Jump to content
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Recommended Posts

@Trawniksomsiada zdecydowanie pierwsza i druga część są warte uwagi. Obie do dzisiaj bronią się dobrą historią. Nie polecam Ci ich natomiast jeśli liczysz na piaskownicę w stylu GTA. Tutaj niestety poza zadaniami fabularnymi nie wiele jest do robienia w mieście.

Dnia 12.11.2019 o 22:56, Arlekin napisał:

@Trawniksomsiada zdecydowanie pierwsza i druga część są warte uwagi. Obie do dzisiaj bronią się dobrą historią. Nie polecam Ci ich natomiast jeśli liczysz na piaskownicę w stylu GTA. Tutaj niestety poza zadaniami fabularnymi nie wiele jest do robienia w mieście.

Również polecam pierwszą i drugą. Obie mają tryb piaskownicy, ale jest słaby, zwłaszcza w pierwszej odsłonie - odwrotnie do wartości samych gier, bo pierwsza jest właśnie najbardziej kultowa. Za to trzecia część poszła mocno w stronę udawania GTA, więc jeśli chcesz coś takiego, to możesz wybrać ją. Tylko te powtarzalne misje :(

Teraz jest promka na PSN na DLC "Miasto które nie śpi" do Spidermana za 43 zł (czy coś koło tego), myślę czy warto. Poczytałem trochę w necie i bez szału się wydaje. A może ktoś grał i ma inne zdanie?

Dzień dobry, mam prośbę. Czy ktoś polecił by mi najlepszą grę na rozpoczęcie zabawy z grami crpg. Chciałbym trochę po nadrabiać klasyki, nie straszne mi ściany tekstu ani słabej jakości grafika. Będę wdzięczny za pomoc.

-Fallout 1.

-Bladur's gate 1+2 z dodatkami.

-Icewind date 1+2 z dodatkami.

-Planescape torment.

-Lionheart: legacy of the crusaider.

Dnia 22.01.2020 o 09:55, StarDiabloGothic napisał:

Dzień dobry, mam prośbę. Czy ktoś polecił by mi najlepszą grę na rozpoczęcie zabawy z grami crpg. Chciałbym trochę po nadrabiać klasyki, nie straszne mi ściany tekstu ani słabej jakości grafika. Będę wdzięczny za pomoc.

-Fallout 1.

-Bladur's gate 1+2 z dodatkami.

-Icewind date 1+2 z dodatkami.

-Planescape torment.

-Lionheart: legacy of the crusaider.

CRPG? To Gothic, lub The Elder Scrolls :-) 

A z podanych przez ciebie klasyków, to proponuję zacząć od Tormenta. Jest świetną grą i chyba najłatwiejszą w "obsłudze". Potem proponuję Fallouta, ale drugą część. Pierwsza to jest klasyk i warto znać, jednak dwójka bije ją na głowę pod wieloma względami.  

Szukam gry która mnue porwie na długie godziny, muślałem nad RDR 2 na PC. Słyszałem jednak że to słaby port i sam nwm. 

Witam, postanowiłem się przerzucić z klawiatury i myszki na pada od Xboxa one. W pierwszej kolejności ogram Jedi upadły zakon, dark soulsy i sekiro, są to gry przystosowane do pada. Jakie polecacie inne gry pod pada na kompa? Mam też pytanie odbiegające od działu. Pare razy grałem na padzie u kolegi w fife i gta sa(ps2) , gdzie było auto celowanie i to tyle jeśli chodzi o grę na kontrolerze. Czy łatwo będzie mi się przestawic z myszki i klawiatury.?

Na piecyka pod pada polecam serie Devil May Cry (DmC też), Resident Evil, Assassin's Creed, różnego rodzaju ścigałki i platformówki. Czy łatwo się przestawić z myszki i klawiatury? Pewnie że tak, ale to zależy od gatunku. Nic nie zastąpi myszki i klawiatury w FPSy, RTSy i RPG różnej maści. ale w niektóre gry po prostu wygodniej grać na padzie, niż łamać sobie palce na klawiaturze. Ale to tylko od ciebie zależy, co ci podejdzie. Posprawdzaj na spokojnie.

• Thanks 1

A ja zapytam o skradanki. Zawsze lubilem ten gatunek, ale od ogrania MGSV mam z nimi problem. Wiekszosc z nich serwuje nam absurdalna ilosc przyglupich wrogow i projekt poziomow wymuszajacy likwidowanie przeciwnikow czy uzywanie ,,ulatwiaczy" typu assassinowy zmysl orla, minimape z widocznymi straznikami czy rozne glupotki typu gwizdanie czy rzucanie kamieniem. Podkrecenie poziomu trudnosci czy niekorzystanie z ulatwien wydaje sie sprzeczne z projektem gry i skutkuje masa kompletnie wybijajacych z wczuwki restartow, skutkujacych przechodzeniem poziomow bazujac nie na uwadze, a wyuczeniu na pamiec rozlokowania straznikow czy ich sciezek. Ostatnio gralem w Splinter Cell Blacklist czy serie Dishonored - przyklady gier, ktore opisalem powyzej. Moja uwage w MGSie zwrocilo kompletnie inne podejscie. Mala ilosc calkiem ogarnietych straznikow i kompletny brak potrzeby uzywania ulatwien. Cholernie uczciwa gra, w ktorej jesli caly czas pozostawales skupiony, rozwaznie dobierales kroki i nie robiles zwyczajnie glupich bledow, mogles przejsc misje za pierwszym razem bez dotykania kogokolwiek i kompletnie niezauwazony. Znacie cos podobnego?

Dawno mnie tu nie było :D . Nachodzi mnie teraz by zagrać sobie w coś odstresowującego z przyjemnym strzelaniem i rozwałką gdzie mogę wpaść, poszaleć godzinkę lub dwie i wrócić za kilka dni bez konieczności przypominania sobie kto co i dlaczego. Polecicie coś dobrego? Myślałem nad Doomem 2016 a teraz wpadł mi w oko Rage 2 (tym bardziej, że na promocji). Druga gra przekonuje mnie bardziej światem bo strzela się też do ludzi (jakkolwiek źle by to nie brzmiało). Tylko co z przeciwnikami? Fajnie by było jakby byli też jacyś potrafiący popisać się większą inteligencją niż biec prosto na gracza a z tego co widzę tak to wygląda w Doomie. Co radzicie? 

@Arlekin Poza inteligencja przeciwnikow idealnie pasuje mi do tego Just Cause 3. Nie ma drugiego tak powerskiego sandboxa. Zadnego kitrania za oslonami, wszystko co wybucha jest czerwone, na pojazdy patrzysz jedynie przez pryzmat zamotowanej na nich broni, bo po mapie przemieszczasz sie latajac z wingsuitem. No, czasem warto zamowic sobie pod nos helikopter, bo mapa jest gigantyczna. I mozna JC3 bez problemu porzucic, by wrocic, kiedy sie znowu zechce - fabula to po prostu ciag podgryzania dyktatorskiego rezimu.

@SolInvictus dzięki za polecenie ale już kiedyś próbowałem tej serii. Grałem w pierwszą część i "trójkę" właśnie i nie podobały mi się. Niby dużo się dzieje ale bardzo szybko mnie znudziły obie.

@Arlekin No to nowe Wolfy jak w morde strzelil. Nie tak szybkie jak Doom, ale zaprojektowane tez, zeby lawirowac pomiedzy pociskami i walac z dwoch karabinow maszynowych klasc hitlerowcow - fajne strzelanki w starym stylu, gdy na FPSy mowilo sie jeszcze FPP. Polecam zwlaszcza New Order i wydane pozniej, ale odciete fabularnie Old Blood. Ogolem genialny klimacik pomieszania patosu z komedia. Od New Collossus sie ostatnio odbilem, ale to chyba kwestia, ze nie mialem do konca smaka na oldskulowa strzelanke.

• Upvote 1

Mam xone

Nie podobały mi się:

Call of chthulu

AC Unity

Forza 4

Spyro

Crash

Podobały mi się:

AC Origin

CoD WW II

Lego Star Wars

W co warto zagrać? Lubię samochodówki (typu Forza, w sensie tam są codzienne samochody typu VW Golf), FPS o II W.Ś., gry z fabułą, i przygodowe (np. Heavy Rain, Uncharted, czy nawet niektóre AC). Myślę czasem o jakimś horrorze (ale nic typu Outlast, zastanawia mnie Silent Hill ale na PSP mi się nie podobało).

Kiedy zmieniłem windowsa gram w Simsy 4, nie wiem czy warto kupować Univesity, Krainę magii, straszydła. ?

I lubię starocie.

Edited by halinaeu

@SolInvictus w sumie nie pomyślałem o Wolfensteinie a w tamtym roku miałem zamiar w niego zagrać, dzięki :)

@halinaeu skoro podobał Ci sie Origin to może Odyssey ? Przeszedłem i szczerze polecam. Wystarcza na bardzo długo.  Co do wyścigowych to może Need for Speed: Heat? Zbiera całkiem dobre recenzje.

Edited by Arlekin

Czy w gry od Quantic Dream da si.ę grać na PC ? Bo widzę, że w recenzjach same negatywy.. Chodzi mi przede wszystkim o Heavy Rain, Beyond Two Soulsi i Detroit: Become Human 

Prośba do fanów platformówek o podanie mi sugerowanej kolejności przechodzenia gier, od najłatwiejszej do najtrudniejszej (jestem słaby):

- Spyro reignited trilogy.

- Crash Bandicood trilogi.

- Celestie.

- Inside.

- Ori and the blind forest definitive edition.

- Guacamelee super turbo championship edition.

- Shovel knight.

- Rayman origin.

- Rayman legends.

- Rogue legacy.

- Mirror's edge.

- Psychonauts.

- Prince of persia trylogia piasków czasu.

- The messenger.

Edited by StarDiabloGothic