Skocz do zawartości

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.


Polecane posty

Jeszcze troszkę czasu do Dragon Age 3 zostało, a chętnie bym sobie w coś w międzyczasie pograł. Jakieś ciekawe RPGi ostatnio wyszły? Mogą być nawet indie. I jeszcze mniejsze lub większe preferencje na przykładzie jako tako świeżych gier:

- Divinity: Original Sin - Ta gra jest według mnie nudna. W porównaniu do takiego Neverwinter Nights 2, gdzie fabuła ociekała epickością, D:OS wypada po prostu słabo. Pewnie kiedyś mnie najdzie i przejdę, ale póki co niech sobie leży na steamowej półeczce.

- Child of Light - Tu dopiero wieje nudą, każda walka wygląda tak samo, wszystkie zwiedzania są takie same, żeby tak się cokolwiek działo... Odkładam na wirtualną półeczkę.

- Bound by flame - to jest czysta tragedia, przeszedłem to tylko dla fabuły, której jak sie okazało nie było.

- Divinity II - Poleciliście mi ostatnio, aż dokupiłem dodatek, naprawdę coś co trafia w moje gusta.

- Darksiders 2 - Potwornie mi się podobał, do teraz po cichu łkam przy wódeczce, że nie ma co liczyć na kolejną część (dla porównania Darksiders było za bardzo slasherowate)

- Dark Souls - Łolaboga, uważam to za grę dla masochistów, stanowczo nie dla mnie.

- The Incredible Adventures of Van Helsing I i II - obie świetne, z naciskiem na lepsza jedynkę.

Grałem we wszystkie TESy, Gothici (poza Arcanią i Risenem III), wszystkie głośne tytuły od Bioware, Neverwitnery, Planescepy, Baldury, King's Bounty (poza najnowszym), Finale do z PS1 i PS2, Kingdoms of Amalur, Drakensang, Fable itp itd.

Ogólnie, to ciągle marzy mi się coś z pogranicza Divinity II, Kingdoms of Amalur i Darksiders II, czyli RPG z malutkimi elementami akcji i masą przecudnego baśniowego klimatu, ale zadowolę się czymkolwiek.

Ewentualnie, jeśli nic z tych rzeczy się nie wynajdzie, to jakikolwiek inny gatunek z typowo baśniowo - fantasy klimatem i ciekawej fabule. Bardzo podobało mi się Wolf Among Us (ale do zombiaków nie do końca mnie ciągnie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shortyy

A seria Twierdza? smile_prosty.gif

Co do tycoonow, to sympatyczny jest Game Dev Tycoon oraz starsze pokroju Railroad Tycoon, Sid Meier's Railroads czy Startopia.

@Sawpel

Z ostatnich w miare fajnych quasi-RPG, w ktore mialem przyjemnosc zagrac to South Park The Stick of Truth oraz mobilne Angry Birds Epic. fanem South Parku ani Wscieklych Ptakow nie jestem, typowe RPG to nie sa, ale co by nie mowic, oba tytuly sa dla mnie dosc miodnymi grami.

Edytowano przez Tesu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie takie mlode, bo z tego co zrozumialem to chodzi Ci o nowe gry, ale polecam Icewind Dale 1 i 2. Nie wymieniles tez ani jednego Wiedzmina a te gry takze sa fantastyczne. :]

Ice Wind Dale'e też przeszedłem, i oba Wiedźminy, obecnie już zamówiłem preorder ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten sam wydawca co Bound by flames. Słyszałem też, że gry są bardzo podobne do siebie. Czy to prawda? Bbf uważam za małego potworka, wolałbym się znowu na to samo nie naciąć. Z drugiej strony to co zobaczyłem na trailerach i gameplayach strasznie mi się podoba (Bbf też mi się podobało...). Ktoś miał z tym styczność?

Edytowano przez Sawpel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czego by tu zaczac. Zmodernizowalem ostatnio kompa po "kilku latach" i nie wiem za co sie zabrac, a mianowicie za jaka gre. Nie wiecie czy mozna gdzies znalezc na stronie listy najlepszych gier wg. CDA? Kiedys bylem czytelnikiem dosyc trafnie ocenialiscie gry, a nie mam czasu na kupowanie sredniakow. Musze nadrobic zaleglosci co do najlepszych tytulow ostatnich czasow. Chociaz nie wiem czy jeszcze potrafia robic takie gry jak kiedys(albo czy ja sie potrafie tak cieszyc nimi), poniewaz zdarzalo mi sie pograc czasami u kogos w cos nowszego i te gry jakies takie latwe, jak dla dzieci. Ale ja nie o tym mialem jak zwykle sie rozpisuje, bylbym wdzieczny za jakas odpowiedz, nie bardzo ogarniam ta strone wiec jesli w zlym miejscu to sorry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@T451U

Na pewno warto pograć w batmana, cała seria arkham jest genialna, a na dodatek wychodzi kolejna cześć. Jesli nie miałeś okazji to na pewno Skyrim, jesli lubisz wyzwanie i uważasz ze dzisiejsze gry sa za proste polecam Dusze, które sa naprawde świetne tylko pad obowiązkowy. Jesli chodzi o gry akcji to polecam trzeciego Far Cry'a bardzo przyjemna gra. Jesli faktycznie masz duże zaległości i nie jesteś na bieżąco to warto tez zainteresować sie grami indie np. FTL, hotline miami itp. itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodziło mu o Dark Souls, grę dla masochistów wink_prosty.gif Nie napisałeś ile to jest tych kilka lat i w co grałeś, także trochę ciężko doradzić, ale na pewno mogę polecić Hitman Absolution - choć starzy wyjadacze twierdzą że to nie to co kiedyś, to mimo wszystko potrafi stanowić wyzwanie a i swoboda całkiem spora. Jeśli nie grałeś, to obowiązkowo Mass Effect i Wiedźminy.

Edytowano przez nevya
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@T451U

W przypadku Far Cry lepiej od razu zacznij od bardzo fajnej trzeciej czesci, bo FC2 niestety byl przecietny. Jesli masz zaleglosci, to oprocz tytulow zaproponowanych wyzej zwroc uwage na gre Spec Ops: The Line i Assassin's Creed IV: Black Flag. Jesli lubisz strategie, to polecam druga czesc Starcrafta z poswieconym Zergom dodatkiem Heart of the Swarm, a jesli jestes weteranem dwoch pierwszych Max Paynow, to i Max Payne 3 powinien Cie zainteresowac. Mozesz tez odwiedzic strone metacritic.com, kliknac na zakladce Games, wybrac z listy PC, nastepnie kliknac na High Scores i pozniej na All time, zeby zobaczyc liste najlepszych gier w oparciu o srednia ocen z wielu recenzji z jednoczesnym pokazaniem sredniej ocen wystawianych tym grom przez graczy. Nie jest to najbardziej miarodajne i obiektywne zrodlo informacji (bo sa gracze, ktorzy nawet najlepszej grze sa w stanie wystawic 0 za to, ze nie spelnila ich oczekiwan lub dlatego, ze sa hejterami serii/wydawcy), ale daje jako takie pojecie o najwyzej ocenianych grach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@T451U

Jeśli miałbym polecić jakieś gry akcji to na pierwszym miejscu wymieniłbym Half Life 2 z dodatkami, gra co prawda trochę się już zestarzała, ale pod względem gameplayu, świata i historii to nadal bardzo grywalna pozycja. Jeśli chciałbyś zagrać w coś bardziej współczesnego to powinieneś zainteresować się serią Call of Duty (Modern Warfare to moim zdaniem najlepsza odsłona serii), Far Cry 3 lub Borderlands 2. Warto również sprawdzić nowe sandboxy, tj. Grand Theft Auto 4, Sleeping Dogs i Saint's Row 3, wszystkie gwarantują rozrywkę na wysokim poziomie. Jeśli chodzi o strategie to mogę polecić Heroes of Might & Magic V (w 3 pewnie grałeś, a 4 jest średnia), serię King's Bounty (wszystkie gry z serii są do siebie bardzo podobne, więc bez różnicy co wybierzesz), Warhammer 40 000 Dawn of War, Starcraft 2 i Anno 1404 z dodatkiem. Nie znam się zbytnio na RPGach, ale bardzo dobrze bawiłem się przy Skyrim Legendary Edition i pierwszej części Risena, wcześniej zagrywałem się również w serię Gothic. Ze współczesnych action rpg / hack'n'slash radzę zagrać w Torchlight 2, Dungeon Siege 3, Sacred 2 i Bastion. Warto również zapoznać się z tematyką gier indie, kiedyś tego nie było (albo i było, ale nazywało się inaczej), a dziś mają sporo miłośników. W Twoich poszukiwaniach pomocna może okazać się wyszukiwarka gamerankings

Edytowano przez k0mp0t
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzminy gralem oba(chociaz moim zdaniem 2 gorsza), tego nie moglem odpuscic pozyczylem specjalnie laptopa. Mass Effecty nie gralem, ale podobno warte uwagi. Co do ACIV to lepszy od 3? Bo mam 3 troche pogralem nawet niezla, ale jakas taka nudnawa sie robi. Max Payne 3 obowiazkowo, mam nadzieje, ze nie zepsuli tego tytulu. Strategie srednio lubie, chyba, ze sa naprawde dobre jak heroes 3 kiedys, a najbardziej ubolewam nad Gothiciem 1 i 2+nk byly jedna z lepszych gier dla mnie, moze sie kiedys odrodza.

Edytowano przez T451U
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@T451U

Może to co wymienię, to nie są jakieś super dobre nowe megahity, ale imho nadal gry warte uwagi. Mnie wciągnęła nowa Lara Croft z Tomb Raidera oraz Dante z DMC: Devil May Cry, Metal Gear Rising Revengeance (mam nadzieję, że dobrze napisałem), Saint's Row 3/4, Skyrim, AC II (w IV nie grałem), Xtreme Legends: Dynasty Warriors 8 (tutaj radzę poczekać na jakąś wyprz, bo inaczej kosztuje koło 200 zł), Rayman (origins+legends), Castelvania, Darksiders I/II, Kingdom's of Amalur. Więcej na razie mi do głowy nie przychodzi, ale jak coś wymyślę to zaproponuję wink_prosty.gif

Pytanko ode mnie- mam ochotę na jakiegoś darmowego i fajnego MMORPG, no ale zdecydować się nie mogę, a kusi mnie: Aura Kingdom, Ragnarok Online II, Rift, Elsword, C9, Tera, Aion, Runescape, Guild Wars 2. Jak macie coś fajnego to zaproponujcie. Ważne, żeby nie było tak, jak kiedyś w którymś z MMO, które ogrywałem i chcąc popchnąć dalej wątek fabularny nie wiedziałem gdzie mam iść i co zrobić w związku z czym zawędrowałem do jakiejś krainy i tłukłem mobki, bo tak.

Edytowano przez czeczen150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Assassin's Creed 3 to chyba najsłabsza część serii, co nie znaczy, że to zła gra. Czwórka jest zdecydowanie lepsza i bardziej rozbudowana, choć trochę mało asasynów w tym asasynie. Jeśli chodzi o tę serię, to moim zdaniem najlepiej zacząć od jedynki i iść po kolei, granie w 3 bez znajomości poprzednich części nie ma sensu, z 4 nie ma tego problemu, bo to zupełnie nowa opowieść. Aktualnie trwa wyprzedaż na tę serię, więc jest okazja do uzupełnienia braków: http://www.empik.com/gry-cyfrowe-taniej?utm_source=&utm_content=2950

Skoro podobał Ci się Gothic to powinieneś zapoznać się z Risenem, duchowym spadkobiercą tej serii. Być może nie jest to poziom pierwszej części Gothica, ale przeszedłem z przyjemnością i czekam na 3 część.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam:

- Portal 2

- Torchlight II

- Left 4 Dead 2

- PayDay 2

- Counter Strike Global Offensive

- Battlefield 3/4

- Fallout New Vegas

- Far Cry 3

- Garry's Mod

- GTA IV + Episodes from Liberty City

- Skyrim

- Titanfall

- South Park: Kijek Prawdy

- Seria Mass Effect

- Bioshock Infinite

- SpecOps: The Line

- The Walking Dead

- The Wolf Among Us

- Arma 3

- DayZ

Oraz darmowe:

- War Thunder

- Firefall (to dla Ciebie też czeczen150)

- Planetside 2

- Neverwinter Online

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOTRO to nie jest free to play. To czyste pay to play. Jako darmowe konto nawet nie możesz questować powyżej chyba 25 czy 28 poziomu. Więc nie wciskaj ludziom kitu, ta gra nie jest darmowa.

Masz jedynie typowe zagranie turbine, czyli grinduj 3 lata mobki to może Cię będzie na jakiś pakiet questów stać. Podziękował.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOTRO to nie jest free to play. To czyste pay to play. Jako darmowe konto nawet nie możesz questować powyżej chyba 25 czy 28 poziomu. Więc nie wciskaj ludziom kitu, ta gra nie jest darmowa.

Masz jedynie typowe zagranie turbine, czyli grinduj 3 lata mobki to może Cię będzie na jakiś pakiet questów stać. Podziękował.

LOTRonline jest F2P przecież nawet w najnowszym numerze jest o nim jako darmowym napisane no człowieku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://lotro-wiki.com/index.php/Acquiring_Turbine_Points_from_Deeds

Jeżeli kogoś bawi takie grindowanie aby móc grać dalej to jego wola. Ja nienawidzę takich zagrań, nie szukam nigdy pracy w grze a gry. Lub bardziej trafnie, doświadczeń.

Pewnie, że można wszystko odblokować jedynie grając. Zajmie to od cholery czasu, będzie wymagało poświęcenia. Niektórzy lubią grind.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...