Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

Którą grę z poniższych zestawień lepiej kupić?

1) Serious Sam HD Złota Edycja czy Warhammer 40K Dawn of War 2?

2) Medieval 2: Total War vs Total War: Shogun 2 vs Empire + Napoleon: Total War?

3) Fallout 3 vs Fallout New Vegas?

Proszę o podanie argumentów tongue_prosty.gif

Edytowano przez K4SP4R
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

1. A wolisz strzelanki czy RTS-y? Ja bym bral W40K DoW 2, bo Serious Sam to takie odmozdzajace szczelando jest, ktore w wiekszych dawkach nudzi.

2. Zdecydowanie Medieval 2 i Shogun 2. Empire i Napoleon byly chyba najslabszymi odslonami serii. Jesli bedziesz mial mozliwosc, to zakup sobie takze Rome i Rome 2.

3. Fallout NV - ciekawsza historia, lepszy humor i klimat, ktoremu zdaniem wielu jest blizej do dwoch pierwszych czesci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie, wybor w duzym stopniu zalezy od tego, na co sie nastawiasz, bo choc oba tytuly to FPS-y, to rozgrywka w nich ma zupelnie odmienny charakter. CS jest duzo bardziej nastawiony na zgranie i e-sport, a Payday 2 to przyjemny co-op bez spinania sie o statystyki, skiny na bron itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to żadna część nie jest powiązana fabularnie. Są pewne nawiązania, smaczki, ale to tyle. Mimo wszystko polecam zacząć od pierwszej części, potem druga i na koniec trzecia. Poznasz bohaterów, fabułę poprzednich części i też przeżyjesz kilka niezłych przygód ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mocno ścisłych powiązań między częściami, ale istnieją (tak jak powiedział kolega wyżej) nawiązania do poprzedniczek. Akurat Dziki Gon jest najbardziej odseparowany fabularnie od poprzedniczek, ale i tak warto w dwie pierwsze części zagrać. Zwyczajnie nie wypada omijać dwóch pierwszych, bo to też świetne tytuły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie kolekcjonuje boxowych wersji gier, ale przy GTA (i np nadchodzącym dishonored) jednak chcialbym boxa. Problem polega na tym, ze wersja pudelkowa gta v podobno nie da się aktywować na steamie. A ja aktualnie praktycznie wszystkie gry na Steamie mam.

Teraz pytanie, różnią się czymś wersje Steam i ta druga? Nie ma jakichs wersji boxowych na steama?

Edytowano przez Wizardius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Roznica jest taka, ze nie bedziesz zdobywac steamowych osiagniec, jedynie te na RSC. Poza tym gry z tego co mi wiadomo niczym innym sie nie roznia. Zawsze mozesz tez dodac niesteamowa gre do biblioteki. Co prawda nie bedziesz mogl jej w przyszlosci pobierac, ale poki bedziesz taka wersje non-steam odpalal poprzez platforme Valve, to Twoi znajomi na Steam beda widziec, ze w nia grasz i bedziesz mogl robic i uploadowac zrzuty ekranu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Jesli gra jest kaszanka, to nawet jesli chca za nia 1 centa, to nie warto. No i wieksza waluta jest tu Twoj czas, ktory spedzisz na zabawie ze slaba gra. No chyba ze nie masz juz w co grac, strasznie Ci sie nudzi i na glodzie zagrasz w cokolwiek. W przeciwnym razie odradzam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo :D

Szukam gry podobnej do elsworda, ale singlówki, wiadomo - walka, klasy postaci, combosy itp. wszystko ładnie w 2d, jeśli chodzi o grafikę nie mam określonych wymogów, może być bardziej mhrocznie czy bardziej bajkowo, z góry dzięki za tytuły ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś niszowego sandboxa, może być stary, może być nowy. Byle to nie było nic znanego bo ze znanych niemal wszystko ograłem albo się do tego zabiorę :D Czasem przyjdzie mi poznać jakąś grę o której nigdy nie słyszałem i miło się zaskoczyć gdy już w nią zagram. Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, forumowiczów i zarazem pewnie, też czytelników CD-A. Przedostatnio dodany do pisma Bioshock wzbudził we mnie falę nostalgii za grami w których niezwykle mocno wczuwałem się w sytuację podanej mi pod kontrolę postaci, jest to dla mnie gra numer 1, absolutne arcydzieło, które ukończyłem 5 razy i chyba szykuje się 6.

Ale do rzeczy - szukam gry, która dostarczy mi podobnych emocji co Bioshock i inne przeze mnie uwielbiane tytuły i mam nadzieję, że Wy pomożecie mi dobrać coś co wciągnie mnie jak ten majsterszytyk kilka lat temu.

Mianowicie, długo zastanawiałem się co tak naprawdę w singlowych grach mi się podobało otóż

- ów gra powinna być przedstawiona w konwencji FPP, w ostateczności TPP, choć rzut izometryczny, też mógł by być

- Lubię zwiedzać ciekawe, światy, zniszczone, postapokaliptyczne, steam punkowe - słowem klimat tak gęsty że można nożem krocić, Rapture wpisuje się w te ramy idealnie, ale wizja przedstawiona w Metro 2033 czy Falloucie bardzo do mnie przemawia.

- Gra powinna skupiać się na rozgrywce, lubię dobrą fabułę ale to gameplay jest najważniejszy - chce eksplorować mapy - ale nie otwarte światy a huby w których mogę wybrać drogę ale koniec końców cel jest 1 - prócz wspomnianej wycieczki do Rapture, doświadczyłem idealnego stanu rzeczy w pierwszym Far Cry'u i F.E.A.R'rze

- Kolejnym elementem powinna być pewnego rodzaju walka o przetrwanie - i nie chodzi mi tu o takie przetrwanie jak w Don't Starve czy o zgrozo Minecrafcie - wszystkie produkcje hurtowo robione i dostępne na steamie też mnie nie interesują. Wrażenie takiej walki miałem, prócz wyżej wymienionych w świetnym Resident Evil 5 - swoją drogą we wszystkich wymienionych brak jest automatycznej regeneracji zdrowia, takie poczucie zagrożenia o wirtualne życie jest częścią składową tego czego szukam.

- Lubię miks RPG z FPS'em - syndrom upgrade zawsze umila rozgrywkę ale to uczucie immersji towarzyszyło mi rówież w całkowicie oldschoolowych grach jak wspomniany Far Cry, Doom 3 (nie miałem naleciałości z poprzednich części więc grało mi się w niego świetnie)

No i na koniec zanim zaczniecie polecać, indeks gier w których tego szukałem ale nie do końca znalazłem:

- Bioshock 2 - gra świetna, zaliczona też kilka razy.

- Bishock Infinite - odbiłem się bardzo szybko, stanowczo nie mój klimat.

- Kolejne częsci F.E.A.R. tu chyba nie muszę mówić że z klimatu jedynki nie pozostało prawie nic.

- Kolejne Far Cry, 2 beznadziejna a w 3 choć wyśmienita, nie jest to to czego teraz szukam.

- Black Mesa, Half Life - no cóż, możecie mi polecić, ale wiem o nich choć nie mogłem się zabrać ;)

- Oba metra za mną

- Stalker jest fajny ale zbyt drętwy :/

- w inne częsci residenta oprócz 5 nie grałem.

Z góry dziękuję za to co polecicie, mogą to być klasyki indyki czy AAA, po prostu chcę znowu to poczuć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...