Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wilczysko

Monitor QHD do gier

Polecane posty

Cześć!

 

Doradźcie mi proszę nowy monitor.

Zastosowanie: gry, ale dzisiaj jestem już raczej niedzielnym graczem, więc nie musi to być high-end

Obecnie posiadam monitor Samsung S24D390HL (LS24D390HL/EN), chciałbym, żeby nowy miał minimum 27 cali (albo więcej) oraz rozdzielczość QHD (albo lepiej?)

Posiadany sprzęt: MSI GTX 1080MSI Z170A Gaming M3 (7978-001R)Core i5-6600K, 3.5GHz, 6MB, BOX (BX80662I56600K)

Budżet: wstępnie szacuję 2500 zł, ale jeśli będzie trzeba/warto dorzucić, to dorzucę.

Z góry dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co powiesz na coś takiego:

https://www.morele.net/monitor-aoc-ag352qcx-1110026/

ma nie najgorsze recenzje, z plusów niezły rozmiar w tych pieniądzach, 200 Hz odświeżania, UWHD - nie wiem czy Cię w pełni usatysfakcjonuje, z minusów czas reakcji 4ms, brak G-synca no i MVA to nie IPS.

Ale sam chętnie popatrzę na propozycję innych bo też się rozglądam za czymś podobnym (proporcje 32:9 albo 21:9, zakrzywiony no i ponad 29 cali), i ten co wysłałem jest jednym z takich które biorę pod uwagę. Drugi to overkill od Samsunga:

https://www.morele.net/monitor-samsung-lc49hg90dmuxen-978259/

Jestem świadomy jego wad, i tego że moja 1060 6GB nie popisze się na tym monitorze i pociągnie za sobą zakup nowej karty, ale myślę też że będzie się na nim mega pracowało, ale na niego to nie patrz bo to taki off top totalny ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedzielny gracz z 1080 i monitorem za ponad 2k, no nie powiem, zazdroszczę :D a tak serio, to ten aoc całkiem niezły, a jak nie jesteś przekonany do takich proporcji to Acer Predator typowo pod gry:

https://www.x-kom.pl/p/305841-monitor-led-27-289-acer-predator-xb271huabmiprz-czarny.html

świetny czas reakcji, odświeżanie 144hz, g-sync.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzyj sobie filmiki na jutubie, ja osobiście widzę różnicę nawet ja jutubie pomiędzy 60 a 120Hz. (ofc mówię o filmach gdzie to jest uwypuklone bo sam mam na ten moment starego samsunga 60 Hz)

Co do G-synca, ja tam różnicy nie widzę. Nigdzie. Wcale. Nawet czymś więcej niż tak zwanym gołym okiem. Ale najlepiej sam sprawdź.

Co do Overkilla, mimo że ten monitor ma wszystkie cechy monitora gamingowego to ja go wcale nie traktuję jak gamingowy. Zazwyczaj mój monitor pełnił funkcje do gry, a przy okazji na nim popracuję, teraz trochę podrosłem i ten monitor jest bardziej do pracy, a czasem na nim coś pogram. Tak na poważnie rozdziałka 1080 nie jest przesadnie imponująca, ale ma ponad 100 Hz odświeżania, czas reakcji 1ms i jakieś tam gamingowe bajery. Po statsach widać że on do pracy i przy okazji do gry a nie na odwrót. 

Ja w odróżnieniu od Loizok'a jestem fanem zakrzywionych i szerokich ekranów do stacjonary (właściwie to jest jedyne miejsce gdzie dopuszczam taki ekran) poczucie bycia otoczonym przez gre jest niesamowite. Dlatego też najwyższy czas odstrzelić mój stary monitor i poszukać nowego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...