Skocz do zawartości

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.


Polecane posty

ponawiam: co lepiej wziąć - hitman absolution czy sleeping dogs? ogólnie blood money dosyć mi się spodobała - powinienem być zadowolony z najnowszej odsłony? i jak to jest z długością obu gier?

Zależy od twoich preferencji - W Hitman Absolution to tytuł, który najwięcej frajdy daję przechodząc go po cichu, zaś Sleeping Dogs to pozycja w stylu GTA w Azji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Hitmana nie grałem, ale Śpiące Pieski są jak najbardziej godne polecenia. Sam czas przejścia głównego wątku to ok. 12h z tego co słyszałem, ale zbyt dokładnie Ci nie powiem, bo ja spędziłem 30 + wykonując wszystkie poboczne czynności. Do fabuły przyczepić się nie można, bo jest wciągająca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Te przecinki mnie zabiły...

@cayen

Ja osobiście polecam Dark Souls, gra jest o niebo lepsza od Skyrima i starcza na dłużej.

Oferuje wielowątkową fabułę(najlepsza fabuła w RPG ostatnich lat) przepełnioną metaforami i wymagającą dużej uwagi. Nic nie jest tu dosłowne. RPG pełną gębą, genialny świat i jego historia. Rozgrywka jest tysiąc razy bardziej wymagająca od dość prostego(jak się odpowiednio postać zbuduje i na siłę nie utrudnia gry) Skyrima. Jeśli zamierzasz grać na PC to polecam pada, choć na myszce i klawiaturze da się przyzwyczaić ale w niektórych momentach to i tak będzie mordęga.

Skyrim wygrywa wg. mnie pod 2 względami. Po pierwsze grafika, DS oferuje zapierające dech w piersiach lokacje, jednak nie są one tak szczegółowe jak te ze Skyrima. Po drugie liczba questów w Skyrimie jest dużo większa, jednak jakość questów w DS jest nieporównywalna.

Osobiście uwielbiam oba tytuły i oba to świetne RPGi. Jednak gdy mam porównywać coś tak wybitnego i przełomowego jak Dark Souls do kolejnej części serii TES, w tym przypadku zrobiona pod szerszą publikę wybór może być tylko jeden - Dark Souls!

tl;dr

Dark Souls jest lepszy ale wymaga cierpliwości i spokoju. Skyrim jest prostszy i oferuje raczej prostą rozgrywkę podczas gdy DS zmusza do myślenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TeceK

Jeżeli już posiadasz którąś odsłonę z serii Lego ,pozostałe możesz sobie darować ,bo niczym szczególnym (prócz konkretnego uniwersum) się nie różnią.Zaopatrz się w Raymana ,to klasyka gatunku no i masz w pakiecie cztery świetne części bez spin-offów ,kórlików i niestety genialnego Legends ale i nawet bez tego ostatniego ,wiele godzin dobrej zabawy gwarantowane.(Rayman i Rayman Origins są w 2D a Rayman 2,3 w 3D).

Edytowano przez Deathroll2097
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LEGO Indiana Jones 2 był chyba najbardziej oryginalną grą z serii LEGO, ogromne HUB-y (tak to się chyba nazywa) i dużo krótszych epizodów. Poza tym, edytor poziomów i plansze, w których masz zdobyć milion w ustalonym czasie. Jest to moja ulubiona część, przy której najprzyjemniej bawiłem się z bratem. LEGO Harry Poter 5-7 nie posiadam.

Na twoim miejscu wybrałbym kontynuację części, która bardziej przypadła ci do gustu. Jeśli nie możesz się jednak zdecydować, to bierz Indianę ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xpox - obie gierki się przeszło i raczej już nie trzeba mówić, że zależy to od tego czy wolisz skradanki czy sandboxy.

Więc tak:

Przy Absolution na pewno dobrze spędzisz czas. Ciekawa historia, mnóstwo rozwiązań na zabicie przeciwników (osobiście uważam, że prosty nożyk najlepszy :D albo siekiera jak ktoś woli), a grafika jest powalający.

Jeśli chodzi o Sleeping Dogs to sandbox jakich wielu, ale nie ma zbytnio na co narzekać. Większość się skarży, że model jazdy jest zwalony, ale trzeba się tylko przyzwyczaić do lewego pasa drogi. Poza tym klimat Hongkongu jest bardzo przyjemny. Historia....no cóż...ujdzie. W porównaniu do Hitmana (jeśli w ogóle można porównywać) to jest co robić po zakończeniu fabuły. Wyścigi, jakieś pomniejsze misje, w każdym razie trochę tego jest.

Wybór należy do ciebie :)

Na twoim miejscu wzięłabym Hitmana, ale to tak tylko żebyś wiedział :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o Battlefield 2: Complete Collection ?

Warto kupic?

Dużo osób gra jeszcze w trybie mutliplayer?

Nie ma co liczyć na zapchane serwery, ale kilkadziesiąt pełnych spokojnie znajdziesz. Gorzej jest z dodatkiem Special Force do które są w sumie 2-3 oblegane serwery a reszta jest prawie pusta. Do tego dochodzą mody. 2 najsłynniejsze: Project Reality - usiłujące zrobić z BFa Armę, wiele rozwiązań z tego moda zastosowano w BF3; 2 mod - Forgotten Hope - też lekko utrudnia rozgrywkę i przenosi ją w realia II wojny światowej - w obu modach znajdziesz 20-30 pełnych serwerów, czy to 32 czy 64 jednak w mody większość ludzi gra w godzinach wieczornych i weekendy. Osobiście polecam, klasyka która w 3 części została nieco uproszczona.

Dodać muszę, że wystarczy, że kupisz BFa 2 - o ile ci to wychodzi taniej, ponieważ wszystkie dodatki(oprócz Special Force) zostały przez twórców udostępnione za darmo z patchem 1.5 bez którego granie obecnie nie ma sensu.

@germotta11

Sleeping Dogs ma dobry, casualowy model jazdy o lata świetlne lepszy od tego z GTA 4 czy Saints Row. I Sleeping Dogs to nie sandbox jakich wiele, osobiście uważam go za dużo lepszego od GTA 4 czy Saints Row 1 & 2, a fabuła jest utrzymana w klimatach azjatyckiego kina akcji, np. filmów Johna Woo.

Edytowano przez Foshek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, troszeczkę nagięłam dobre imię Sleeping Dogs. Mi się o wiele bardziej podobał niż Gta IV, zwłaszcza żywe kolory. Nie to co "pył", który pokrywał całe Liberty City. Poza tym, powtórzę, klimat to naprawdę duży plus. O niebo lepszy niż ten w gta...

Porównujesz Saints Row 1 i 2 do Sleeping Dogs?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nas zakupem Dragon Age Poczatek i Przebudzenie. Zauwazyłem żę jest dostepny na Stema i Orgin. Jak mniej więcej wyglada sprawa ze spolszczeniem tych części? Są to wyłącznie napisy lub napisy i dialogi? Jesli nie są standardowo przetłumaczone, czy jest możliwe spolszczenie napisów i dialogów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SasWickas zarówno Początek, jak i Przebudzenie mają i polskie napisy, i polski dubbing. Dubbing jednak (jak zwykle) nawet do pięt nie dorasta angielskiemu, ale za to tłumaczenie napisów wypada bez zarzutu, nie pamiętam żebym mogła się do czegoś przyczepić. Z kolei pomniejsze DLC o ile mi wiadomo nie są wydane po polsku, ale napisy polskie ponoć bez problemu można sobie w sieci znaleźć.

(mimo wszystko gorąco polecam duet angielski dubbing + polskie napisy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SasWickas zarówno Początek, jak i Przebudzenie mają i polskie napisy, i polski dubbing. Dubbing jednak (jak zwykle) nawet do pięt nie dorasta angielskiemu, ale za to tłumaczenie napisów wypada bez zarzutu, nie pamiętam żebym mogła się do czegoś przyczepić. Z kolei pomniejsze DLC o ile mi wiadomo nie są wydane po polsku, ale napisy polskie ponoć bez problemu można sobie w sieci znaleźć.

(mimo wszystko gorąco polecam duet angielski dubbing + polskie napisy)

O nie, nie, nie. W żadnym wypadku się nie zgodzę. Sama obsada aktorska skupia 90% najzdolniejszych i najlepszych polskich aktorów głosowych. I to widać! Głosy są świetnie dobrane czego nie mogę powiedzieć o wersji angielskiej, gdzie dryblasy piszczą a chuderlaki i konusy(nie mówię o krasnoludach) mówią skandalicznie niskim głosem. Jacek Kopczyński, Jarosław Boberek, Piotr Fronczewski(ze Stanem/ Stenem chodziłem w drużynie tylko dla Piotra Fronczewskiego), Jacek Lenartowicz, Zbigniew Konopka, Robert Tondera, itd. Obsada mówi sama za siebie.

Z tego co wiem spolszczenie można pobrać czyli to nie powinien być problem nawet jeśli wersja steam/ origin jest po angielsku. TUTAJ masz porównanie wersji językowych, sam możesz więc sprawdzić. Grę bardzo polecam, jeden z lepszych RPG ostatnich lat, fabuła i muzyka to małe perełki.

Edytowano przez Foshek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...