Jump to content
paqelo

Rozwiązany: Modernizacja starego sprzętu

Recommended Posts

Witam :)
 

Chciałbym zmodernizować swój dość leciwy sprzęt. Kwota maksymalna to 1 000 zł, ale byłoby dobrze zrobić to za połowę tej ceny. Najważniejsze według mnie to wymiana karty i chciałbym się do tego ograniczyć, ale mogę też kupić procesor. Tylko wtedy kwestia płyty głównej czy też nie trzeba nowej. Potrzebne mi jest na ten moment wyłącznie do GTA V. Działa w najniższych detalach i niskiej rozdzielczości. Chciałbym dobić do średnich i podbić rozdzielczość. W przyszłym roku ale bardziej pod koniec będzie też Wiedźmin 3 i Frostpunk. W międzyczasie może jakieś call of duty albo i nie. Dlatego chciałbym tanie nowe części, bo oprócz jednej gierki wystarcza mi to, co jest teraz. A dla jednej gry nie będę inwestował w drogie podzespoły. :)

 

Obecny zestaw. 

 

Procesor - https://ark.intel.com/pl/products/42915/Intel-Core-i5-750-Processor-8M-Cache-2_66-GHz 

Karta graficzna - http://www.amd.com/en-us/products/graphics/desktop/5000/5850

Płyta główna - https://pl.msi.com/Motherboard/P55GD65.html#hero-specification

Zasilacz - https://www.morele.net/zasilacz-chieftec-psu-atx-eps-550w-pfc-12cm-27db-gps-550ab-a-66618/

Monitor - https://iiyama.com/pl_pl/produkty/prolite-x2483hsu-b1/

 

Link to comment
Share on other sites

Ile masz RAM?

Jeśli czujesz się na siłach, to przydałoby się ten procesor podkręcić (po dokupieniu chłodzenia oczywiście), ma spory zapas mocy. Wtedy może by można było kupić GTX1050Ti (raczej przesada nawet dla i5-750 @ 4GHz, więc ewentualnie GTX1050...). Jak nie dopuszczasz podkręcania, to na pewno nie brać więcej niż GTX1050.

W kwestii wymiany procka, to od biedy można pomyśleć o przejściu na Xeona X3440 (odpowiednik i7-860S) - chodzi po tyle samo co Twój i5, więc przy odrobinie szczęścia byś praktycznie nic nie wydał. Aczkolwiek w wielu grach różnica nie będzie jakaś duża, no i ten procesor tym bardziej by się przydało podkręcić.

Link to comment
Share on other sites

200 zeta od najtańszej 1050, ale ta cena robi się coraz bardziej atrakcyjna w miarę brania droższych. Kwestia czy mój sprzęt pozwoli na zobaczenie różnicy między tymi kartami. I w ogóle czy obecny zasilacz da radę z tymi kartami? Osobiście chciałbym wybrać lepszą kartę, z tego względu ze nie zamierzam przez dłuższy czas wymieniać kompa. Około 3 lat chciałbym jeszcze pociągnąć na tym, co mam, dlatego lepsza karta mogłaby pozwolić na dłuższe cieszenie się nowymi grami. 

Link to comment
Share on other sites

Bardziej mi chodziło czy jak się zsumuje procek, karta i całą reszta to spokojnie da radę. :) Ale zakładam, że tak. To teraz pozostało zdecydować, którą brać, co wbrew pozorom wcale nie jest takie proste. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...