Jump to content
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Recommended Posts

Dobra, to lećmy dalej:

• Realms of Arkania: Blade of Destiny HD - obecnie gra jest całkiem fajna, nie sugeruj się oceną z gry on-line :]
  • Disciples III: Reincarnation - to bardziej turówka, ale dużo cRPGa ma w sobie
  • Kingdoms of Amalur: Reckoning
  • Unepic - polecam. Indor na 100%, ale niezwykle wciągający
  • Avadon: The Black Fortress - mocno oldschoolowy, ale ma w sobie to coś. Jednakże zalecam ostrożność.
  • Shadowrun Returns
  • Shadowrun: Dragonfall
  • Wasteland 2
  • Anachronox
  • Avernum: Escape From the Pit
  • Holy Avatar vs. Maidens of the Dead
  • The Incredible Adventures of Van Helsing

Część gier z tej listy jest... średnia. Jeśli nie gustujesz, to lepiej poczekaj na jakąś konkretną przecenę, bo możesz się sparzyć.

Kocham Cie. Balem sie Realms of Arkania z racji miłości do Shadows over Riva. Nie chciałem psuć pięknych wspomnień ale skoro ocena z gry-online nijak ma się do rzeczywistości to biorę. Unepic też z kolei przypomina mi piękne, amigowe czasy kiedy trawa była zieleńsza. Co do Shadowrun to jedyne co o nim słyszałem to to, że jest bardzo liniowy - prawda to? Całą resztę wrzucam narazie na listę gier rezerwowych :-)

Shadowrun jest liniowy, ale klimat gry to rekompensuje moim zdaniem. Podchodzac do Shadowrun Returns nie oczekiwalem wiele, ale gra mnie wciagnela i bylem nia bardzo pozytywnie zaskoczony.

Według mnie całkiem dobre są gry z uniwersum Metro 2033 - Metro 2033 i Metro Last Light, najlepiej w wersji Redux. Zwłaszcza jeżeli ktoś jest fanem książek Dmitrija Głuchowskiego. :)

Mam zamiar kupić jakiegoś assassina. Wiec doradzcie mi ktora czesc jest najlepsza wedlug Was. Mam juz AC III, a najnowsze Unity nie pojdzie na moim wooden pc.

Edited by Revan2000

Wedlug mnie powinienes sie zainteresowac AC II oraz AC IV: Black Flag. No chyba ze chcialbyc poznac historie assassynow i Desmonda od samego poczatku, wtedy byloby najlepiej, zebys siegnal po czesc pierwsza, chociaz moim zdaniem jako prekursor serii jest ona dosc nudna (zwlaszcza jesli chodzi o niesamowicie powtarzalne misje poboczne).

Jak Tesu mówi 2 część albo Black Flag. Z kupnem dwójki przygotuj się na kolejne części bo wątpię, żebyś tak szybko opuścił Ezia Auditore i jego historię(ponoć to najlepsza część, dla mnie to Brotherhood, dwójka jest na drugim miejscu). Starczy ci na wiele godzin świetnej zabawy.

W 4 masz nowego bohatera, wyspy karaibskie no i co dla mnie najlepsze to bitwy morskie, ten tytuł mógłby uchodzić jako osobna marka bo z Assassinem ma mało wspólnego :)

Ja nie jestem jakims wielkim fanem assassynow, gralem generalnie we wszystkie czesci oprocz Brotherhood i Unity, we wszytkie niechronologicznie i najlepiej bawilem sie przy Black Flag, choc nie przepadm zbytnio za klimatami pirackimi, choc po dluzszym czasie mnie osobiscie nudzilo plywanie Kawka, choc gre generalnie polecam!

AC2 najlepszy fabularnie, a AC4 ma zdecydowanie najwiecej aktywnosci pobocznych. Samo zwiedzanie (wg. napisu na okladce "ponad 70 unikalnych lokacji") zajmie sporo czasu, a sa tez polowania na Templariuszy, sa bitwy morskie, jest DLC (Freedom Cry).

Zdecydowanie II, najlepszy Asasyn jaki do tej pory wyszedł. W Black flagu jest mało asasyna w asasynie.

@UP

Chociazby seria Cywilizacja. Nie jest moze tak hardkorowa jak EU, ale sporo tam rozwoju ekonmicznego, militarnego i naukowego.

A może Endless Space? Wprawdzie, była już wspomniana "Endless Legend", ale tamta gra jest w klimatach fantasy, a "Endless Space" rozgrywa się w kosmosie.

Chociaż, jeżeli chcieć bardziej rozbudowaną grę (rozgrywającą się również w przestrzeni), to polecam: Master of Orion 3.

skoro grałeś już w total war to może spróbuj w dodatek do 2. części- third age, który pozwala na grę w świecie śródziemia

mam pytanie niekoniecznie związaną z kupnem gry, ale raczej ściągnięciem

przymierzam się do ściągnięcia (oczywiście po sesji biggrin_prosty.gif) jakieś ciekawej gry na multi, chodzi mi o grę F2P (a nie P2W)

poczytałem o paru i najpoważniejszymi kandydatami są ArchAge (tu przeszkodą może być moja średnia znajomość angielskiego) oraz Smite (które dziś widziałem jak grał w to szwagier, na początku wydało mi się skomplikowane ale z czasem wyglądało coraz bardziej interesujaco)

którą grę mi polecicie, może jest jakaś inna gra multi również warta zainteresowania?

edit: (jeszcze w oko wpadło mi War Thunder a gdzieś na płycie mam chivilary medieval warfare- może któaś z tych?)

Edited by dirnis

Team Fortrest 2, DOTA 2 (jesli lubisz MOBA-y [co widac po podaniu SMITE'a]), Hearthstone. Obecnie sam sie zagrywam i gdyby nie treningi to trudno byloby mi wyjs z pokoju. :D

ta DOTA 2 wygląda interesujaco, Hearthstone raczej odpada bo grałem już w Duel of champions więc nie mam ochoty na kolejną karciankę

porównując Dotę 2 i Smite to które jest według was lepsze?

Dota jest trudniejsza i karze za bledy raczej srogo, ale swego czasu sporo grywalem, gra bardzo fajna i godna polecenia. Jest jeszcze LoL, ktory wg mnie jest latwiejszy od Doty, choc jej spolecznosc uchodzi generalnie za toksyczna (nie zawsze co prawda).

Hearthstona polecam goraco, to calkiem inna gra nizli Duel of Champions, niesamowicie wciagajaca i jest niski prog wejscia.

Masz Medieval Warfare na płycie? Myślałem, że to tylko wersja cyfrowa na steam... nie ważne.

Z tych wszystkich co wymieniłeś to SMITE to mogę polecić. Aktualnie gram sporo i ze wszystkich gier typu MOBA to akurat ta jest najbardziej innowacyjna: zmiana kamery na "zza pleców" zamiast rzutu izometrycznego, większa dynamika rozgrywki itp.

War Thunder? Fajne, ale mnie nie przykuło na długo.

Co do ArchAge to osobiście nie grałem, więc wypowiadać sie nie będę, ale wiem, że ostatnio sporo ta gra zyskuje na popularności. Co do znajomości angielskiego to się nie przejmuj, bo we wszystkich MMO chodzi tylko żeby iść z punktu A do B zabijając przy tym konkretną ilość stworzeń. Wszystko wykazane jest na mapie i spokojnie z językiem, chyba że grasz z innymi losowymi osobami to wtedy dobrze by było coś ogarniać.

Obejrzyj na youtubie gameplaye i zobacz co ci najbardziej podejdzie, ale z mojej strony to smite jest mocno wciągający (bardziej mi podszedł niż LOL czy DOTA).