Jump to content
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Recommended Posts

@seba

Z wydanych ostatnio najbardziej godnym uwagi tytulem jest chyba Life is Strange. Dorzucic do tego mozesz jeszcze The Book of Unwritten Tales 1&2 oraz ewentualnie serie Deponia plus Machinarium. No i ktoras z produkcji TellTale, choc sa to bardziej samograjki skupione bardziej na dialogach i emocjach niz na typowych zagadkach, to klimat kryminalu noir w The Wolf Among Us i zombieapokalipsy w The Walking Dead mi sie podobaly.

• Upvote 1

Zawsze warto :)

GTA V to wciąż dobra gra, aczkolwiek już tyle osób nie gra w multi co na starcie.

@seba

Polecam Syberię 1 i 2. Są bardzo przyjazne nowym graczom i nie ma w nich absurdalnych zagadek, które można spotkać w Małpiej Wyspie czy Grim Fandango.

• Upvote 1

Witam, to znowu ja :P. Tym razem zastanawiam się nad kupnem "Mass Effect Trylogii". Szukam ostatnio jakiegoś "innego" RPG-a, a Fallout: New Vegas jakoś mi nie podszedł (graficznie). Czy w takim razie warto wydawać 50 zł na ME T?

EDIT - nie dodałem, że zagrywam się w DA: Inkwizycję oraz Skyrim. Swego czasu bardzo lubiłem SWTOR (porzuciłem je ze względu na abonament ;)).

Edited by MajinYoda

ME to swietna seria, jednak jedynka jesli chodzi o gameplay sie zestarzala ale warto w nia zagrac dla historii. Dwojka i trojka to wciaz jedne z najlepszych RPG na rynku, ja goraco polecam. To bedzie jedne z najlepiej wydanych 50 zlotych ;)

• Upvote 1

@MajinYoda

Moim zdaniem seria Mass Effect jest absolutnym must have. Swietna historia, zapadajace w pamiec postacie plus interesujace uniwersum. Sledzenie losow Sheparda przez trzy czesci gry, obserwowanie podejmowanych przez niego decyzji i ich konsekwencji (co prawda bez wplywu na glowna os fabularna, ale zmieniajaca niektore watki poboczne), dramatyczne momenty... Ogrywanie ME bylo dla mnie osobistym przezyciem. Lojalnie jednak uprzedzam, ze czesci swoim charakterem sa nierowne. ME1 to nie do konca wiadomo co, bo stoi w rozkroku miedzy RPG a strzelanka z systemem oslon. W dodatku ma troche upierdliwych, czasem wkurzajacych rozwiazan (zarzadzanie ekwipunkiem druzyny jest niezbyt wygodne, jezdzenie po powierzchni planet w Mako stosunkowo szybko zaczyna nuzyc, misje poboczne szybko staja sie powtarzalne). Jest to jednak pozycja obowiazkowa, bo poznaje sie w niej bohaterow, z ktorych czesc bedzie Ci towarzyszyc lub chociaz pojawi sie na ekranie w dwoch kolejnych odslonach. ME2 to w stosunku do jedynki inna gra. Tworcy wyeliminowali wiekszosc bolaczek z poprzedniej czesci, zmienili tez proporcje gatunkowe. To juz bardziej strzelanka z elementami RPG, ktora duzy nacisk stawia na fabule. A ta jest naprawde miodna. Do tego dochodza nowi towarzysze, kazdy inny, kazdy ze swoja wlasna historia i silna osobowoscia. ME3 pod wzgledem mechaniki to juz tyko niewielkie rozwiniecie swietnej dwojki, jednak fabularnie ma sporo ciezszy klimat i obfituje w wiecej dramatycznych wydarzen, zarowno tych zwiazanych z glowna osia fabularna jak i tych bedacych bezposrednim nastepstwem decyzji gracza. Niektorzy narzekali na zakonczenie trylogii, ale mnie osobiscie sie podobalo, bylo w sam raz i pozwalalo czlowiekowi jeszcze przez kilka dni myslec o tym wszystkim, czego byl swiadkiem. 

• Upvote 1

Hejka.  Ostatnio bądzo mi brakuje gier samochodowych. Nie wiem za bardzo w co zagrać. Myślałem nad WRC ale one nie mają zbyt przychylnych oceń. GRID 2 I AUTOSPORT już posiadam (i mam zamiar wymaksic/poniwnie przejść). Dirt Rally mam zamiar kupić lecz nadal się trochę waham. Polecacie jeszcze jakieś ciekawe tytuły warte zagrania? Koniecznie na steam(trochę za bardzo polubilem ta platformę :P). Odpadają TDU i NFS gdyż wyścigu tam to ,,ustawki,,.

Szukam jakiegoś dobrego action RPGa, niezbyt starego, coś w stylu najnowszego wiedźmaga, najlepiej jeśli miałłby też całkiem niezłą fabułkę,zna ktoś coś takiego?

Nie mass effect

Edited by quirell

@quirell Serie Gothic, Risen, Dragon Age, Fallout, Knights of the Old Republic, Vampire - The Masquerade, The Elder Scrolls (Morrowind, Oblivion, Skyrim). Jeszcze Kingdom of Amalur, Jade Empire, Fable. Wszystko action RPG z bardzo dobrą / dobrą / średnia fabułą

Edited by Despero23

Właśnie kończę maksować LEGO Batman 3 i tak się zastanawiam czy warto zainteresować się Season Passem? Z tego co widzę są tam DLC fabularne, a nie żadne popierdółki. Może ktoś grał i będzie się w stanie wypowiedzieć...

Zdecydowanie Dying Light. Nawet bez The Followinga jest w tym dużo contentu. Z Followingiem zajęło mi 70h przejście gry. Tymbardziej, że gra nie jest droga :)

Mad Max jest świetnym tytułem, jeżeli nie masz przesadzonych wymagań, kosztuje koło 30 złotych teraz więc to też jest gra warta swojej ceny.

No, ale mimo wszystko wybrałbym DL, bardziej przystępne i większa różnorodność. 

• Upvote 1

@Matt3rs Skusiłem się wedle Twojej rekomendacji na Dying Light dosłownie 30 min temu gra mi się pobrała i powiem szczerze, że na razie jestem zadowolony jednak zobaczymy jak będzie dalej, także dzięki wielkie za pomoc w wyborze gry :D 

Halo, Witam.

Szukam czegoś podobnego do Warcrafta 3.

Generalnie pod względem mechaniki czyli RTS (chyba).

Fajnie gdyby można było się przyjemnie bawić w kampanii.

Starcrafty znam, w reszte nie grałem.

Jeśli chodzi o strategie podobne do Warcrafta 3 to warto wspomnieć o Armies of Exigo - mnie za bardzo nie przypadło do gustu ze względu na bardzo wysoki poziom trudności, długi czas szkolenia jednostek i średnią fabułę. Do głowy od razu przychodzi mi też Lord of the Rings War of the Ring - pod względem mechaniki rozgrywki bardzo przypomina dzieło Blizzarda, z tym że całość jest osadzona w Środziemiu. Możesz też sprawdzić Spellforce 2, gdzie większy nacisk położono na elementy RPG, a warstwa strategiczna jest nieco ograniczona (mniejsza niż w W3 ilość jednostek i budowli). Polecam również Warhammer 40 000 Dawn of War II, jest tu rozwój postaci, zdobywanie ekwipunku i niezła warstwa fabularna (szczególnie w dodatku Chaos Rising), ale to już zupełnie inna para kaloszy niż W3, bo próżno tu szukać budowania bazy, szkolenia jednostek czy zarządzania wielką armią.

Dzięki za propozycje.

War on the north pamiętam, że kiedyś ogrywałem.

Dawn of war nigdy nie próbowałem tak samo jak Spellforce.

Mam jeszcze pytanie, chodzi mi po głowie taka gra, jestem pewien, że z uniwersum Warhammera.

Najbardziej charakterystyczną rzeczą jaka zapamiętałem, to fakt że były tam takie ogromne jednostki.

Orkowie mieli przerośnięte bestie kodo, jakaś inna nacja miała jakby takie ogromnego rycerza.

Te ogromne jednostki zabijały całą resztę na jedno uderzenie i miały specyficzną animację np: ten rycerz podrzucał mniejszą jednostkę i wybijał ją gdzieś poza mape.

Tylko nie potrafię sobie pzrypomnieć czy budowało się tam budynki.

Witam. Szukam jakiegoś fajnego rpga na PC. Skyrima przeszedłem kilka razy, Obliviona też, bardzo lubiłem też Fablea, Kingdom Of Amalur i Gothica no i oczywiście Wiedźmina, Dragon's Dogma na razie leży nie ruszona bo czekam na jakieś nieoficjalne spolszczenie. Można by rzec, że jestem fanem typowego średniowiecznego fantasy i w takich kilmatach rpga szukam, wolę rpgi akcji gdzie sam muszę wyprowadzić cios, czasem grałem w rpgi w stylu Diablo ale dośc szybko mi się nudziły . Możecie mi polecić coś ciekawego? Najlepiej nic z tego roku gdyż gram na laptopie a on przy Wiedźminie 3 pocił się mocno na ustawieniach niskich plus mody na obniżenie grafiki.

Hmm, cóż, Divine Divinity jest zacne, ale to mariaż Diablo i Baldur's Gate, więc może Ci nie podejść. Z naciskiem na akcje przychodzą mi do głowy jeszcze Dark Messiah of Might & Magic i Jade Empire.