www.sferis.pl/monitor-gamingowy-iiyama-238-prolite-xu2492hsu-b1-ips-pls-fullhd-1920x1080-75hz-p493870
vs
https://www.morele.net/monitor-lg-24mp59g-p-1227351/
6. A - i zmienilem dysk ssd - chce wiekszy - to raz, czyli 240/250 - i teraz pytanie - wrzucilem do konfiguratora polecany kiedys samsung evo, gdyz wmowili mi, ze dyski goodrama maja dwie generacje, proponowano mi g2 - ktore wg znajomego "wez gen1, bo gen2 maja gorszy kontroler', phisons10 jest lepszy, bo serie s11 zjezepsuli' - jesli moge dolozyc te 40/50zl, to samsung wypada lepiej czy jednak ten goodram? i czy te generacje to tak na serio czy pic?

Z gory dzieki, jako, ze niedlugo urlop - chcialbym tego mini potwora powoli juz zamawiac, ale no - nie da sie, caly czas mi cos nie pasuje. Jesli ktos bylby w stanie mnie oswiecic z tymi pytaniami - bylbym wdziewczny - to chyba juz ostatnie problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...