Skocz do zawartości

Polecane posty

@Coenn dzisiaj też to działa w niektórych grach. Słyszałem o gościach, którzy w PUBG włączają najniższe ustawienia bo tam nie ma trawy więc widać przeciwnika, któremu wydaje się, że jest w niej schowany :D.  Co prawda twórcy starają się jakoś przeciwdziałać takim działaniom. Nie pamiętam czy to w PUBG czy ARMA jest taki patent, że jeśli przeciwnik jest ukryty ale na niskich ustawieniach tego nie widać to gra symuluje to poprzez obniżenie jego rzeczywistego położenia względem tego co widzi gracz. Czyli w skrócie - żeby ustrzelić główkę trzeba przycelować ciut niżej.

@Arlekin

Ostatnio był materiał o tym na TVGRY po co ludzie grają na najniższych ustawieniach. Nie chodzi tylko o klatki na sekundę ,ale jest też większa szansa na dostrzeżenie przeciwnika.

Hejka,

Zakładam, że to dobry temat, więc zapytam: szukam już od jakiegoś czasu gry podobnej do Divinity: Dragon Commander, tylko - nie będę ukrywał - zależy mi najbardziej na aspekcie zarządzania własnym królestwem, czyli podejmowanie decyzji, które mają wpływ na rożne aspekty królestwa/księstwa/czym_tam_władamy, wybieranie sobie księżniczki, etc.

Zatem ktoś, coś widział, wie, jest gotowy polecić?

2 hours ago, almagesta said:

Hejka,

Zakładam, że to dobry temat, więc zapytam: szukam już od jakiegoś czasu gry podobnej do Divinity: Dragon Commander, tylko - nie będę ukrywał - zależy mi najbardziej na aspekcie zarządzania własnym królestwem, czyli podejmowanie decyzji, które mają wpływ na rożne aspekty królestwa/księstwa/czym_tam_władamy, wybieranie sobie księżniczki, etc.

Wiesz co... wklepalem w Google: games like divinity dragon commander

I wyplulo mi:

Capture.PNG.2167f5109029693cfb827271ada71552.PNG

Polecam wyprobowac ten patent. :-]

15 godzin temu, almagesta napisał:

Hejka,

Jeśli chcesz grę z rozbudowanym zarządzaniem królestwem to może któraś z części Sid Meier's Civilization? Pytanie tylko czy turowy system rozgrywki Ci nie przeszkadza? Z innych strategii z rozbudowanym tym aspektem przychodzi mi jeszcze do głowy seria Total War (osobiście grałem tylko w Medieval II ale jest tam całe zarządzanie królestwem). Jeśli mniej chcesz skupiać się na walce a bardziej na samym zarządzaniu to może coś z serii Anno (na przykład Anno 1404) przypadnie Ci do gustu.

14 godzin temu, Coenn napisał:

Wiesz co... wklepalem w Google: games like divinity dragon commander

I wyplulo mi:

Capture.PNG.2167f5109029693cfb827271ada71552.PNG

Polecam wyprobowac ten patent. :-]

Mój błąd - nie opisałem dokładnie sytuacji. A więc, ZANIM zadałem zapytanie na tym forum, pozwoliłem sobie na większe szukanko. Niestety, nie znalazłem niczego konkretnego/wartego uwagi/posiadającego rozbudowany system zarządzania. Zatem nasunęły mi się dwie tezy:

1) Nie ma gier tego typu, gdyż są zbyt mało popularne;

2) Są takie gry, ale ze względu na małą popularność, mało kto o nich wie i mało kto je rekomenduje.

Osobiście liczyłem na tezę nr 2 i szansę, na znalezienie ludzi na tym forum, którzy byliby w stanie podać mi kilka tytułów wartych uwagii (i zgodnych z moimi wymaganiami ofc). Mam zatem nadzieję, że ktoś zna i podeśle kilka ciekawych pozycji.

2 godziny temu, Arlekin napisał:

Jeśli chcesz grę z rozbudowanym zarządzaniem królestwem to może któraś z części Sid Meier's Civilization? Pytanie tylko czy turowy system rozgrywki Ci nie przeszkadza? Z innych strategii z rozbudowanym tym aspektem przychodzi mi jeszcze do głowy seria Total War (osobiście grałem tylko w Medieval II ale jest tam całe zarządzanie królestwem). Jeśli mniej chcesz skupiać się na walce a bardziej na samym zarządzaniu to może coś z serii Anno (na przykład Anno 1404) przypadnie Ci do gustu.

No niestety, bardziej celuję w zarządzanie. Co do Civilization... meh, nie mój styl. Bardziej preferuję EU4, ale nie ukrywam, że brakuję w tym trochę aspektu Role Playing (dlatego ubolewam na Dragon Commanderem - fajny, role-play'owy sposób na zarządzanie, a tragiczna część strategiczno/bitewna). Ale dzięki za propozycje.

12 minutes ago, almagesta said:

Ale dzięki za propozycje.

Sam nie mam pomyslu, ale... jak czujesz, ze ktorys z redaktorow CDA lubi podobne gry, co Ty, to pingnij go (@nick_na_forum) w poscie. A nuz sie zainteresuje I podpowie. Co Ci szkodzi….

42 minuty temu, almagesta napisał:

No niestety, bardziej celuję w zarządzanie. Co do Civilization... meh, nie mój styl. Bardziej preferuję EU4, ale nie ukrywam, że brakuję w tym trochę aspektu Role Playing (dlatego ubolewam na Dragon Commanderem - fajny, role-play'owy sposób na zarządzanie, a tragiczna część strategiczno/bitewna). Ale dzięki za propozycje.

Jeśli dobrze rozumiem to chciałbyś by były również rozbudowane bitwy? W takim razie coś z serii Total War może Ci się spodobać bo tam ten element jest dobrze rozbudowany obok zarządzania swoim królestwem/państwem na mapie taktycznej.

W przyszłym tygodniu planuję kupić nową kartę graficzną żeby wreszcie móc ograć porządnie Wiedźmina 3 oraz najnowsze Asasyny. W międzyczasie pograłbym sobie w jakąś platformówkę 2D z dobrymi walkami bronią białą lub palną. Ograłem już dawno Cuphead, Shank oraz Trine. Dobrze by było żeby gra nie miała dużych wymagań co do karty graficznej gdyż jeszcze ponad tydzień będę siedział na zintegrowanej (Intel UHD 630). Procesor mam i5 8400 i 8GB  RAM więc na tym polu gra może być wymagająca byle co do grafiki nie wymagała dużo. Poleci ktoś coś dobrego?

Dust: An Elysian Tail. 

• Upvote 1

@Arlekin

Z platformówek 2D to ja polecam Super Meat Boy (uwaga, to taki Dark Souls platformówek), Mark of Ninja (to bardzie gra skradankowa, ale występuję w niej sporo elementów zręcznościowych), Captain Claw (w Polsce znana jako Kapitan Pazur, jest trudna), Rayman Origins, 

Na PS Store zaczeły się czarnopiątkowe promki i już upatrzyłem sobie dwie ścigałki na moją peeskę, ale mam do nich sporo ALE, więc chciałbym żeby ktoś te moje ale rozwiał, albo udowdnił że moje ale sa zasadne.

Need for Speed Payback - calkiem przyzwoite 59 zl kosztuje, ALE czy moc w mikrotansakcjach wciąż jest silna? Po premierze sięganie do kieszeni coś tam podobno zelżyło, ale czy jest to odczuwalne i można spokojnie grać? No i jak wygląda rozgrywka? Ostatnio grałem w NfS Rivals i tam jest straszne gumowe AI. Pędzę na zlamanie karku, zakręty perfekcyjnie, na prostej licznik mi się zamyka, a i tak mnie jakiś dziad wyprzedza. Dlatego brałem udział we wszystkim, tylko zwykłe wyścigi omijałem jak mogłem. W Payback też taka tragedia?

Kolejny tytuł. Gran Turismo Sport. Kochałem GT2 na pierwsze PS. Nie mogłem uwierzyć w "fotorealistyczne" GT4, kiedy kumpel dawał mi pograć. W GT5 spędziłem ponad pół roku. Uwielbiam model jazdy Gran Turismo i uwielbiam w niej kolekcjonować auta. ALE Sport jest nastanowiane na Internet.  A ja jestem singiel. Lubię grać po swojemu, bez psujów, tabele wyników mi nie potrzebne, a zwlaszcza znajomi (w realu także). Nie przepadam za multi. Tak więc jak wyglada to w GTS? Musze się ścigać z innymi, czy po prostu pojawiają się internetowe wyzwania z botami jak w GT5? Kolekcjonowanie garażu jest? Są rózne wyścigi, które wymagają różnych aut, czy wszystko mogę ukonczyć w Passacie 1.9 TDi, bo jedno dopakowane auto wystarczy? Krótko - czy zatwardziały singiel może sie dobrze bawić czy czekac na kolejną część?

Pozdrawiam ziomki. Cheers.

P.S. Mam nadzieję, że starczy mi kasy do nastepnej wypłaty

P.S.2 Nienawidzę wyprzedaży

P.S.3 Ale nie mogę sie oprzeć :( (Mam tylko taboret)

Nadrobiłem sobie zaległości w tytułach, które chciałem ograć. Obecnie mam dużo mniej czasu na granie dlatego szukam jakiejś dobrej, darmowej strzelanki multi do odpalenia zagrania godzinkę czy dwie wieczorem. Ważne dla mnie jest by nie miała wysokiego progu wejścia i raczej w realistycznej stylistyce. Grałem w Fortinte, Paladins i Team Fortress 2 i stwierdziłem, że jednak wolę coś realistyczniejszego. Do CSa nawet nie chcę podchodzić. Wolałbym też nowsze gry. No i żeby było dość dużo graczy żeby nie było problemów ze znalezieniem rozgrywki do podpięcia się. Szukałem trochę na własną rękę ale dużo tego jest a większość i tak poleca na przemian Fortnite albo Warframe (też próbowałem i nie moje klimaty). Zaciekawiły mnie dwa tytuły : Argo oraz Ring of Elysium. W pierwszym brakuje mi klasycznego trybu deathmatch a jest to jednak rodzaj rozgrywki w których najchętniej gram ale za to widzę, że nie gna się tutaj na złamanie karku tylko można na spokojnie się przyczaić. Ring of Elysium przekonuje mnie natomiast bardziej realistyczną rozgrywką niż Fortnite, no i trybem battle royale, który bardzo mi się podoba. Nie wiem na co się zdecydować. Co mi doradzicie? A może jakiś inny tytuł, którego nie zauważyłem?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.