Skocz do zawartości

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.


Polecane posty

@spontan

Civ V jesli czujesz sie strategiem-menadzerem, ktory tak poprowadzi swoja nacje, ze ta bedzie dokonywac odkryc geograficznych, budowac cudy swiata, opracuje nowe technolgie na przestrzeni dziejow i ostatecznie podbije swiat albo wysle czlowieka w kosmos. Shogun 2 jesli bardziej czujesz sie taktykiem, ktory pokieruje w czesto nielatwej walce tysiacami swoich samurajow, a zarzadzanie i rozbudowa prowincji to dla Ciebie element drugorzedny. Obie gry sa swietne i obie bardzo lubie, ale ja osobiscie wzialbym Civ V, bo oferuje wiecej roznorodnych scenariuszy rozwoju i sposobow osiagniecia zwyciestwa. FM 2016 nie bierz, sredni jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byście polecili - Pandora: First Contact czy Beyond Earth, obie gry z dodatkami?

Sporym problemem jest mała popularność Pandory - dowiedziałem się na razie tylko tyle, że autorzy starali się odwzorować SMACa jak najwierniej, dorzucając przy okazji zdecydowanie zbyt napompowane przewagą AI (nawet na najniższym poziomie trudności - swoją drogą, jeden z autorów wprost stwierdził, że jego ideałem jest sytuacja, gdzie nowy gracz przegrywa boleśnie pierwszych parę gier niezależnie od poziomu trudności, bo tylko tak się "nauczy, jak grać"). Z drugiej strony, sam widziałem Beyond Earth w akcji, niezbyt zachęcającej. Jednak spotykałem się z opiniami, że gra mocno zyskuje dzięki dodatkowi Rising Tide, a osoby, które pytałem a wyraziły negatywną opinię, w ów dodatek nigdy nie grały.

I czy Mordheim również warty jest zakupu?

Dzięki od razu za odpowiedzi i pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

szukam gry (raczej z tych nowszych, bo warto jeszcze skorzystać z promocji na Steam xD) w stylu Far Cry 3/4 - w miarę współczesny czas akcji, duża swoboda, liczne bronie i gadżety i przede wszystkim wiele sposobów wykonania misji - w tym możliwe skradanie (bo np. w Just Cause jest swoboda, ale po cichu nic się nie zrobi) oraz przyjemne strzelanie. Przez przyjemne strzelanie rozumiem takie jak właśnie w Far Cry 3/4 albo w serii Battlefield. Przyszedł mi do głowy tylko Wolfenstein New Order/Old Blood, ale nigdy w to nie grałem i nie jestem pewien czy tego właśnie szukam ;-)

P.S. Nowe Metal Gear Solid już mam, ale tam jednak jest bardzo duży nacisk na skradanie a niekoniecznie strzelanie i rozwałkę ;-)

Z góry dziękuję za pomoc :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup DOOMa.

Współczesny (w miarę) czas akcji, duża swoboda w możliwościach eksterminacji wrogów, wiele sposobów wykonania misji(rakietnica czy super-shotgun zakończony finisherem). :)

Do głowy przychodzi mi Dishonored, ale raczej może odpaść ze względu na inne realia. Oprócz tego spełnia wszystkie warunki.

No i Dying Light.

Edytowano przez Scorpix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w DOOMie po cichu się nie da, a mi też na tym zależy ;-)

Dishonored i Dying Light są super, ale już je mam i nie do końca o to mi chodzi, bo szukam czegoś sandboxowego z odbijaniem baz czy innych posterunków skradając się albo głośno albo trochę cicho, trochę głośno. Po prostu bardzo mi się spodobało to odbijanie posterunków w Far Cry 3 i szukam innych gier z takimi elementami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zapytać czy warto kupić This Wat of Mine. uwielbiam wybory moralne i bardzo lubię budować (rozbudowywać itp.), zarządzać i tworzyć w grach. Jednakże, średnio lubię survivale (próbowałem kilka przeglądarkowych i mnie szybko nudziły).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MajinYoda

http://steamcommunity.com/profiles/76561198012640010/recommended/282070/

Sorry za autopromocje, ale ten "pamietnik" z ogarnietego wojna miasta oddaje ducha gry. Sam ocen, czy taki klimat Ci pasuje, czy tez moze lepiej poszukac czegos innego. A jesli naprawde lubisz budowac, tworzyc i zarzadzac, to moim zdaniem lepszy bedzie zakup Stardew Valley, ktory ma sporo wiecej zawartosci i przeznaczonych dla gracza atrakcji.

Edytowano przez Tesu
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MajinYoda

Co do SV, to kupilem na aktualnej promocji Steam. Recka w CDA byla pozytywna, screeny i oceny na Steam byly bardzo dobre, kupilem bez wiekszych oczekiwan i mnie wciagnelo. Do tej pory wbilem jakies 20h i jeszcze chyba nie widzialem wiecej jak 1/3 tej gry. Lokacje do odblokowania, kopalnia do oczyszczenia z potworow, miasteczko do przywrocenia mu dawnej chwaly, rodzina do zalozenia, questy, mnostwo rzeczy do wycraftowania, a do tego jeszcze regularne zajecia na farmie - sianie, podlewanie, karmienie zwierzat, wycinka drzew, robienie przetworow, przetapianie rudy, zbieranie miodu itd. itp. Poletzam! ;)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że 'pamiętnik' @Tesu jest lepszy niż "This War of Mine"...

Co do Stardew Valley, to nie starczy mi już hajsów podczas tej wyprzedaży, bo wydałem na dużo innych rzeczy (jak mi się ten Depth nie spodoba, to Cię dorwę Tesu :P )

Ktoś ma może jeszcze jakieś ciekawe propozycje poniżej 7euro?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Chciałbym zasięgnąć opinii nt. obecnej promocji "Popularne w Japonii" na PS Store.
Interesują mnie gry na PS Vitę, ogrywałem na niej Personę 4 Golden, mam też FF X/X-2, Steins Gate i parę innych tytułów. Głównie interesowałyby mnie gry jRPG, taktyczne RPG, ew. gry z gatunku visual novel.
Czy któryś z wystawionych na promocji tytułów to absolutny must have (tak wiem, Danganronpa :D )? Co polecalibyście ze wspomnianych przeze mnie gatunków?

Z góry dziękuję za porady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos chce zaczac przygode z przygodowkami (hehe) to od jakiego tytulu powinien rozpoczac? Co polecacie? Zawsze jakos szerokim lukiem omijalem te produkcje i chcialbym sie przeprosic z tym gatunkiem gier. Nie mam preferencji jesli chodzi o uniwersum, swiat, bohaterow czy cos w ten desen. Tylko prosilbym, zeby nie zagadki nie byly bezsensowne w stylu 'polacz wiadro z kocem, zeby wyskoczyla latarnia ktorej uzyjesz do...' bo to mnie przeraza :P Wiem, ze moglbym wpisac w googlach lista najlepszych przygodowek czy tez gdzies indziej poszukac ale chcialbym sie zdac na Was w tej kwestii :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba

Z wydanych ostatnio najbardziej godnym uwagi tytulem jest chyba Life is Strange. Dorzucic do tego mozesz jeszcze The Book of Unwritten Tales 1&2 oraz ewentualnie serie Deponia plus Machinarium. No i ktoras z produkcji TellTale, choc sa to bardziej samograjki skupione bardziej na dialogach i emocjach niz na typowych zagadkach, to klimat kryminalu noir w The Wolf Among Us i zombieapokalipsy w The Walking Dead mi sie podobaly.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze warto :)

GTA V to wciąż dobra gra, aczkolwiek już tyle osób nie gra w multi co na starcie.

@seba

Polecam Syberię 1 i 2. Są bardzo przyjazne nowym graczom i nie ma w nich absurdalnych zagadek, które można spotkać w Małpiej Wyspie czy Grim Fandango.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to znowu ja :P. Tym razem zastanawiam się nad kupnem "Mass Effect Trylogii". Szukam ostatnio jakiegoś "innego" RPG-a, a Fallout: New Vegas jakoś mi nie podszedł (graficznie). Czy w takim razie warto wydawać 50 zł na ME T?

 

EDIT - nie dodałem, że zagrywam się w DA: Inkwizycję oraz Skyrim. Swego czasu bardzo lubiłem SWTOR (porzuciłem je ze względu na abonament ;)).

Edytowano przez MajinYoda
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ME to swietna seria, jednak jedynka jesli chodzi o gameplay sie zestarzala ale warto w nia zagrac dla historii. Dwojka i trojka to wciaz jedne z najlepszych RPG na rynku, ja goraco polecam. To bedzie jedne z najlepiej wydanych 50 zlotych ;)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MajinYoda

Moim zdaniem seria Mass Effect jest absolutnym must have. Swietna historia, zapadajace w pamiec postacie plus interesujace uniwersum. Sledzenie losow Sheparda przez trzy czesci gry, obserwowanie podejmowanych przez niego decyzji i ich konsekwencji (co prawda bez wplywu na glowna os fabularna, ale zmieniajaca niektore watki poboczne), dramatyczne momenty... Ogrywanie ME bylo dla mnie osobistym przezyciem. Lojalnie jednak uprzedzam, ze czesci swoim charakterem sa nierowne. ME1 to nie do konca wiadomo co, bo stoi w rozkroku miedzy RPG a strzelanka z systemem oslon. W dodatku ma troche upierdliwych, czasem wkurzajacych rozwiazan (zarzadzanie ekwipunkiem druzyny jest niezbyt wygodne, jezdzenie po powierzchni planet w Mako stosunkowo szybko zaczyna nuzyc, misje poboczne szybko staja sie powtarzalne). Jest to jednak pozycja obowiazkowa, bo poznaje sie w niej bohaterow, z ktorych czesc bedzie Ci towarzyszyc lub chociaz pojawi sie na ekranie w dwoch kolejnych odslonach. ME2 to w stosunku do jedynki inna gra. Tworcy wyeliminowali wiekszosc bolaczek z poprzedniej czesci, zmienili tez proporcje gatunkowe. To juz bardziej strzelanka z elementami RPG, ktora duzy nacisk stawia na fabule. A ta jest naprawde miodna. Do tego dochodza nowi towarzysze, kazdy inny, kazdy ze swoja wlasna historia i silna osobowoscia. ME3 pod wzgledem mechaniki to juz tyko niewielkie rozwiniecie swietnej dwojki, jednak fabularnie ma sporo ciezszy klimat i obfituje w wiecej dramatycznych wydarzen, zarowno tych zwiazanych z glowna osia fabularna jak i tych bedacych bezposrednim nastepstwem decyzji gracza. Niektorzy narzekali na zakonczenie trylogii, ale mnie osobiscie sie podobalo, bylo w sam raz i pozwalalo czlowiekowi jeszcze przez kilka dni myslec o tym wszystkim, czego byl swiadkiem. 

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...