Jump to content
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Recommended Posts

@Tomczykolacz spokojnie możesz grać w dowolną z dwóch najnowszych odsłon AC gdyż fabuło obu nie jest związana ze starymi odsłonami więc nie masz się co obawiać, że czegoś nie zrozumiesz. Również w wypadku starszych odsłon można było spokojnie ogrywać dowolną część i bez trudu zrozumieć całą historię. Jedyne części, które były ze sobą mocno powiązane to pierwsze trzy gdyż opierają się na losach jednego bohatera i przeżyciach jego przodków. W wypadku późniejszych odsłon to już każda była osobną historią może poza drobnymi smaczkami jak to, że bohater Black Flaga był dziadkiem bohatera "trójki". Ja przygodę z tą serią zaczynałem od "dwójki", która kontynuowała historię z pierwszej części a mimo to bez problemu rozumiałem kto, co i dlaczego. Także bierz bez strachu :). W obu walki jest sporo. Odyssey to rozwinięcie pomysłów z Origins plus jeszcze mocniejsze pójście w stronę rpga z dialogami i wyborami moralnymi. Moim zdaniem najlepiej zdecydować się na tą, której epoka bardziej Ci odpowiada. Nie tak dawno stałem przed podobnym dylematem :D. Ostatecznie zdecydowałem się Odyssey. Niestety na razie z braku czasu nie miałem kiedy jej ograć więc nie mogę za dużo powiedzieć o tym czy spełniła moje oczekiwania.

Witam.

Jaką grę FPS mi polecicie? Grafika niech robi porządne wrażenie, akcja najlepiej osadzona w jakimś rzeczywistym konflikcie zbrojnym (najlepiej druga wojna światowa) jakieś bardzo "przyszłościowe" gry typu Crisis odpadają, ewentualnie przejdzie coś na modłę Call of Duty Modern Warfare. Myślę, że najlepszy będzie któryś Battlefield lub Call of Duty. Preferuję trochę starsze tytuły w cenie do 50 zł, bo nie uśmiecha mi się wydawać 120 zł na coś z 2018 roku. Nie grałem od jakichś 7-8 lat a nabyłem nowego PC i chcę nadrobić zaległości a przy okazji grając chcę poczuć takie WOW :)

@readerCDA

Jesli zalezy Ci na trybie singleplayer, to najciekawsze beda chyba Wolfenstein: The New Order (plus dodatek The Old Blood) oraz Wolfenstein II: The New Colossus. Do tego Far Cry 3 lub 4, ewentualnie Metro 2033 i Metro: Last Light.

Natomiast jesli bardziej interesuje Cie tryb wieloosobowy, to problem z nim jest taki, ze nowe odslony gier w serii powoduja masowy odplyw graczy z czesci starszych. Taki wydany w listopadzie Call of Duty: WW2 wciaz kosztuje na Steam 60 euro, a jednoczesnie gra w niego zbyt malo ludzi, zeby zalapal sie do setki najpopularniejszych tytulow na Steam (czyli mniej niz 3 tysiace graczy). W dodatku nawet kiedy byl popularny i otrzymywal od tworcow gry uaktualnienia, zabawe psuli liczni oszusci. W starszych odslonach jest jeszcze gorzej. W przypadku Battlefielda sytuacja prezentuje sie lepiej. BF 3 i 4 wciaz zyja, BF1 ma wielu graczy, w najnowszym BFV dolaczenie do meczu trwa sekundy, ale choc uwazam V za solidna odslone tej serii, to wiele osob kreci na nia nosem (bo kobiety na polu walki i poki co mala roznorodnosc map). Alternatywa moze byc tutaj Rising Storm 2: Vietnam, tylko ze w tym przypadku oprawa jest dosyc siermiezna (co w pewnym stopniu tytul nadrabia klimatem), Red Orchestra 2 (aczkolwiek brakuje w nim graczy i czesto ponad polwa zolnierzy to boty), ewentualnie Insurgency i nowsze Insurgency: Sandstorm.

EDIT: Calkiem ciekawa opcja jest tez theHunter: Call of the Wild. Co prawda charakter rozgrywki jest o wiele spokojniejszy, ale za tworcy dali graczom rozlegle i swietnie wygladajace mapy, cykl dobowy, interesujaca mechanike, a nawet mozliwosc gry w co-op.

Edited by Tesu

Dzięki @The Viver ;) Interesuje mnie tylko i wyłącznie Single Player. I najlepiej żeby było jak najmniej elementów science fiction jak właśnie w Wolfensteinie. 

W takim razie polecam Ci Far Cry 3 (4 to w zasadzie to samo z kilkoma nowinkami, ale fabularnie 3 jest moim zdaniem lepsza), pierwszego Wolfensteina i jako ciekawostke theHunter.

Oczywiscie gier z ciekawa fabula dla jednego gracza znajdzie sie wiecej, ale niestety w ich przypadku sa to produkcje bardziej z gatunku fantastycznych i/lub nie sa stricte strzelankami. Gdybys stwierdzil, ze moglbys jednak ich sprobowac, to polecam Dishonored, Alien: Isolation, Titanfall 2, DOOMPrey, Thief, Deus Ex: Human Revolution. No i choc to survival, gatunek ktorego nie lubie, to gra jest tak swietna, ze nawet ja wsiaknalem w nia na wiele godzin i szczerze polecam kazdemu - Subnautica

Edited by Tesu

Dzięki za szczegółową odpowiedź. A gry z serii Call of Duty i Battlefield? Myślę, że te najbardziej by mi odpowiadały, tylko nie wiem, które konkretnie są godne polecenia. Chodzi oczywiście o single player.

Z serii Call of Duty to w zasadzie tylko trylogia Modern Warfare i pierwszy Black Ops daja rade. Black Ops 2, 3, Ghosts, Advanced Warfare i Infinite Warfare to juz coraz bardziej odjechane science-fiction, a w Black Ops 4 trybu singleplayer wcale nie ma. Zreszta nawet w przypadku Modern Warfare cala kampania fabularna to mocno oskryptowana, korytarzowa rozgrywka, ktorej przejscie zajmuje 5-6h, po ktorych nie za bardzo jest do czego wracac... W przypadku Battlefielda jest niewiele lepiej niestety. Udany tryb singleplayer byl w zasadzie tylko w Bad Company 2. W BF3 tez byl jeszcze dosc strawny i jesli mnie pamiec nie myli, starczal na 7-8 godzin. Za to w BF4 kampania zdawala sie byc zrobiona i doklejona do multi na sile. Od bolu mozna ja przejsc, ale nie ma w niej nic, czego niezobaczenia moznaby zalowac. Dosc powiedziec, ze wedlug mnie BF4 ma lepsza sciezke dzwiekowa niz kampanie fabularna... W przypadku BF1 opinie na temat trybu singleplayer sa podzielone. Nie dostajemy w niej jednej wiekszej historii, ale piec oddzielnych, poswieconych roznym ludziom opowiesci w formie 3-4 misji kazda. W dodatku DICE w widoczny sposob staralo sie zaakcentowac brutalny, brudny charakter tego konfliktu. Z drugiej strony ogrywajac kampanie w BF1 nie moglem pozbyc sie natretnego wrazenia, ze te piec opowiesci to tak naprawde niezbyt dobrze zakamuflowany samouczek do trybu multi. Jedna historia skupia sie na prowadzeniu czolgu, druga na opanowaniu podstaw latania, kolejna na klasie elitarnego zolnierza... Mimo wszystko bawilem sie w BF1 na tyle dobrze, ze ogrania go nie odradzam.

@readerCDA Jeśli szukaj czegoś w klimatach drugiej wojny światowej z gatunku FPS warto zwrócić uwagę na Ubersoldier. Gierka była kiedyś dodawana do CDA, przyjemnie się w nią bawiłem. Inne moje propozycje to Iron Storm (alternatywna I wojna światowa), Medal of Honor: Allied Assault War Chest (zawierający podstawkę plus dwa dodatki do niego, do kupienia na Originie lub gogu), seria Brothers in Arms, pierwsze dwie odsłony Call of Duty również dzieją się podczas drugiej wojny światowej (szczególnie polecam dodatek do jedynki o nazwie United Offensive, jeden z najlepszych dodatków do gier w historii)

Szukam jakichś nowszych dobrych gier do pogrania we dwoje na jednym komputerze. Może być jakaś bijatyka, wyścigi albo rywalizacja w jakikolwiek inny sposób. To dla młodszego brata żeby mógł w coś pograć z kolegami ale on niezbyt obczaja gry z trudniejszym sterowaniem ( w wyścigowych jedynie sobie radzi). Odpada Fifa i Wormsy. Mam przy komputerze klawiaturę i pada więc raczej tylko dwie osoby ale jakby było coś w co z takim zestawem może grać więcej osób (np. dwie na klawiaturze) to było by super. Wolałbym raczej nowsze gry. Poleci ktoś coś dobrego? Sam raczej nie gram w nic poza singlem więc nie orientuję się w temacie :D

@Arlekin Teraz ze split screenem jest ciężka sprawa, nawet na konsolach. Tak na szybko to Magicka; cała wielka seria gier Lego, do wyboru do koloru; Split/Second - zapomniane już wyścigi, ale naprawdę fajne; mogą się razem pobić w Mortal Kombaty i Injustice. Jeszcze Unravel Two. Ja se coś przypomnę to będę dopisywać.

Jak filtry Gry-Online nie klamią to:

https://www.gry-online.pl/multiplayer.asp?PLA=1&GRU=3

https://www.gry-online.pl/multiplayer.asp?PLA=1&GRU=4

@readerCDA Dodam od siebie (wiem, że trochę fantastyki tu jest, ale może coś ci się spodoba):
- trochę przeciętną serię Sniper Ghost Warrior (polecam najbardziej 3),
- jak ci nie przeszkadza widok za pleców to kolejna snajperska seria Sniper Elite (4 części, ale pierwsza jest z 1997 więc możesz sobie darować)
- jak chcesz full symulator żołnierza to Arma 2 (dużo tańsza) lub 3 - o ile jesteś cierpliwy by przemęczyć ciężkie początki
- fantastyczno-paranolmalna II WŚ to Wolfenstein z 2009, Wolf New Order i Wolf New collossuss
- dobre bo polskie, westernowe Call of Juarez II, a gorąco ci polecam CoJ Gunslinger
- postapokaliptyczne Metro 2033 i Last Light
- seria FEAR a zwłaszcza pierwsza część

A co do CoDów i BF, to bym wybrał Call of Dudy, bo singiel jest może równie krótki jak w BF, ale znacznie treściwszy, a BF w singlu jest cienki jak krupnik. Możesz pograć, ale radziłbym ci szukać dobrej promocji, co nie powinno być problemem bo BF3, BF4, BF1, Hardline, Bad Company 2 już pare razy były po około 20 zł

Edited by Despero23
Dodanie linków

@Arlekin

Fajna gra jest Brothers: A Tale of Two Sons. Gra sie w to w dwie osoby na jednym padzie, kazda obsluguje swoj jeden grzybek i 1-2 przyciski. 

Mam dylemat pomiędzy zakupem RDR 2 a Assassin Creed Odyssey. Skłaniam się ku RDR, ale chciałbym zadać wam parę pytań:

1.Czy sterowanie w grze jest trudne ?

2. Czy na pierwszej wersji PS4 gra jest tak samo piękna jak na konsolach 4K ?

3. Czy misje są zróżnicowane (boje się monotonii) ??

@Marcin06

Dnia 19.01.2019 o 09:26, Marcin06 napisał:

1.Czy sterowanie w grze jest trudne ?

Zarówno w RDR jak i AC sterowanie jest łatwe i bardzo szybko można się do niego przyzwyczaić. Dlatego tutaj nie masz się czego obawiać.

2. Czy na pierwszej wersji PS4 gra jest tak samo piękna jak na konsolach 4K ?

Tutaj jednoznacznie Ci nie odpowiem, ale na PS4 Slim gra wygląda bardzo ładnie i nie ma się do czego przyczepić, zarówno jak podepniesz ją pod ekran 1080p, jak również 4K, choć w drugim przypadku im bliżej ekranu tym więcej niedoskonałości.

3. Czy misje są zróżnicowane (boje się monotonii) ??

Kwestia mocno indywidualna, ja osobiście w RDR po pewnym czasie mocno się wynudziłem, gra jest powolna i poznawanie w niej wszystkiego co nas interesuje może na dłuższą metę być nużące. Jeśli chodzi o AC to dla niektórych nużąca może być powtarzalność misji i ciągły grind, jednak sam gameplay jest bardziej energiczny. Dlatego na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam, czy bardziej męczące jest dla ciebie ślamazarne tempo czy dynamiczne, ale powtarzalne zadania. 

Jeśli miałbym Ci jednak doradzać ze swojej perspektywy, to pewnie w pierwszej kolejności zasugerowałbym, żebyś wybrał AC, sam nie jestem fanem powolnych gier, a gameplay w Odysei bardzo szybko wynagradza powtarzalność jaką można tam spotkać. 

Witam, jako,że od roku 2010 jestem na bakier z grami wideo, można powiedzieć, że nei śledzę nowości i tego co się dzieje w tej branży chciałbym Was zapytać o pomoc.Czy ktoś łaskawie mógłby tak w skrócie wypisać najbardziej przełomowe/grywalne/klimatyczne gry, które wyszły na Pc, bo głownie na tym sprzęcie będę grał??Gdy spojrzałem na spis gier metacritic, jakieś 70 % tytułów nawet nie słyszałem, po prostu nie wiem jak się za to zabrać.Gatunek gry nie ma takiego dużego znaczenia, ale najbardziej do gustu przypadły mi RPG.Dzięki z góry za ewentualna pomoc.

@Bentusi pierwsze z rpgów, które przychodzą mi na myśl: Wiedźmin 3 plus dodatki Krew i Wino oraz Serca z Kamienia, Assassin's Creed Odyssey (lub starsza odsłona Origins jeśli wolisz klimaty starożytnego Egiptu niż Grecji), Kingdom Come: Deliverance oraz z turowym systemem walki Divinity: Original Sin 2. Na koniec rzucę jeszcze grą niemal już klasyczną, którą albo pokochasz albo znienawidzisz bo różne opinie o niej krążą ale za to na pewno warto samemu się przekonać, czyli The Elder Scrolls V: Skyrim plus dodatki. Najlepiej też od razu poszukaj sobie modów do grafiki żeby bardzo nie raziła.

Edited by Arlekin

@Bentusi

Ja do gier wymienionych wyzej dorzucilbym jeszcze nastepujace tytuly (nie wszystkie to RPG, ale kazda warta uwagi): seria Mass Effect, Assassin’s Creed 4: Black Flag, Deus Ex: Bunt Ludzkosci, Dishonored, FarCry 3, Grand Theft Auto V, Life is Strange, Ori and the Blind Forest, XCOM: Enemy Unknown, Final Fantasy XV, Subnautica, Stardew Valley, Yakuza 0.

Jesli grasz na PC, to moglbys podac konfiguracje komputera, latwiej byloby dopasowac gry pod moc sprzetu. I uniknalbys sytuacji, w ktorej zakupiona gra okazuje sie zbyt wymagajaca dla posiadanego kompa. 

Deus Ex jak najbardziej ale postawiłbym raczej na kolejną część czyli Rozłam Ludzkości ze względu na lepsze dopracowanie rozgrywki pod kątem różnorodnego rozwoju bohatera. W Buncie Ludzkości nawet jeśli grałeś jako skradacz nastawiony na cichą eliminację przeciwników lub wręcz unikanie konfrontacji to i tak z bossem musiałeś stanąć do otwartej walki i wtedy było ciężko. No chyba, że sprzętu nie masz zbyt dobrego to lepiej wybierz wcześniejszą część bo Rozłam ma o wiele wyższe wymagania. Warto jeszcze zwrócić uwagę na Dying Light jeśli lubisz klimaty zombie. Pamiętam, że dobrze się również bawiłem przy Śródziemie Cień Mordoru. Dawno nie było tak przyjemnego tłuczenia orków. Na koniec wspomnę jeszcze o serii Bioshock. Skoro piszesz, że miałeś kontakt z grami do 2010 roku to mogłeś grać w pierwszą i drugą część ("dwójka" ukazała się w 2010 roku właśnie) ale mogłeś pominąć nie powiązaną z nimi część o podtytule Infinite. Moim zdaniem sama rozgrywka jest w niej słabsza i nie miałem takiej radochy ze strzelania jak w "jedynce" i "dwójce" jednak warto w nią zagrać ze względu na piękne poziomy i niezwykłą historię. Jeśli seria Ci umknęła to polecam całą.

Mam takie pytanie odnośnie dwóch rodzai tytułów, jednak zapewne i tak wybiorę jedną może dwie.

1. RPG: Przejście znanej całej  "Polskiej serii", skłoniło mnie do poszukiwania czegoś z RPG. Zastanawiam się więc w kierunku Pillarsów lub Original Sin (wiem izometria/nie 3d) , jednak nie wiem jak tam z trudnością z przechodzeniem fabularnym?

Z drugiej strony zastanawiałem się nad jakimś kolejnym AC, lecz nie wiem co po BF (poprzednie zaliczone )- Unity/Syndicate czy od razu np Origins?

Edited by need12

Cześć,

szukam gier zawierających momenty dostarczające poczucia dojmującej samotności czy melancholii. Przykłady, które przychodzą mi do głowy to pierwszy Stalker z nocnym przesiadywaniem przy ognisku, przy dźwiękach gitary czy Lost Planet 3, z samotnymi wypadami mechem przez nieprzyjazną, śnieżną planetę.

Edited by Soobis

@need12 bierz Assassin's Creed Odyssey, będziesz miał dwie potrzeby zaspokojone w jednej - chęć zagrania w rpga i kolejnego asasyna. Ogrywanie tej serii skończyłem tak jak ty na Black Flagu. W Syndicate i Unity pograłem chwilę u znajomego i nie przypadły mi do gustu. Dopiero Origins dał tej serii nowe życie i na Twoim miejscu celowałbym właśnie w którąś z dwóch najnowszych odsłon.

@Soobis może coś z serii Fallout? Na przykład New Vegas? Nieco podobne klimaty jak Stalker, dużo podróżowania w samotności a i jakieś ognisko nocą się znajdzie :D

Dnia ‎2019‎-‎01‎-‎15 o 14:24, Tesu napisał:

@readerCDA

Jesli zalezy Ci na trybie singleplayer, to najciekawsze beda chyba Wolfenstein: The New Order (plus dodatek The Old Blood) oraz Wolfenstein II: The New Colossus. Do tego Far Cry 3 lub 4, ewentualnie Metro 2033 i Metro: Last Light.

Natomiast jesli bardziej interesuje Cie tryb wieloosobowy, to problem z nim jest taki, ze nowe odslony gier w serii powoduja masowy odplyw graczy z czesci starszych. Taki wydany w listopadzie Call of Duty: WW2 wciaz kosztuje na Steam 60 euro, a jednoczesnie gra w niego zbyt malo ludzi, zeby zalapal sie do setki najpopularniejszych tytulow na Steam (czyli mniej niz 3 tysiace graczy). W dodatku nawet kiedy byl popularny i otrzymywal od tworcow gry uaktualnienia, zabawe psuli liczni oszusci. W starszych odslonach jest jeszcze gorzej. W przypadku Battlefielda sytuacja prezentuje sie lepiej. BF 3 i 4 wciaz zyja, BF1 ma wielu graczy, w najnowszym BFV dolaczenie do meczu trwa sekundy, ale choc uwazam V za solidna odslone tej serii, to wiele osob kreci na nia nosem (bo kobiety na polu walki i poki co mala roznorodnosc map). Alternatywa moze byc tutaj Rising Storm 2: Vietnam, tylko ze w tym przypadku oprawa jest dosyc siermiezna (co w pewnym stopniu tytul nadrabia klimatem), Red Orchestra 2 (aczkolwiek brakuje w nim graczy i czesto ponad polwa zolnierzy to boty), ewentualnie Insurgency i nowsze Insurgency: Sandstorm.

EDIT: Calkiem ciekawa opcja jest tez theHunter: Call of the Wild. Co prawda charakter rozgrywki jest o wiele spokojniejszy, ale za tworcy dali graczom rozlegle i swietnie wygladajace mapy, cykl dobowy, interesujaca mechanike, a nawet mozliwosc gry w co-op.

To ciekawe bo na ps4 niby dokładnych informacji co do ilości graczy nie ma ale ze znalezienie gry w od ww2 nie ma problemu

Dnia 8.02.2019 o 14:25, Soobis napisał:

Cześć,

szukam gier zawierających momenty dostarczające poczucia dojmującej samotności czy melancholii. Przykłady, które przychodzą mi do głowy to pierwszy Stalker z nocnym przesiadywaniem przy ognisku, przy dźwiękach gitary czy Lost Planet 3, z samotnymi wypadami mechem przez nieprzyjazną, śnieżną planetę.

Może mod do trzeciego Stalkera, Call of Chernobyl? świetny jest

@Soobis

W Subnautice mozesz poczuc sie bardzo samotny, czy to patrzac z dachu kapsuly ratunkowej na otaczajacy Cie bezkresny ocean, czy tez pozniej, obserwujac glebiny z modulu widokowego swojej bazy. Polecam tez wycieszke do Ard Skellig w trzecim wiedzminie, zwlaszcza kiedy z glosnikow poplynie tam celtycka piesn, ktora w grze nosi tytul “Fields of Ard Skellig”. Polecam tez Little Nightmares, bardzo przyjemna i dopracowana platformowka, w ktorej wyobcowanie i osamotnienie wylewaja sie z ekranu. 

Edited by Tesu

Dnia 8.02.2019 o 13:25, Soobis napisał:

Cześć,

Zgadzam się moimi przedmówcami, a od siebie dorzucam dwie gry duńskiego Playdead: w Limbo jestes sam jak palec, a świat jest szarobury i smutnawy. W INSIDE niby jest więcej osób, ale albo chcą cię załatwić albo są pod kontrolą oponentów i zachowują jak bezmózgie marionetki - uczucie osamotnienia gwarantowane.