Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

Witam.

Wszedłem niedawno w posiadanie PS4 i zastanawiam się w jaką grę zainwestować pieniądze. Na pewno jedną muszą być wyścigi (dla małżonki) a drugą raczej jakiś exclusive. Przymierzam się w 1. kategorii do DriveCluba a w drugiej do Bloodborne albo The Last of Us. Jest sens inwestycji w DC skoro jest też na rynku ProjectCars? Czy Bloodborne rzeczywiście jest tak świetną grą, że lepiej kupić ją zamiast TLoU? Dodam, że w żadne Dark Souls nie grałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kosarz5

Nie grałem w Most Wanted 2012, więc ciężko mi porównać, ale DiRT Showdown jest taki sobie. Co prawda zręcznościowy model jazdy jest całkiem niezły, ale niektóre tryby rozgrywki (a właściwe rodzaje wyścigów) są słabe i męczące, tory nie zachwycają, a model zniszczeń nie wygląda zbyt imponująco. O ile zwykłe wyścigi, gdzie mamy do przejechania określoną liczbę okrążeń czy też tory na których wykonujemy punktowane "akrobacje" są bardzo dobre, o tyle wyścigi 8 ball są frustrujące, a etapy demolition szybko stają się powtarzalne i nudne. Jeśli szukasz arcadowych wyścigów z domieszką rozwałki to znacznie lepszym wyborem będzie Blur.

@pit3r

Może Spec Ops The Line?

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pit3r

-Możesz spróbować Mafii. Początkowo kojarzy się z GTA, ale w obydwu częściach chodzi przede wszystkim o historię.

-Mimo że się odbiłeś od STALKLERa, zachęcałbym cię spróbować jeszcze raz. Zwłaszcza w ostatniego - Zew Prypeci wraz z modem Misery.

-Resident Evil 4 też jest całkiem, tylko znaleźć musisz mod na obsługę myszki lub posługiwać się padem. RE6 nie grałem. Większość mówi że slaby, ale są tacy co bardzo chwalą. Natomiast RE: Operation Raccon City to badziew, nie tykaj.

P.S. FC i Doom 3 to już oldschool? Stary jestem.

@kaimada Nie wiem jak tam wyścigi na PS4, ale chyba obydwie tyłka nie urywają. Project Cars narobił dużo dymu, ale ognia zbytnio nie ma. Driveclub zresztą podobnie. Różnica jest taka, że DC to raczej zręcznościówka, a PC bardziej pod symulator. Lepiej oczekuj Gran Turismo 7. Ale znając tempo Polyphony Digital to możemy jeszcze poczekać.

Bloodborne lub TLoU. Ja bym brał Ostatnich. A jeśli już chcesz Bloodborne, to lepiej zamiast niego weź Dark Souls 2. Lub Lords of the Fallen

Edytowano przez Despero23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ostatnie przeszedłem Batman: Arkham Knight i sposobał mi się motyw, że akcja dzieje się w Halloween. Nakręciłem się takie klimaty filmem Burtona "Miasteczko Halloween" i dlatego chciałbym Was zapytać - możecie polecić jakieś gry, w których występuje (nawet przelotnie) motyw halloweenowy? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko to do glowy przychodzi mi Darkest Dungeon oraz The Spirit Engine 2, ale pewnie znajdzie sie tego wiecej.

Tak patrzę... Gry które podałeś to turówki, mi chodziło o bardziej dynamiczne gry ;d Coś jak elsword, tylko singlówka, także jakby ktoś znał bijatyko-platformowke 2d z dynamicznym systemem walki, w której będziemy się zmierzać z zastępami wrogów, siejąc postrach śmiercionośnymi combosami, i single-player proszę o podanie, dziękuję :)

Edytowano przez iLy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CryKillerPL

W strategiach ekonomicznych niezbyt sie ostatnimi czasy orientuje. Dosc spoko byl Banished, fajna jest seria Anno, Sunless Sea takze daje rade jesli lubisz rogaliki, jednak musisz sprawdzic wymagania tych gier, bo chociaz wysokie nie sa, to ten laptop zbyt mocny tez nie jest. Z RPG to oczywiscie Filary Wiecznosci. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MGS V oferuje multum możliwości podchodzenia do misji, dzięki czemu można ją przechodzić kilka razy (tak jak GZ). Mad Max to gra akcji, która ma bardziej ograniczoną mechanikę.

Aha, krótka recenzja zachęcająca do zakupu MGS V

A Hideo Kojima game :)

Edytowano przez Scorpix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

temat w sumie najbliższy mojemu problemowi wink_prosty.gif

Poszukuje gier w stylu The Walking Dead/ Life is Strange/ Until Dawn - chodzi o coś a'la interaktywny film nastawiony na opowieść + decyzje wpływające na tę opowieść

Byle nie z Telltale - te są już za mną ;)

Edytowano przez Kayab
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kayab

Takich gier poza produkcjami od Telltale i wspomnianym juz wyzej swietnym Heavy Rain (duzo lepszy pod wzgledem wykonania i calosciowej intrygi niz to co produkuje Telltale) praktycznie nie ma. To bardzo niszowy gatunek, ktory nie daje graczowi zbyt duzego pola do popisu, a same gry przechodzi sie bardzo szybko, wiec i konkurencji miedzy developerami na tym polu wielkiej nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Jako że marny ze mnie fanatyk gier, w dodatku teraz gdy mam prawie 3 lata przerwy...

Poszukuję pomocy w wybraniu czegoś co by pasowało do mojego zafascynowania.

Chodziłem troszeczkę po sklepach niestety nowsze tytuły nie mówią mi nic, w dodatku każdy z nich ocieka super efektami, zombie, marines itp. a mnie to po prostu nie bawi.

Pochodzę z epoki Morrovind, Gothica I/II a to co teraz wychodzi na rynek to jakaś abstrakcja.

Jakie zdziwnienie spotkało mnie po włączeniu Gothic Arcania... fatalnie.

Przerobiłem kilka nowszych pozycji i jak na razie najlepiej wypadł Skyrim, z tym że drugi raz bym nie zaczynał.

Zafascynowały mnie jednak gry survivalowe jak np. Savage Lands przypadkiem zdobyte.

Nawet Wild Terra Online daje mi więcej zabawy niż te nowe gry i takich właśnie szukam.

Prostych, trudnych i bez strzelanek zombie itd.

Jakie znacie gry podobne do survivalowych, w co warto zagrać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli Savage Lands przypadlo Ci do gustu, to sprawdz takze Stranded Deep. Do tego warte uwagi sa dostepne na Steamie Don't Starve oraz The Long Dark (w ktorym najwiekszym wrogiem gracza nie sa wilki, ale zimno i glod). Inna ciekawa pozycja jest polski This War of Mine, w ktorym kierujesz grupa cywili w objetym wojna miescie. Z kolei takze dostepny na Steam Banished to hybryda RTS z survivalem. Do tego mozna dorzucic multiplayerowy ARK: Survival Evolved.

Natomiast jesli nie jestes bardzo uczulony na zombie, to warty uwagi jest klimatyczny Project Zomboid (o ile nie przeszkadza Ci oldskulowa grafika). State of Decay rowniez jest utrzymany w podobnym klimacie, tyle ze ma o wiele mocniejsze konsolowe nalecialosci.

Edytowano przez Tesu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...