Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

Dnia 24.07.2019 o 10:47, StarDiabloGothic napisał:

Chciałbym przed premierom Gears 5, ograć gears of war 4 (jest obecnie do kupienia za mniej niż 20 zł) i chciałbym wiedzieć czy 4 spoiluje trylogie (chciałbym ją mimo wszystko kiedyś ograć).

Gears 4 i 5 to nowa opowieść. Na początku Gears 4  jest skrócenie co było poprzednio w formie filmiku wystarczy pominąć. Scenka jednak i tak opowiada tylko ogólnie o wojnie i nie porusza nic co było warte uwagi poznania więc lepiej zobaczyć.

Polecam zagrać na poziomie trudności "wariat" (insane) -  to najtrudniejszy poziom w całej serii i tylko w czwórce daje kopa że około 1.5% graczy ukończyło grę - ja również. Filmiki na youtube  nie pomogą bo najnowsza wersja została załatana i nie ma gotowych rozwiązań jest obecnie trudniej. Gra trudna jak Sekiro. Tylko nie wymaga skilla na bossa tylko trzeba pokonać hordy przeciwników - każdy powala bohatera po 2-3 ciosach czy jednym strzale (gnasher). Zapomniałbym na PC jest łatwiej.

Edytowano przez cali
  • Thanks 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

po obejrzeniu kilku mniej znanych filmów sci-fi o podróżach kosmicznych nabrałem ochoty na jakąś dobrą grę typu space exploration. Nie szukam symulatora skupiającego się tylko na lataniu statkiem kosmicznym i walce z innymi pilotami a raczej czegoś w stylu No Man's Sky, nad którym się zresztą zastanawiam, bo jest w niezłej cenie. Warto ? Co jeszcze polecacie z gier tego typu ? Zależy mi na zwiedzaniu wielu różnych planet (proceduralnie generowany wszechświat raczej obowiązkowy), najlepiej ich terraformowaniu, interakcji z obcymi istotami itd. Oczywiście walki w kosmosie też są mile widziane. Nie mam jeszcze w zasadzie żadnych gier tego typu, więc możecie śmiało polecać nawet najbardziej znane tytuły (ja się zresztą niezbyt orientuję w tym gatunku). Obiło mi się o uszy coś o Star Citizen. Dobre to ? Jakieś inne podobnie gierki możecie polecić ?

Aha, najlepiej żeby był też singiel, chociaż i multi w stylu No Man's Sky (gdzie chyba przez większość czasu zwiedza się samemu i tylko co jakiś czas napotyka wrogów) nie pogardzę.

 

Z góry dziękuję za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się na No Man's Sky, mam ograne 7 godzin i generalnie jest nieźle, chociaż trochę nudnawo (przynajmniej na razie). Przydałaby się jakaś gra chociaż częściowo tak rozbudowana jak No Man's Sky (eksploracja planet bogatych w różnorodną faunę i florę, terraformowanie, budowanie baz, latanie fregatami i myśliwcami itd.), ale nieco bardziej dynamiczna, nastawiona na survival, z większym poczuciem zagrożenia. Szkoda na przykład, że w NMS nie można się trochę postrzelać z kosmitami tylko są te oklepane drony Strażników na każdej planecie i opustoszałe bazy innych ras.

FTL byłoby dla mnie idealne, ale gdyby miało formę FPP/TPP. Gier dwuwymiarowych raczej unikam.

Star Citizen jest zdaje się kompletnie niedokończony i bez perspektyw na wyjście z early access, więc chyba sobie daruję. Teraz zastanawiam się nad Elite Dangerous. Wygląda na bardziej nastawione na symulację latania statkiem kosmicznym, ale ma sporo cech sandboxa w stylu NMS (dodatek Horizons wprowadził lądowanie na planetach, chociaż chyba można po nich tylko jeździć łazikiem i nie ma zwierząt ani roślin tylko same kamloty. Ktoś grał i może polecić/powiedzieć coś więcej o tej produkcji ? A może znacie jakieś jeszcze gierki w tym stylu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NewJoker

Wylatalem w ED tysiac godzin, cos tam wiem. ;)

Osobiscie oczywiscie bardzo polecam. Jesli ktos lubi kosmiczne klimaty, wolnosc tego, co i gdzie sie robi i nie ma uczulenia na bardziej symulacyjne podejscie do gry, to polecam. Mozesz tez zawsze zerknac do tematu o ED na tym forum albo na moja recke ED na Steam. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako, że ostatnio w gierkach multiplayer przestałem nadążać i tym samym umiarkowaną przyjemnością stało się wysłuchiwanie co kilka minut frazy "you fkn noob", wypowiadanej piskliwym głosem z rosyjskim akcentem, postanowiłem zagrać w cos single. Chcialbym abyście w miarę możliwości polecili cos singlowego ze sporym replayability. Coś co generuje sie proceduralnie, a'la civilization, gdzie każda rozgrywka moze być inna. Gierka może hulać na pc, albo na ps4. Gatunek nie odgrywa aż tak wielkiej roli. Polećcie coś, co ukradło Wam przysłowiowe "pół życia" i nie żałowaliście ani minuty.

Edytowano przez chmurowski
Literowki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chmurowski

Pol zycia moze mi nie ukradly, ale do rozgrywki singleplayer polecam Subnautice. Nie ma w niej wielkiej replayability, ale dostarcza te kilkadziesiat godzin naprawde bardzo przyjemnej i solidnej rozgrywki. Warte uwagi sa tez Path of Exile jesli lubisz h&s, Terraria, Rimworld, theHunter: Call of the Wild czy Don’t Starve. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conan Exiles ma też tryb single. Właściwie gram w to głównie na singlu. Doskonałe do odstresowania się, eksploracja świata jest świetna, w trybie na jednego gracza można sobie poustawiać odpowiednio wszystkie parametry tak, żeby zminimalizować wszelkie nudniejsze elementy, ale żeby gra była wielkim wyzwaniem tam, gdzie trzeba. Teoretycznie jest to gra stworzona do rozgrywki wieloosobowej, ale ja wolę grać samemu. Mniej nerwów i to ja ustalam zasady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie mam czasu za bardzo na granie ale w tym roku jedyna gra przy której spędziłem dużo czasu to Assassins Creed Odyssey i szczerze ją polecam. Ze względu na stary sprzęt ominęły mnie części, które ukazały się po Black Flag i dopiero mogłem zagrać w ostatnią odsłonę. Byłem nastawiony sceptycznie a pozytywnie się zaskoczyłem. Przyjemna rozgrywka, walka, ogromny świat do odkrywania i wypełniony masą różnorodnych zadań do wykonania. Gra posiada skalowany poziom trudności co z jednej strony jest wadą ale plus jest taki, że nawet mając wysokopoziomową postać bez problemu trafisz na przeciwnika z którym walka będzie wyzwaniem. Ponadto ze względu na ilość zadań pobocznych ciężko odróżnić czasem takie, które sprowadzi się jedynie do "idź tam, zbierze 10 marchewek i wróć" od takiego, które pozornie rozpoczyna się tak samo ale rozwija się w ciekawą historię. Jeśli lubisz klimat starożytnej Grecji to na pewno się wkręcisz. Jeśli nie to również gra może sprawić Ci przyjemność i razem z DLC wystarczy na długie tygodnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję gier RTS. Grałem takie tytuły jak M&M Heroes V, bitwa o śródziemie, stronghold, company of Heroes. Strategie gatunku grand strategy wargame, czyli Europa Universalis na razie odpuszczam. Najbardziej interesującym tytułem wydaję się być Heroes VII i Total war, tylko nwm jaka część.

Edytowano przez Bale
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bale napisał:

Witam, poszukuję gier RTS. Grałem takie tytuły jak M&M Heroes V, bitwa o śródziemie, stronghold, company of Heroes. Strategie gatunku grand strategy wargame, czyli Europa Universalis na razie odpuszczam. Najbardziej interesującym tytułem wydaję się być Heroes VII i Total war, tylko nwm jaka część.

Patrząc na ograne gry na pewno spodoba ci się seria King's Bounty (bez niej nie byłoby serii Heroes of Might and Magic), polecam zakup Command and Conquer Collection (dostajesz całą serię w jednym miejscu, na cdkeys chodzi teraz klucz za niecałe 18 zł, platforma Origin), seria Disciples również powinna ci się spodobać. 

Co do serii Total War, Total War Rome 2 wydaję się ciekawą opcją, zwłaszcza, że dalej są do niej aktualizacje, obie edycje Total War Warhammer to również ciekawe pozycje.

Co do gier od wydawcy Paradox, tj. Europa Universalis i Hears of Iron cechują się dużym stopniem skomplikowania i bez sięgania do poradnika w sieci się nie obędzie, w dodatku trzeba im poświęcić naprawdę sporo czasu, aby dojść do pewnej wprawy, więc jak nie czujesz się na siłach, to lepiej odpuść sobie te tytuły.

A co z city builderami? Jeśli je lubisz to polecam serię Anno, Zeus Pan Olimpu, Ceasar 3 i 4, Cesarz Narodziny Państwa Środka, Faraon z dodatkiem Kleopatra. 

Co do RTS-a z klimatem fantasy warto zainteresować się serią Warcraft, Armies of Exigo (była kiedyś dodawana w pełnej wersji do CDA), seria Spellforce, seria Age of Wonders, Tzar: Ciężar Korony (dostępny na Steam i gogu, tylko, że w tym drugim serwisie masz polską wersję).

  • Thanks 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2019 o 22:56, Arlekin napisał:

@Trawniksomsiada zdecydowanie pierwsza i druga część są warte uwagi. Obie do dzisiaj bronią się dobrą historią. Nie polecam Ci ich natomiast jeśli liczysz na piaskownicę w stylu GTA. Tutaj niestety poza zadaniami fabularnymi nie wiele jest do robienia w mieście.

Również polecam pierwszą i drugą. Obie mają tryb piaskownicy, ale jest słaby, zwłaszcza w pierwszej odsłonie - odwrotnie do wartości samych gier, bo pierwsza jest właśnie najbardziej kultowa. Za to trzecia część poszła mocno w stronę udawania GTA, więc jeśli chcesz coś takiego, to możesz wybrać ją. Tylko te powtarzalne misje :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, mam prośbę. Czy ktoś polecił by mi najlepszą grę na rozpoczęcie zabawy z grami crpg. Chciałbym trochę po nadrabiać klasyki, nie straszne mi ściany tekstu ani słabej jakości grafika. Będę wdzięczny za pomoc.

-Fallout 1.

-Bladur's gate 1+2 z dodatkami.

-Icewind date 1+2 z dodatkami.

-Planescape torment.

-Lionheart: legacy of the crusaider.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2020 o 09:55, StarDiabloGothic napisał:

Dzień dobry, mam prośbę. Czy ktoś polecił by mi najlepszą grę na rozpoczęcie zabawy z grami crpg. Chciałbym trochę po nadrabiać klasyki, nie straszne mi ściany tekstu ani słabej jakości grafika. Będę wdzięczny za pomoc.

-Fallout 1.

-Bladur's gate 1+2 z dodatkami.

-Icewind date 1+2 z dodatkami.

-Planescape torment.

-Lionheart: legacy of the crusaider.

CRPG? To Gothic, lub The Elder Scrolls :-) 

A z podanych przez ciebie klasyków, to proponuję zacząć od Tormenta. Jest świetną grą i chyba najłatwiejszą w "obsłudze". Potem proponuję Fallouta, ale drugą część. Pierwsza to jest klasyk i warto znać, jednak dwójka bije ją na głowę pod wieloma względami.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, postanowiłem się przerzucić z klawiatury i myszki na pada od Xboxa one. W pierwszej kolejności ogram Jedi upadły zakon, dark soulsy i sekiro, są to gry przystosowane do pada. Jakie polecacie inne gry pod pada na kompa? Mam też pytanie odbiegające od działu. Pare razy grałem na padzie u kolegi w fife i gta sa(ps2) , gdzie było auto celowanie i to tyle jeśli chodzi o grę na kontrolerze. Czy łatwo będzie mi się przestawic z myszki i klawiatury.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na piecyka pod pada polecam serie Devil May Cry (DmC też), Resident Evil, Assassin's Creed, różnego rodzaju ścigałki i platformówki. Czy łatwo się przestawić z myszki i klawiatury? Pewnie że tak, ale to zależy od gatunku. Nic nie zastąpi myszki i klawiatury w FPSy, RTSy i RPG różnej maści. ale w niektóre gry po prostu wygodniej grać na padzie, niż łamać sobie palce na klawiaturze. Ale to tylko od ciebie zależy, co ci podejdzie. Posprawdzaj na spokojnie.

  • Thanks 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam o skradanki. Zawsze lubilem ten gatunek, ale od ogrania MGSV mam z nimi problem. Wiekszosc z nich serwuje nam absurdalna ilosc przyglupich wrogow i projekt poziomow wymuszajacy likwidowanie przeciwnikow czy uzywanie ,,ulatwiaczy" typu assassinowy zmysl orla, minimape z widocznymi straznikami czy rozne glupotki typu gwizdanie czy rzucanie kamieniem. Podkrecenie poziomu trudnosci czy niekorzystanie z ulatwien wydaje sie sprzeczne z projektem gry i skutkuje masa kompletnie wybijajacych z wczuwki restartow, skutkujacych przechodzeniem poziomow bazujac nie na uwadze, a wyuczeniu na pamiec rozlokowania straznikow czy ich sciezek. Ostatnio gralem w Splinter Cell Blacklist czy serie Dishonored - przyklady gier, ktore opisalem powyzej. Moja uwage w MGSie zwrocilo kompletnie inne podejscie. Mala ilosc calkiem ogarnietych straznikow i kompletny brak potrzeby uzywania ulatwien. Cholernie uczciwa gra, w ktorej jesli caly czas pozostawales skupiony, rozwaznie dobierales kroki i nie robiles zwyczajnie glupich bledow, mogles przejsc misje za pierwszym razem bez dotykania kogokolwiek i kompletnie niezauwazony. Znacie cos podobnego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było :D . Nachodzi mnie teraz by zagrać sobie w coś odstresowującego z przyjemnym strzelaniem i rozwałką gdzie mogę wpaść, poszaleć godzinkę lub dwie i wrócić za kilka dni bez konieczności przypominania sobie kto co i dlaczego. Polecicie coś dobrego? Myślałem nad Doomem 2016 a teraz wpadł mi w oko Rage 2 (tym bardziej, że na promocji). Druga gra przekonuje mnie bardziej światem bo strzela się też do ludzi (jakkolwiek źle by to nie brzmiało). Tylko co z przeciwnikami? Fajnie by było jakby byli też jacyś potrafiący popisać się większą inteligencją niż biec prosto na gracza a z tego co widzę tak to wygląda w Doomie. Co radzicie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arlekin Poza inteligencja przeciwnikow idealnie pasuje mi do tego Just Cause 3. Nie ma drugiego tak powerskiego sandboxa. Zadnego kitrania za oslonami, wszystko co wybucha jest czerwone, na pojazdy patrzysz jedynie przez pryzmat zamotowanej na nich broni, bo po mapie przemieszczasz sie latajac z wingsuitem. No, czasem warto zamowic sobie pod nos helikopter, bo mapa jest gigantyczna. I mozna JC3 bez problemu porzucic, by wrocic, kiedy sie znowu zechce - fabula to po prostu ciag podgryzania dyktatorskiego rezimu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...