Jump to content
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Recommended Posts

@K4SP4R

Zależy, co lubisz. Jeśli kochasz siekać zombiaki w stylu Left for Dead 2 to śmiało bierz Killing Floor 2.  Dead By Daylight  to gra z gatunku horroru, więc jeśli lubisz czuć dreszcze to bierz ją śmiało. Ale bardzo dużo czasu spędzisz z Total War Shoghtun 2, jeśli czujesz w sobie zmysł stratega. Wybór tytułu zależy od twoich osobistych preferencji.

Starsza generacja dostała nowych NPC-ów, więcej lore, DLC w pakiecie i naprawiono parę rzeczy. Pozostałe rzeczy pozostały takie same.

Dopiero nowa generacja dostała wersje udoskonaloną, która dodatkowo wprowadza parę zmian u wrogów oraz zapewnia stabilne 60 klatek. Na PS3 30 klatek. Ogólnie nie ma dużych wahań klatek na sekundę.

Czy jest sens kupić Dishnored za 4,99 euro bez DLC? DLC są wystarczająco dobre i długie, aby zakupić je w wersji GOTY za około 100 zł w pudełku? Stracę dużo na fabule bez ich poznania? Pytam się, gdyż waham się pomiędzy wspomnianą grą, a Crysis Maximum Edition, które jest w tej samej cenie. Aha, Age of Empires II HD jest nadal godne polecenia? Z tego co wiem, to gra jest dobra chociaż minęło wiele lat, jednak czy zrazi osobę która mało gra/ła w strategie?

Edited by Kosarz5

Dwa DLC są istotne fabularnie, ale bez nich można spokojnie sobie grać i za wiele Ci nie umknie.

GOTY nie kosztuje 100 zł, ale 12 euro co wychodzi jakoś 60 zł ze wszystkimi podatkami.

Crysis to zwykły FPS z ładną grafiką. Niby fajnie się gra, ale jest wiele lepszych gier. Dlatego lepiej nieco dopłać do tych 12 euro i kup dobrą grę z fajną fabułą i ciekawymi mechanikami rozgrywki.

Jak nie lubisz strategi to Age of Empires nie będzie dla Ciebie, ale jest to gra przyjazna nowicjuszom.

• Upvote 1

@Kosarz5 Wersja GOTY Dishonored zawiera 3 DLC (+ takie popierdółkowate z koścmi do zbierania). Pierwsze to serie wyzwań w stylu, zabij tylu przeciwników w czasie, zabij cel bez wykrycia, itd. Dwa kolejne (The Knife of Dunwall i The Brigmore Witches) składają się na dwu częściową historię Dauda - zabójcy, który zabił królową, co jest początkiem historii Dishonored. Zwłaszcza te dwa są warte polecnie. Ale 60 zł? Dałbym głowę że ze 2 lata temu kupiłem GOTY za pół tej sumy. Może cena ma związek z nadchodzącą dwójką?

Crysisy to tak jak pisze @Scorpix zwykłe FPSy. Dobre, ale nic nadzwyczajnego. Myślę że są warte te 5 euro, no ale jeśli masz wybierać, bierz Dishonored.

A skoro już piszę, to się zapytam zgromadzenia. Czy warto brać z Wyprzedaży Steama Rocket League za 12 euro? Gra jest świetna bo grałem podczas darmowego weekendu - chodzi mi tylko o ty czy za moment nie będzie (albo jest/była) jeszcze taniej?

• Upvote 1

1 godzinę temu, Despero23 napisał:

A skoro już piszę, to się zapytam zgromadzenia. Czy warto brać z Wyprzedaży Steama Rocket League za 12 euro? Gra jest świetna bo grałem podczas darmowego weekendu - chodzi mi tylko o ty czy za moment nie będzie (albo jest/była) jeszcze taniej?

Raczej nie sądzę, żeby w najbliższym czasie cena Rocket League była niższa. W czasie darmowego weekendu kosztowała tyle samo ile teraz.

• Upvote 1

Assassin's Creed 2 i Black Flag, Wiedzmin Dziki Gon, Morrowind na graficznych modach, GTA V, Sleeping Dogs, Far Cry 3 i Just Cause z tych najwazniejszych. 

Oprócz Morrowinda, Sleeping Dogs i Just Cause grałem we wszystko. Jednak trafiłem na ciekawą promocję na Steam gdzie Just Cause 3 jest w paczce z Rise of the Tomb Raider za niecałe 200 zł i o ile jakości tej drugiej gry jestem pewny to nie wiem jak jest z Just Cause 3 bo w internecie spotkałem się z przewagą negatywnych opinii. :/ 

Zawsze mozesz siegnac po Just Cause 2, gra sie w niego bardzo przyjemnie. 

Mam $ na steam i nie wiem czy kupić GTA V , ale za bardzo nie mam z kim grać na MULTI tylko solo? 

Edited by Bale

@Bale

Akurat GTA V jest na tyle dobra i rozbudowana gra w trybie singleplayer, ze warto te gre kupic kupic chocby dla niego samego. A w multi pewnie tez znajdziesz jakichs randomow do gry. Ja sam sie przymierzam do przejscia GTA V po raz drugi, bo za pierwszym razem zaliczylem te produkcje Rockstara na PS3, a wersja PC juz od kilku miesiecy siedzi mi na windowsowym pulpicie.

Przeszedłem pierwsze Dark Souls i fajnie było. Druga część została mi na forume odradzona. Trzecia za droga.

Zastępczo myślę kupić Dragon's Dogma. Ktoś jakieś opinie? Albo zastępcza propozycja z obecnej wyprzedaży w parowym sklepie?

Dragon's Dogma zdecydowanie fajne. Miła odmiana od gier, które wiecznie prowadzą gracza za rączkę. Nie jest to tytuł wybitnie trudny, ale też nie jest prosty. Ja bym polecił, bo mimo, że jeszcze nie ukończyłem to podczas gry bawiłem się niezwykle dobrze.

@spontan

Civ V jesli czujesz sie strategiem-menadzerem, ktory tak poprowadzi swoja nacje, ze ta bedzie dokonywac odkryc geograficznych, budowac cudy swiata, opracuje nowe technolgie na przestrzeni dziejow i ostatecznie podbije swiat albo wysle czlowieka w kosmos. Shogun 2 jesli bardziej czujesz sie taktykiem, ktory pokieruje w czesto nielatwej walce tysiacami swoich samurajow, a zarzadzanie i rozbudowa prowincji to dla Ciebie element drugorzedny. Obie gry sa swietne i obie bardzo lubie, ale ja osobiscie wzialbym Civ V, bo oferuje wiecej roznorodnych scenariuszy rozwoju i sposobow osiagniecia zwyciestwa. FM 2016 nie bierz, sredni jest.

@spontan

Ja bym bral wersje z dodatkami, bo choc nie wszystkie one sa warte uwagi, to juz taki Gods and Kings duzo zmienia w rozgrywce, a cena za caly pakiet jest tylko minimalnie wyzsza od ceny podstawki.

@spontan Gods and Kings i Brave New World - największe i najlepsze dodatki, sporo rozbudowujące i poprawiące podstawkę - must have. Reszta DLC to scenariusze, mapy i nacje - jak będziesz chciał, drogie nie są. Pamiętaj też że Civ ma rozbudowany Steam Workshop

Co byście polecili - Pandora: First Contact czy Beyond Earth, obie gry z dodatkami?

Sporym problemem jest mała popularność Pandory - dowiedziałem się na razie tylko tyle, że autorzy starali się odwzorować SMACa jak najwierniej, dorzucając przy okazji zdecydowanie zbyt napompowane przewagą AI (nawet na najniższym poziomie trudności - swoją drogą, jeden z autorów wprost stwierdził, że jego ideałem jest sytuacja, gdzie nowy gracz przegrywa boleśnie pierwszych parę gier niezależnie od poziomu trudności, bo tylko tak się "nauczy, jak grać"). Z drugiej strony, sam widziałem Beyond Earth w akcji, niezbyt zachęcającej. Jednak spotykałem się z opiniami, że gra mocno zyskuje dzięki dodatkowi Rising Tide, a osoby, które pytałem a wyraziły negatywną opinię, w ów dodatek nigdy nie grały.

I czy Mordheim również warty jest zakupu?

Dzięki od razu za odpowiedzi i pomoc.

Witajcie,

szukam gry (raczej z tych nowszych, bo warto jeszcze skorzystać z promocji na Steam xD) w stylu Far Cry 3/4 - w miarę współczesny czas akcji, duża swoboda, liczne bronie i gadżety i przede wszystkim wiele sposobów wykonania misji - w tym możliwe skradanie (bo np. w Just Cause jest swoboda, ale po cichu nic się nie zrobi) oraz przyjemne strzelanie. Przez przyjemne strzelanie rozumiem takie jak właśnie w Far Cry 3/4 albo w serii Battlefield. Przyszedł mi do głowy tylko Wolfenstein New Order/Old Blood, ale nigdy w to nie grałem i nie jestem pewien czy tego właśnie szukam ;-)

P.S. Nowe Metal Gear Solid już mam, ale tam jednak jest bardzo duży nacisk na skradanie a niekoniecznie strzelanie i rozwałkę ;-)

Z góry dziękuję za pomoc :-)

Kup DOOMa.

Współczesny (w miarę) czas akcji, duża swoboda w możliwościach eksterminacji wrogów, wiele sposobów wykonania misji(rakietnica czy super-shotgun zakończony finisherem). :)

Do głowy przychodzi mi Dishonored, ale raczej może odpaść ze względu na inne realia. Oprócz tego spełnia wszystkie warunki.

No i Dying Light.

Edited by Scorpix

Tylko, że w DOOMie po cichu się nie da, a mi też na tym zależy ;-)

Dishonored i Dying Light są super, ale już je mam i nie do końca o to mi chodzi, bo szukam czegoś sandboxowego z odbijaniem baz czy innych posterunków skradając się albo głośno albo trochę cicho, trochę głośno. Po prostu bardzo mi się spodobało to odbijanie posterunków w Far Cry 3 i szukam innych gier z takimi elementami.